Jurbarko įvykių kontekste Edvardas Žičkus sulaukė kito pagalbos prašymo: terorizuoja paauglį

Edvardas Žičkus / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Edvardas Žičkus / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-06-01 09:30
AA

Kol visuomenės dėmesys nukreiptas į Jurbarke žiauriai sumuštos ir bandytos išžaginti merginos gelbėjimą – žurnalistas Edvardas Žičkus atkreipia visuomenės dėmesį į kituose miestuose paauglių vykdomus nusikaltimus. Žurnalistas gavo laišką iš Šiauliuose gyvenančios moters, kuriame ji pasakoja, jog jos sūnėną Mažeikiuose terorizuoja nepilnametis.

Pasirodo, paauglys visuomenėje žinomas, jis – vienas iš muzikinio projekto „Lietuvos talentai“ dalyvių. 

„Žiauriai sudėtinga situacija. Liūdna ir net pavojinga šių dienų kontekste.Rašo man vieno paauglio teta iš Šiaulių. Parašė šeima pareiškimą policijai, kad Mažeikiuose gyvenantį sūnėną terorizuoja (apiplėše ir gąsdina) paauglys (TV talentų konkurse išgarsėjęs romų tautybės vaikinas, kurio graudenimus rodė ne viena laida, o raudonkostiumiai TV pagalbininkai net rinko jam paramą). Ir štai – realybė: muša, atiminėja pinigus ir giriasi, kad “užstos televizija„ (!). Pareiškimas pareigūnų rankose – ne vienas jau!!! Baisu?! Kreipiausi į kolegas žurnalistus. Sako – neviešins ir padėti negali, nes... agresorius yra paauglys ir jį gina visokie Lietuvos įstatymai. Mažeikiai įbauginti čigoniuko ir jo šeimos (čigoniukas – mano žodyne tikrai nėra blogą atspalvį turintis žodis, nes romų turiu daug tarp savo draugų!).Baisu?! O kas toliau? Žinau, kad ir to paauglio mama persekiojo vienos aukos mamą Mažeikiuose. LABAI VENGIU DETALIŲ, NES PATS GALIU SULAUKTI BĖDŲ (kaip ir esu perspėtas dėl to). Kalbame apie 11-mečius – 12-mečius. ŽIAURU! Ką daryti? Gal kas turi atsakymą – aiškų ir veiksmingą? Suprask, kad agresorius su visa šeimyna, deja, legaliai jaučiasi aukščiau viso ko. Kol kas tai nėra Jurbarko istorija (Ačiū Dievui!), bet kuo ji gali virsti? Ir, ką daryti, kad ja nevirstų?! Patarkit!

Esu tikras, kad, nežiūrint NEGALIMYBĖS garsiai įvardinti kaltininkus, tai mes negalime tylėti, kolegos.“, – socialiniame tinkle įrašą išplatino E. Žičkus.