Jurgita Jurkutė-Širvaitė prakalbo šviesiais Eimunto Nekrošiaus žodžiais: „Norėčiau, kad neliktų man vienai“

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų ceremonija/Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Per „Žmonės 2019“ apdovanojimus, kurių vedėjais tapo Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Edmundas Jakilaitis, netrūko nuostabių akimirkų. Apdovanojimai grįžo atsinaujinę ir įgavę dar subtilesnį prieskonį. Pirmą kartą buvo atidžiau pažvelgta ne tik į pramogų ar muzikos pasaulį, bet ir į svarbias kultūros, mokslo bei verslo sritis. Tačiau vis dėl to kai kas šiuose apdovanojimuose nepasikeitė. Tai – Jurgitos Jurkutės-Širvaitės vidinis spindesys, nušvietęs visus salėje ir anapus ekrano.

Pagrindinį apdovanojimą 2017-ųjų ceremonijoje Lietuvos žmonės skyrė būtent aktorei ir televizijos laidų vedėjai Jurgitai Jurkutei-Širvaitei. Tuomet ji buvo pagerbta už dalijimąsi skaudžia patirtimi, už drąsą kalbėti, kai labiausiai norisi tylėti, už viltį ir įkvėpimą, už atvirumą ir šilumą. Jurga išrinkta „Metų žvaigžde”.

2019 metais Jurgita atsidūrė prie „Žmonės 2019” apdovanojimų vedėjos vairo.

Ir šįsyk moteris kaip niekada nuoširdžiai pasveikino žiūrovus. J. Jurkutė-Širvaitė prisiminė amžiną atilsį teatro meistrą, režisierių Eimuntą Nekrošių ir visiems palinkėjo pasinaudoti kadaise šio šviesaus žmogaus jai duotu patarimu.

„Jis kažkada vieno pokalbio metu man pasakė: „Jurga, niekada negalvok, kad kažkam esi per sena.“ Tai aš labai norėčiau, kad šitie žodžiai neliktų man vienai, bet pasitarnautų jums, čia esantiems, tiems, anapus ekrano. Mes turime daugybę baimių, mes – tik žmonės. Būtent nuo tokios dainos prasidėjo visas šis vakaras, todėl tegu jis mums visiems bus įkvėpimo, motyvacijos šaltinis. Būkime žmonės vieni kitiems, būkime žmonės sau. Ir visada, kai reikia – išklausykime ir apkabinkime šalia esantį.“ – nuoširdžiai kalbėjo Jurgita.

Penktadienio vakarą buvo paskelbtos aštuonios nominacijos. Nugalėtojus pirmą kartą rinko ne tik visuotinis balsavimas, bet ir autoritetinga komisija: istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas, festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, verslininkas Robertas Dargis, muzikos prodiuseris Leonas Somovas, Lietuvos penkiakovininkas, 2008 metais Pekino vasaros olimpinių žaidynių prizininkas Edvinas Krungolcas, teatro ir kino aktorė Nelė Savičenko, televizijos laidų vedėja, žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė bei žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė.

Jų balsas šiuose apdovanojimuose turėjo net pusę vertės.

„Pretendentais į kiekvieną nominaciją tapo žmonės, ypatingai sudrebinę visuomenę 2018 metais, – teigė vakaro vedėja, Jurgita Jurkutė. – Žmonės didžiais darbais nelinkę dalintis garsiai, o jų sėkmė, dažnu atveju, tikslingai nesidomint ir neieškant, daugumos net ir nepasiekia“.

Daugiau apie visus nugalėtojus rasite ČIA.

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų akimirkos (105 nuotr.)
+99
„Žmonės 2019“ apdovanojimų ceremonija (82 nuotr.)
+76
„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų raudonasis kilimas (264 nuotr.)
+258
Skaitykite daugiau