Jurga Lago apie Izraelio pergalę „Eurovizijoje“: vaikas klausinėjo, kodėl „boy is stupid“!

Jurga Lago, Netta Barzilai  / Pauliaus Zaborskio/Scanpix nuotr.
Jurga Lago, Netta Barzilai / Pauliaus Zaborskio/Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

„Nesupratau!“ – tokia reakcija ištiko naktį stebėjusius „Eurovizijos“ dainų konkursą ir tuos, kurie rezultato nesulaukė ir šios žinios ieškojo ankstyvą rytą. „Eurovizijos“ laimėtojos Izraelio atstovės Nettos Barzilai daina „Toy“ pasirodymas daugelį glumino, o pergalė net šokiravo.

Žinoma juvelyrė Jurga Lago socialiniame tinkle išreiškė savo nuomonę – pakankamai aštrią, atskleidžiančią galimą giluminę pergalės priežastį.

„Negi nustebote? Jau vien tai, kad esi agresyvi stora boba ir nemoki dainuoti, paverčia tave nugalėtoja dainų konkurse! Dar didesnė likimo ironija, kad matome, koks buvo vyras – S. Sobralis ir kokia yra moteris.

Taip ir turėjo būti. Leftistinis požiūris – „victim power" laimi ir už tai, jog esi „kitoks" – storas, vargšas, negražus tau pridedama taškų ir nebereikia talento. Bet juk čia tas pats, kas „dainuoti papais“! Va tokia išvirkščia tampa ir didelio finansavimo ir dirbtinių skandalų įsukta kova „už lygias moterų ir vyrų teises". „Lygūs" S. Sobral ir Neta – talentas ir dažnas šiandieninės feministės portretas (užuomina į atlikėjos dainos žodžius).

Ir dar – dainos tekstas diskriminuoja berniukus ir jaunuolius – „stupid boy", o jeigu ten būtų „stupid girl", ar tik nebūtų skandalo?

Hiperbolizuoju, tačiau nesakykit, kad tiesos tame nėra“, – rašė Jurga Lago.

O kaip Izraelio pergalę vertina Jurgos Lago ispanakalbė aplinka (menininkė ištekėjusi už ispanų kūrėjo Lino Lago. – red.past.)?

„Ispanai piktinasi dainos žodžiais, nes buvome kompanijoje, kurioje vaikas klausinėjo, kodėl „boy is stupid". Tai yra ant agresyviosios feministinės ideologijos pastatyta daina, – portalui Žmonės.lt sakė Jurga Lago. – Taigi, daina ne šiaip sau ginanti moteris, tačiau tiesiog diskriminuojanti vyrus".

Lektorius, konsultantas, žurnalistas ir televizijos laidų vedėjas Giedrius Drukteinis apibendrino „Facebook'e" pradėjusias lietis emocijas.

Giedrius Drukteinis
Giedrius Drukteinis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Garsieji lietuviai“, kas jums darosi??? Kaip jums liežuvis apsiverčia išvadinti „Eurovizijos“ laimėtoją „stora boba“? O kodėl jos tautybę pamiršote prikišti, tiesos mylėtojai ir drąsuoliai? Truputį baugu, suprantama... Bet štai kodėl iš jos ligos niekas nepasityčiojote? Juk viena garsi Lietuvos dainininkė dar visai neseniai nuo scenos vadino klausytojus „daunais“.

Mantas Petruškevičius – Mantai, o juk ji LAIMĖJO, skirtingai nuo "pačių geriausių", kurios, kaip tyčia, PRALAIMĖJO. Laimėjo ne per lovą, ne už pinigus, ne techninėmis balsų manipuliacijomis. Žmonės nusprendė. Rinka nusprendė. Izraelis nusprendė. Europa nusprendė. Nejaugi jau jie visi neturi skonio ir yra vien durniai? Tai kodėl geriau už mus gyvena, kažin? Deivydas Zvonkus – Deivydai, sakai, kitais metais į „Euroviziją“ siųsti Dainą Bilevičiūtę? O kodėl ne? Ar jos jau niekur negalima siųsti, nes yra "stora, negraži boba", nebeturinti teisės nei egzistuoti, nei lipti ant scenos? Jei Lietuva nuspręs, tai ir pasiųs, ar jau čia tik nuo Tavęs ar Tavo pasiūlymų viskas priklauso? Jei TAIP, tai ko pats šūdą visokį į tas „eurovizijas“ siuntinėji? Jei NE, tai kam ta bedantė pralaimėjusiųjų ironija?

