Jūros šventę vainikavo teatralizuotas „Skylės“ koncertas ir spalvingas fejerverkas

Koncerto akimirka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Koncerto akimirka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2012-08-04 23:14
AA

Bene didžiausią – tūkstantinę – minią Jūros šventėje sutraukė Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas, kurio metu scenoje taip pat pasirodė ir Marijonas Mikutavičius bei Neda Malūnavičiūtė. Kruizinių laivų terminale vykęs teatralizuotas koncertas, svajingai pavadintas „Vėjo broliai“, atspindėjo visą „Skylės“ kūrybą, o žiūrovus grupė stebino ne tik muzika, bet ir scenografija bei specialiaisiais efektais.

Jūros šventę vainikavęs koncertas – grupės „Skylė“ dvidešimtmečio proga sukurtas pasirodymas, pirmąkart pristatytas šventės lankytojams. Koncerto metu žiūrovams pasakota muzikinė pasaka, kurios autoriumi tapo aktorius Kostas Smoriginas.

Anot koncerto organizatorių, ši muzikinė pasaka prilygsta grupės „Skylė“ ir A.Smilgevičiūtės kūrybos retrospektyvai, mat pasakoje atsispindi visų atlikėjų gyvavimo didžiojoje scenoje etapų motyvai.

Tokio masto renginys Lietuvoje – beprecedentis: visi dviejų valandų trukmės koncerte skambėjusių kūrinių autoriai – patys atlikėjai, o žiūrovams demonstruotos vizualizacijos taip pat atspindi muzikantų dvasią.

Ne be reikalo parinktas ir koncerto pavadinimas – „Vėjo broliai“. Anot renginio organizatorių, A.Smilgevičiūtei ir „Skylei“ vėjai visuomet buvo artimi, apie tai byloja ir archajiški motyvai, nuolat pasirodantys jų kūryboje.

Koncerto akimirka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Ir iš tiesų, archajikos neišvengta ir šįkart: šie motyvai skambėjo ir atlikėjų atliktoje muzikinėje programoje – melodijose, akomponimentuose, dainų žodžiuose – bet ir scenografijoje: scenoje pasirodę atlikėjų pagalbininkai žiūrovams demonstravo masyvias dekoracijas: milžiniškas žuvis, lėles, laumes ir t.t., inscenizavo jūros bangas. Įspūdingu koncerto akcentu tapo šešėlių teatras, žiūrovus aikčioti vertė specialieji efektai – ugnies šou.

Atlikėjų pasirodymas sulaukė milžiniško publikos susidomėjimo – visos Jūros šventės metu koncertas sutraukė bene didžiausią publiką, šiltais aplodismentais nuolat palaikiusią muzikantus. Ypatingų žiūrovų ovacijų sulaukė scenoje pasirodęs Marijonas Mikutavičius, kartu su A.Smilgevičiūte atlikęs „Meilės duetą“ iš roko operos „Jūratė ir Kastytis“.

Pasibaigus „Vėjo brolių“ koncertui į dangų šovė įspūdingi fejerverkai, uostamiesčio Jūros šventės pabaigą pavertę dar romantiškesne ir įspūdingesne.

Koncerto akimirka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.