Juozo Statkevičiaus atsakas Palangos merui: „Nesu aš Tadas Blinda, bet turiu vieną norą“

Per Jonines Palangoje apsilankęs ir aštrios kritikos kurortui pažėręs garsiausias Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius sulaukė atkirčio – jam viešai atsakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Visgi istorija tuo nesibaigė: penktadienio vakarą mados kūrėjas sureagavo į mero pareiškimą.
J.Statkevičius naujienų portalui Žmonės.lt atsiuntė laišką, kuriame išdėstė savo poziciją.
„Pirmiausia mes visi žinome, kad meras ir visi valdininkai yra valstybės ir žmonių tarnai. Ne mažiau svarbi detalė, kad visi merai neamžini, o aš kaip matote turiu pagaląstą akį būtent ten kur, didžiuliai Palangos skauduliai. Mero atsakymas į mano teisingą kritiką parašytas literatūriškai patosiniu būdu ir tikra migla akims kaip viskas puiku ir nuostabu pas mus. Bet yra bet...
Yra Liepoja ir matome kaip gražiai tvarkosi Latvijoje. Yra ir dušai, ir WC pačiame pliaže ir tai matyt labai erzina. Tai akivaizdus nemokėjimas tvarkytis, dar juokingiau, kad mero Facebook paskyroje visi komentarai palaiko mero melą, o visur kitur žiniasklaidoje palaikymas mano pusėje.
Aš patenkintas, kad mano taikli ir pagrįsta kritika metai iš metų bado akis. Nors tiek metų esame laisvi ir laikome save Europa, tačiau gamtos reikalai vis dar atliekami kopose ir jūroje, o dušų pliažuose nėra ir todėl tai labai nehigieniška. Visus šiuos dalykus turi visi išskyrus mus, keista, kad valstybės tarnas leidžia sau aiškinti, nes matosi, kad godžiai seka kiekvieną mano žodį ar straipsnį, aš džiaugiuosi viešumu ir visada pasiruošęs padėti ir patarti, o ir kodėl turėčiau tylėti. Taip, aš nevynioju į vatą ir visada kas yra blogai pasakau. Daugelis norėtų pasakyti, bet jų niekas neišgirsta.
Nenuostabu, kad valdininkai apsistato didelį ratą apmokamų pataikūnų, kuriems vienaip ar kitaip patogu pataikauti, o aš esu vienas ir kilusi reakcija tik įrodo, kad tai tiesa ir baisi netvarka. Mano tikslas pasiektas – viešumas duoda savo rezultatą. Apie tai kalba, mūsų išrinktas tarnautojas turėtų reaguoti, o ne arogantiškai švaistytis nepagrįstais žodžiais, ką ir kaip turiu daryti, kur kraustytis ir panašiai. Aš kalbu tai ne savo labui, o žmonių, kurie kenčia ir į jų pastabas niekas nereaguoja metai iš metų. Ne paslaptis, kad buvo bandymų kalbėtis ir net kaip gūdžiais tarybiniais laikais buvau pakviestas arbatėlės ir filmo apie Palangą pažiūrėti lyg nebūčiau jos gyventojas ir nematyčiau problemų. Galima pagalvoti, kad gražiai sumontuotame videoklipe apie Palangą tiesiog rojus, bet tai toli gražu akių dūmimas.
Taip, aš matau dalykus ir be reikalo gaištu savo laiką , bet neleisiu, kad netiesa būtų slepiama po gražbyliavimu. Visi žmonės važinėja ir mato kaip yra kitur, ir nereikia literatūros kurią mero vardu rašo saldžiabalsė sekretorė. Juokiuosi balsu iš pataikautojų ir tai jūsų bėdos. Aš matau labai daug problemų. Kas iš to, kad pristatyta menkaverčių namų, nesilaikant atstumų, kur kaimyno bezdėjimas drebina sienas. Jokių taisyklių spalvoms, jokio strategavimo, jokio skonio... Visada kartoju, kad šalis be skonio neturi ateities.
Keista, kad pataikautojai nesupranta, kad kovoju dėl jų paties gerbūvio. Žinau viena, kad mano kritika itin taikli ir pagrįsta, žmonės nekvaili viską supranta tik deja jų niekas negirdi. Tokia realybė. Džiugu, kad mane išgirdo, kad reaguoja, bet deja niekas nesikeičia. Todėl su viltimi laukiu kaip ir daugelis ne tik pasikeitimų ir problemų sprendimų o taip pat naujo mero. Gal tada bus ne beveik 350 suoliukų, bet 3500. Nes tik tada pasieksime europietiškus standartus.
Dar galėčiau vardinti daugybę įsisenėjusių problemų arba lengviausia apsimesti, kad viskas gerai. Ir supraskite, nesu aš Tadas Blinda, o noriu, kad būtų geriau poilsiautojams, visiems Lietuvos žmonėms – ir jaunam, ir pensininkui, ir besigydantiems reabilitacijoje, ir užsienio svečiams. Mero įtakojami influenceriai gali dainuoti ditirambus jam, bet mano išsakyta nuomonė taikli, todėl tokia reakcija. Taigi jūs patys spręskite, kas jums geriau saldus melas ar karti teisybė. Ne veltui prie tankų stovėjau už laisvę ,kad galėčiau sakyti savo nuomonę. Laikas parodys kas yra kas... Su pagarba tiems, kurie ilsisi mūsų Pajūryje“, – teigė J.Statkevičius.
Primename, kad per Jonines Palangoje apsilankęs dizaineris Juozas Statkevičius pažėrė aštrios kritikos kurortui. Jis neslėpė nusivylimo miesto tvarka, pastebėjo daugybę trūkumų ir sukritikavo aukštas kainas. Penktadienio rytą į dizainerio žodžius sureagavo bei griežtą atsakė davė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Plačiau skaitykite čia: Po Juozo Statkevičiaus kritikos – griežtas Palangos mero atsakas: „Parduokite savo butą ir vykite į Italiją“


