Jūros šventėje – nuo dainuojamosios poezijos iki „Eurovizijos“ žvaigždės

Mans Zelmerlow
Mans Zelmerlow
Šaltinis: 15min.lt
2016-07-27 15:08
AA

Daugiau nei šimtą renginių ruošianti Jūros šventė pristato išskirtinius koncertus ir geriausius užsienio bei Lietuvos atlikėjus.

Liepos 29-31 dienomis, Teatro aikštėje ir Kruizinių laivų terminale kvies įspūdingi, specialiai Jūros šventei gimę projektai, o šokių aikštele ir vėl virsianti Atgimimo aikštė burs liaudiškai vakaronei ir šokių ritmams.

Rivjeriška dvasia Teatro aikštėje

Prieš metus pristatyta nauja Teatro aikštės idėja, tapo ryškiausia ir skaniausia Jūros šventės naujiena. Skleisdama tikrą rivjerišką dvasią, Jūros šventės dienomis Teatro aikštė kvies jaukaus poilsio, o vakare transformuosis į svajingą erdvę, su šokančiais fontanais, elegantiška atmosfera, turtinga ir išskirtine muzikine programa – specialiais ATOSTOGOS RIVJEROJE tema parengtais muzikiniais projektais.

Paryžius Jūros šventės metu keliasi į Teatro aikštę. Specialiai Jūros šventei parengtas klaipėdietiškas Rasos Serros ir gyvo garso grupės koncertas „Sous le ciel de Paris“ („Po Paryžiaus dangumi“), skirtas kiekvienam įsimylėjusiam Paryžių. Saksofono, akordeono garsai, užburiantis vokalistės Rasos Serros balsas ir pašnekesiai, Jūros šventės svečių lauks liepos 29-ąją, 22.30 val. Penktadienio vakaro muzikinę programą, 21 val. pradės grupė iš Estijos „Silja“.

Rasa Serra / Jūros šventės organizatorių nuotr.

Šeštadienį, į Teatro aikštę kviečia įspūdingas, iškiliausių kompozitorių muziką iš lietuvių kino aukso fondo pristatantis projektas – „Muzika kaip kinas“. Projektas – dedikacija lietuvių poetiniam kinui, jo muzikalumui ir talentingiems kompozitoriams. Projekto sumanytojai – režisierius, profesorius Audrius Stonys, ir dirigentas Ričardas Šumila. Jūros šventėje skambės daugiau nei 20-ies kūrinių ištraukos bei muzikos aranžuotės iš lietuvių klasikos filmų. Koncerte dalyvauja – dirigentas Ričardas Šumila, Jaunimo kamerinis orkestras, ritmo grupė, solistai, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras. Koncertas – liepos 30 d., šeštadienį, 21.30 val.

Rasa Serra / Jūros šventės organizatorių nuotr.

Šeštadienio muzikinę programą Teatro aikštėje pradės prancūziškas duetas „Bobby&Sue“. Koncerto pradžia – 20 val.

Pagrindinė koncertinė aikštelė – Kruizinių laivų terminale

Koncertinis-pramoginis šventės veiksmas koncentruosis dvejose pagrindinėse scenose – Kruizinių laivų terminale ir Atgimimo aikštėje.

Penktadienio muzikinę programą 19 val., Kruizinių laivų terminale pradės, Jūros šventės atidarymą skelbiantis – Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro koncertas. Vėliau, specialus muzikinis projektas – „Vivaldi in Rock“ su Klaipėdos kamerinis orkestrui, Jeronimu Miliumi, Tomo Varnagirio instrumentine grupe. 21.30 val. Edgaro Lubio pasirodymas, kuris apšildys didžiąją vakaro žvaigždę, Eurovizijos laimėtoją – Måns Zelmerlöw. 0.30 val. į Jūros šventės dūzges kvies Leonas Somovas ir „Highly Sedated“ projektas.

Rasa Serra / Jūros šventės organizatorių nuotr.