Burleskos šokėja irgi kažką prasmingo pasakė, tipo, pasiūlė nerengti „Eurovizijos“ kitais metais dėl tokio laimėjimo. Neverta komentaro.

O štai pats baisiausias dalykas – Lago, Lago, Lago su savo „stora negraži boba“. Neverta net suteikti garbės tokiam užgauliojimui etiniu įvertinimu, bet šiuo atveju kreipiuosi tik į profesionalus – Jurga Klimaite-Riebling – Jurga, o ir Laurai, dar kartą pamokykite truputį ją – tokias nuomones reikia reikšti privačiai, o ne viešoje erdvėje, jei kam nors jos ateitis rūpi. Patys žinote, ką tai reiškia.

Na, o visiems politikams ir humanistams belieka priminti – štai jums ir kovos su patyčiomis rezultatas... Niekur jos neišnyksta, niekas tų patyčių nesidrovi skleisti. Išleiskite dar daugiau bukletų, pasiųskite dar daugiau "žvaigždžių" su pagraudenimais į mokyklas, daugiau pinigų tam skirkite, nes viskas, kas buvo skirta lig tol – šuniui ant uodegos, kaip ir patys matote", – rašė Giedrius Drukteinis.

Darius Užkuraitis
Darius Užkuraitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Tuo tarpu Lrt.lt cituoja muzikologą Darių Užkuraitį, kad šių metų nugalėtoja Netta atliko įprastą eurovizinę dainą, tad ir laimėjimas – tikėtas.

„Dainoje buvo visko sukrauta, vieniems galėjo patikti reivinis priedainis, kitiems – ramesnė dainos pradžia. Nettai pavyko įtikti skirtingus muzikos skonius turintiems klausytojams. Vis dėlto tai tipiška eurovizinė daina, tokia, kokios reikia konkursui – skambi idėja ir geras šou. Pernai laimėjus subtiliam Salvadoro Sobralio pasirodymui įvyko stebukas, o šiais metais nugalėjo tai, kas būtų nugalėjęs ir prieš trejus metus“, – sakė muzikologas.

25 finalistus Izraelio atstovės Nettos Barzilai daina „Toy“ („Žaisliukas“) tekstą įkvėpė #MeToo judėjimas.

Laimėtojos dainoje esantys žodžiai „Nesu tavo žaisliukas, kvailas berniuk“ apibendrina daugelio moterų nuogąstavimus, kurie paskatino pasaulinį kovos su seksualiniu priekabiavimu judėjimą #MeToo.

25 metų Izraelio atstovė savo neįprasto pasirodymo metu vilkėjo margą kimono ir treliavo, kudakavo bei rodė vištą primenančius judesius.

„Esu labai laiminga. Labai dėkoju. Dėkoju, kad remiate įvairumą, – po rezultatų paskelbimo scenoje sakė Netta, vėliau dar kartą atlikusi savo dainą. – Žmonės renkasi tai, kas yra kitaip, kas yra atgaiva.“

N. Barzilai pergalė Izraelyje sukėlė didžiulę šventę. Šimtai žmonių šoko prie Tel Avivo rotušės, o kai kurie apsirengę šoko į seklų vandenį šalia pastato esančios esplanados.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu telefonu pasveikino „Eurovizijos“ laimėtoją ir pasakė, kad ji yra „geriausia Izraelio ambasadorė. Mes tave mylime“.

„Eurovizijos“ dainų konkursas pirmą kartą buvo surengtas 1956 metais siekiant suvienyti Europą po Antrojo pasaulinio karo. Šiandien šį konkursą visame pasaulyje žiūri maždaug 200 mln. žmonių, jis davė pradžią tokių legendų, kaip ABBA ir Celine Dion, muzikinei karjerai.

N. Barzilai sakė atšvęsianti savo pergalę su savo gerbėjais, kurie atvyko į Lisaboną iš Izraelio jos palaikyti.

„Nėra nieko geriau už izraelietišką vakarėlį. Pamatysite ateinančiais metais“, – sakė ji.