Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings pristato netikėtą „Tautiškos giesmės“ interpretaciją

Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings / Asmeninė nuotr.
Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings / Asmeninė nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-07-06 12:40
AA

Su meile giedokime tai, kas mums visiems šventa, net jei tai darome su pasauliniais prieskoniais – tokį palinkėjimą Valstybės dienos proga pasaulio lietuviams siunčia dainininkas Jurgis Didžiulis. Drauge su žmona Erica Jennings jie pasveikino Lietuvą su Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena padovanodami šiltą ir šviesią „Tautiškos giesmės“ interpretaciją.

„Prieš porą mėnesių šis Lietuvos himno įrašas buvo tik eksperimentas – draugo prašymu pamėginome jį užgiedoti bosanovos stiliumi. Mus labai nustebino tai, kad nors tokiu būdu šios giesmės niekas neatlieka, ji skambėjo nepaprastai gražiai – šiltai, šviesiai, intymiai, su meile. Atlikimas nereikalavo jokių didelių pastangų, viskas vyko tarsi savaime.

Artėjant Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai, supratome, kad tai puiki proga padovanoti šią himno versiją lietuviams. Manome, kad svarbu giedoti, tai, kas mums šventa, net jei tai darome kiek kitaip – su pasauliniais prieskoniais“, – sakė Jurgis Didžiulis.

Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings / Asmeninė nuotr.

Pasak J.Didžiulio visi atstumai ir skirtumai, kurie skiria lietuvius pasaulyje, prideda vien prieskonių ir įvairovės, tačiau mus visus neabejotinai vienija vienodai stipri meilė Lietuvai. Tokį įspūdį dainininkui paliko kelionė palei šiaurės rytų pakrantę Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurios metu jis aplankė pasaulio lietuvių bendruomenes siekdamas suprasti, kas šiems toli nuo geografinės Lietuvos gyvenantiems žmonėms, yra Lietuva ir lietuvybė.

„Mums buvo svarbu suprasti, kokia gali būti pasaulio lietuvių tapatybė, kuri būtų ne tik saugoma, bet kuria būtų galima dalintis su kitais. Labai sunku, jei apskritai įmanoma, suvokti, kas yra „gryna lietuvybė“. Žmonės, gyvenantis kitur, kartais būna didesni patriotai už gyvenančius Lietuvoje. Jie tampa tarsi Lietuvos švyturiais, gyvenančiais toli nuo savo Tėvynės“, – pasakojo J.Didžiulis.

Pasaulietiškai nuskambėjusi „Tautiška giesmė“ – tai ne tik dovana pasaulio Lietuvai, bet ir kvietimas šiandien 21:00 vietos laiku visiems tautiečiams pasaulyje vieningai giedoti himną, kad ir kur jie gyventų, dirbtų ar būtų – Lietuvoje ar kitose šalyse.