Šeštadienį, Kruizinių laivų terminale – Jūros šventės mecenato „Švyturys-Utenos alus“ koncerto dovanos. Koncertą pradės „Švyturio“ „Klaipėdos ateities“ stipendijos laureato Arūno Eimulio pristatymas, po jo grupių – „SKAMP“, geriausios „M.A.M.A 2015“ metų hiphopo grupės „Lilas ir Innomine“ pasirodymas. Koncertą, lydimą fejerverkų, tęs „M.A.M.A 2015“ metų atlikėjo Vaidoto Baumilos koncertas. Vakarą vainikuos „Tuborg“ dūzgės su Averjano Dj & Diamond Soul Factory.

Atgimimo aikštėje – folkloras ir šokių ritmai

Atgimimo aikštė ir vėl virs siautulinga šokių aikštele. Penktadienį startuosime su LRT pučiamųjų orkestrų konkurso „Vario audra“ nugalėtojų „Pajiešmenių Brass“ orkestro koncertu, po jo – gausus šokėjų desantas. Vakarą pabaigs DJ Kristijonas muzikinė programa.

Turtingiausią renginiais Jūros šventės dieną, šeštadienį, Atgimimo aikštėje nuo 12 val. kvies tarptautinis vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų hiphopo ir breiko šokių turnyras „Jūros šventės“ taurei laimėti. Vakare, nuo 19 val., Jūros šventę pasveikins svečiai iš Gruzijos, o nuo 20 val. lauks linksma „Liaudiška vakaronė“, kurioje – šokių klubai, folkloriniai ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos. Vakarą su trenksmu pabaigs Jūros šventės dūzgės su Vladu Straupu ir programa „Laikui nepavaldi muzika“. Liepos 31-ąją, sekmadienį, Atgimimo aikštėje vyks senjorų ir jaunimo šokių kolektyvų pasirodymai.

Poezijos ir bardų vakaras

Rivjeriškai Klaipėdai dar vieną jaukią dovaną įteiks Jūros šventės partneriai – nevyriausybinė organizacija „Klaipėdos demokratinė moterų kolegija“, pristatanti dainuojamosios poezijos ir bardų vakarą – „Skrydis į naktį“. Jau trečią kartą organizuojamas romantiškos ir marinistinės tematikos projektas kvies pajusti Klaipėdos dvasią ir nuostabų pajūrio dvelksmą.

Rasa Serra / Jūros šventės organizatorių nuotr.

Liepos 30-osios naktį, nuo 22.15 valandos, Jūros šventės svečiai galės klausytis dainuojamosios poezijos Neda Malūnavičiūte, Olegu Ditkovskiu, Andriumi Kulikausku su draugais, Sauliumi Bareikiu, „Baltomis varnomis“, Linu Švirinu, Jonu Baltoku, Dariumi Žvirbliu su draugais, „Antro posmelio klubu“. Savo kūrybos poeziją skaitys: Daiva Molytė-Lukauskienė, Rosita Vaičiulė, Darius Rekis, Audrius Laurutis, Daiva Vaitkevičiūtė.

Renginį bus galima aplankyti ir grįžti atgal į Klaipėdą pageidaujamu laiku pagal įprastą tvarkaraštį iki 24 val., o vėliau – iš Senosios perkėlos-Šiaurinio rago: iš Klaipėdos – 24, 1, 2, 3 val., iš Smiltynės – 00.15, 01.15, 02.15, 03.15 val.

Jūros šventės alternatyvi erdvė

Norinčių pasislėpti nuo šventinio šurmulio lauks „Sandėlis No. 74“. Klaipėdos bazių teritorijoje įsikūrusi moderni ir stilinga erdvė, taps Jūros šventės stiliaus ir mados namais.

Nuo 12 val. čia lauks Jūros šventės dizaino KAMBARIAI „Fashion Fest – THE ROOM", vėlyvi ir ilgi pusryčiai. Abu šventės vakarus, 19 val. muzikinę programą pradės didžėjaus muzikinis pasirodymas. Penktadienį, 22 val., vakarą vainikuos – Justinas Jarutis, šeštadienį, liepos 30-ąją, 5-asis elektroninės muzikos renginys „KODAS“ su svečiais iš Ibizos – DJ duetu Anëk.