Jurga Baltrukonytė: „Konfliktų tarp mūsų su Algiu – gal net daugiau nei pas kitus“

Jurga Baltrukonytė ir Algis Kriščiūnas / LNK nuotr.
Jurga Baltrukonytė ir Algis Kriščiūnas / LNK nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-10-04 14:37
AA

Drastiškai sumažėjusios pajamos, buvimas tik dviese su kūdikiu ant rankų, be draugų, aplinkui visiškai svetimoje aplinkoje ir... visa virtinė įvairiausių nesėkmių ir nuotykių. Daugelis greičiausiai atsikandę po saule besislepiančios realybės netruktų į tokį rojų spjauti, susipakuotų lagaminus ir kraustytųsi namo, ypač, kai Lietuvoje paliktos itin sėkmingos karjeros, tačiau menininkas Algis Kriščiūnas ir redaktorė Jurga Baltrukonytė likimo siunčiamus išbandymus atlaikė. 

Tiesa, karantino metu į Lietuvą grįžti negalėję, ilsėdamiesi savo paliktų namų Vilniuje sode, abu tvirtina – namie vasarą geriausia ir joks rojus to pakeisti negali. „Man tiesiog labai gera Lietuvoje vasarą. Esu labai priklausomas nuo saulės šviesos. Gali būti nekaršta, bet jei nėra saulės, negaliu“, – laidoje „Nuo... Iki..“ kalbėjo Algis Kriščiūnas. 

Iki išsikraustymo į Fuerteventūrą jis su klimato pokyčiais susidorodavo labai sunkiai. Nuolat tekdavo susidurti su depresyviomis nuotaikomis. Todėl sprendimas išsikraustyti į salą pasirodė puikus. 

Jurgą į Lietuvą pargena istorijų alkis. Tik čia ilgus metus žurnalams vadovaujanti moteris atranda įkvėpimų savo milžiniško populiarumo sulaukiantiems socialinės medijos įrašams. Ji garsėja savo sugebėjimu prakalbinti kiekvieną – nuo taksi vairuotojo iki močiutės ligoninėje.

„Man labai patinka Lietuvos žmonės. Jie labai keičiasi, jie – kitokie, atviresni, labiau išsipasakoja, daugiau bendrauja. Neseniai įsikalbėjau su autobuso laukiančia močiute. Močiutė prisipažino baisiausią savo gyvenimo dalyką. Pasakė, kad jos mama buvo prostitutė. Ji iki šiol to negali atleisti, ir gyvena su nuoskauda širdyje. Tokio atviro ir nuoširdaus bendravimo, kaip čia niekur kitur nesu radusi.“ 

Jurga Baltrukonytė ir Algis Kriščiūnas / A.Gintalaitės ir A.Kriščiūno nuotr.

Tačiau lengva buvo toli gražu ne visada. Abu šiandien kvatodamiesi prisimena pirmuosius žingsnius saulėtuosiuose Kanaruose, Fuerteventūros saloje. Pabėgti iš Lietuvos pora nusprendė po jų dukros Paulos gimimo.

„Daug rašėme apie lietuvių gyvenimą svetur, keisčiausius nuotykius ir išgyvenimus. Norėjome ir patys patirti, ką reiškia gyventi kažkur šilčiau ar kur įdomiau. Pagaliau pasimatuoti emigranto drabužį“, – pasakojo Jurga. Saloje anksčiau nebuvę, nusileidus lėktuvui jie dar iki galo nesuvokė, kur atsidūrė. Ir iš pradžių viskas sekėsi ganėtinai sudėtingai. 

„Pirmas įspūdis, ką pamato žmonės, atskridę į ją, jeigu būna šviesu, tai yra lyg nusileistum Mėnulyje. Toks jausmas, nes atsiduri ten, kur neauga jokie augalai, jokios gėlės, neskraidžioja papūgos“, – laidoje „Nuo...Iki...“ pasakojo redaktorė Jurga Baltrukonytė.

Jurga Baltrukonytė ir Algis Kriščiūnas / LNK nuotr.

Porai nesisekė ir toliau –  tuomet vos kelių mėnesių kūdikis Paula, pradėjo nevaldomai vemti, nes saloje – itin vingiuoti keliai. Taip pat netenkino ir pirmasis miestas, ir pirmasis būstas. Vėliau situacija pradėjo keistis. 

Tačiau net ir dabar, nors sala ir atrodo kaip rojus, kuriame visada šilta, ir čia tenka patirti sunkumų. „Esu visiškai tikra, kad net ir laimingiausios poros turi kampų, kuriuose nesueina“, – pasakojo Jurga.

Ir nors iš šalies Jurgos ir Algio santykis gali pasirodyti idiliškas, tačiau ji purto galvą. Ne išimtis ir jie – pykčių kyla dažnai. „Nors su Algiu daug kam galime pasirodyti idiliška pora, tačiau konfliktų tarp mūsų įsižiebia gal net daugiau nei pas kitus“, – sakė Jurga. 

LNK laida „Nuo...Iki...“ – pirmadieniais, 20 val.