Jurga Baltrukonytė: „Užaugusi nutariau, kad visos mano kurtos pasakos baigsis gerai“

Jurga Baltrukonytė / A. Kriščiūno nuotr.
Jurga Baltrukonytė / A. Kriščiūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-05-23 11:19
AA

„Iki šiol pamenu, kaip tėtis prieš miegą skaitydavo Šerloko Holmso nuotykius – tas nuotykių aromatas iki šiol tarsi paliečiamas ranka. Dukrai Paulai jau perskaitėme visas Šerloko istorijas, bet buvo keista, kad ji kitaip, nei aš vaikystėje, reaguoja į Karlsoną, Tomą Sojerį, ar Merę Popins. Man tai buvo nuostabiausios vaikystės knygos, o jai jos nelabai patinka. Iš pasakų labiausiai man patikdavo jų meistras Andersenas. Turbūt jis mane ir išmokė verkti skaitant. Ką ten verkti – bliauti! Būtent todėl užaugusi nutariau, kad visos mano kurtos pasakos baigsis gerai. Iki šiol Paula, prieš žiūrėdama filmą, klausia, ar ten nenutiks nieko blogo, ar niekas nemirs“, – pasakoja žurnalo „Happy 365“ redaktorė Jurga Baltrukonytė.

Ji, kaip ir daugelis kitų žinomų žmonių prisidėjo prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kampanijos „Gelbėk su pasaka“, kurios metu raginama atkreipti dėmesį ir padėti vaikams, dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems dar daugiau sunkumų, nei įprastai. Didelė dalis šių vaikų, tėvams netekus darbo ir pajamų šaltinio, stokoja maisto, higienos, mokymosi priemonių.

Beje, Jurga kuria pasakas ir pati. Jos parašytos knygos Torčiukas ant debesėlio bei Filmukai“, kurioje ir rasite akcijai „Gelbėk su pasaka“ skirtą bei Jurgos perskaitytą pasaką „Dryžuota kiškiukė“, buvo nominuotos geriausių Lietuvos knygų vaikams rinkimuose.

„Kurti vaikams pradėjau, kai gimė dukra Paula. Migdyti dainuojant aš nemoku, nes neturiu balso, namiškiai išsigąstų mano lopšinių, tad ėmiau kurti pasakas, o jas sekdavau net naujagimei. Man pačiai būdavo įdomu išgalvoti trumpas istorijas su mielais veikėjais, kurie negąsdintų mažylės. Apie jos žaislus, namus, artimus žmones, apie aplinką, maistą, žemę, apie tai, kiek daug nuostabių dalykų jos laukia. Kartais man atrodydavo, kad nors ji dar naujagimė ar visai mažytė – ji pasakas supranta! Paulai augant, kito ir pasakos. Aš norėjau, kad ji patikėtų, jog gyvenimas gražus, kad net sunkiose situacijose yra sprendimas, kad vaikams į pagalbą visada atskuba tėvai, kuriais reikia pasitikėti ir nebijoti klausti. Norėjau užmegzti tvirtą ryšį per pasakas“, – pasakoja Jurga Baltrukonytė.

Tiesa, pasakų knygose kaip ir gyvenime – būna visko. Pirmoje Jurgos knygoje „Torčiukas ant debesėlio miršta močiutė. „Taip buvo iš tiesų. Ta knyga padėjo dukrai pažiūrėti į netektį kitaip – tarsi močiutė gyvena mūsų prisiminimuose, o kartais Paula ją mato ant debesėlio, su jos mylimais aukštakulniais, raudona suknele, prižiūrinčią, ar viskas vyksta pagal planą. Močiutė labai mėgo, kai viskas būdavo pagal planą“, – pasakoja Jurga. Žurnalo redaktorė ir knygų vaikams autorė sako neskirstanti temų į patogias, ar nepatogias. Visos mano pasakos gimė iš tikrų situacijų, vis tik niekur nepabėgu nuo to, jog esu žurnalistė, tikrų istorijų pasakotoja. Ir kai per save perleidžiu žmonių emocijas, kai kalbu, kas rūpi tėvams, mintyse susidėlioja schema, kaip galėčiau tą perteikti, kad tėvai rastų laiko sunkesniems pokalbiams, kurie su mažais vaikais būna labai lengvi. O geri jausmai ir žinojimas širdelėse lieka ilgam“, – sako Jurga.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prie kampanijos kviečia prisidėti ir visus Lietuvos žmones: skaityti pasakas, nusifilmuoti, pasidalinti video savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GelbėkSuPasaka ir nepamiršti paaukoti skurstantiems vaikams telefonu 1409 (auka 5 Eur) arba skirti norimą paramos sumą https://www.gelbekitvaikus.lt/paaukok bei paraginti tai padaryti savo draugus.