Justina ir Justinas Jaručiai: „Kokia laimė, kad daugiau nebereikia lenkti nugaros“

Justina ir Justinas Jaručiai/Organizatorių nuotr.
Justina ir Justinas Jaručiai/Organizatorių nuotr.
Partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-12-18 16:02
AA

„Seniau kasdien imdavai šluotą į rankas ar traukdavai siurblį ir rinkdavai nuo grindų eglutės spyglius. Šiemet žaliaskarė gal kitokia pasitaikė ar spygliai tvirčiau laikosi?“ – pokštauja į namus pakvietę Justina ir Justinas Jaručiai Ir čia pat paaiškina: tų nubyrėjusių spyglių jie net pamatyti nespėja – juk namuose jau geras mėnuo už grindų švarą atsakingas robotizuotas dulkių siurblys „iRobot Roomba s9+“.

Jaručių dukrelei Adelei po kelių mėnesių bus treji. Mažylė iš pradžių keisto burzgiančio daikto prisibijojo.

„Aiškinome, kad tai – ramus ir geras namų robotas, kurio vardas Igoris. Seniau pažinojau merginą, kuri turėjo šunį tokiu vardu. Man tai pasirodė labai juokinga, o ir šuo buvo nuostabus. Todėl kai kilo klausimas, kaip pavadinti naują šeimos narį, abejonių nebuvo, – pasakoja Justina. – Adelė su juo kartais žaidžia kaip su šuniuku, vis girdžiu, kaip pašaukia: „Igori, ateik, ateik, ateik!“ Kai Igoris valo namus, paskui grįžta į savo bazę ir ištuština surinktas šiukšles į specialų konteinerį, dukra vis klausinėja: „O ką jis daro? O dabar?“ „Igoris pats išsivalo“, – aiškinu.

Jos žodynas sparčiai plečiasi, vakar net nustebau, kai aiškiai ir užtikrintai pasakė: „Igoris valo grindis.“ Juokaujame, kad siurblys pas mus atlieka dar ir lavinamojo žaislo funkciją, nes Adelė žino, kad būtinai reikia susitvarkyti žaisliukus, nes Igoris nemėgsta netvarkos. Lyg Netvarkos Robotukas: jis padeda mums tvarkytis, o mes turime padėti jam ir susirinkti nuo grindų žaislus, mažas lego kaladėles, telefono įkroviklį, pakelti palaidą girliandos galą.“

Namų siurbimo pareiga iki šiol dalijosi abu sutuoktiniai. Žinoma, abu ir vengė šio darbo. „Turėjome morališkai ir fiziškai pasenusį siurblį. Su juo tikrąja žodžio prasme tekdavo lenkti nugarą, – pasakoja dainininkas. – Aišku, įpranti, susitaikai... Kol nepabandai, tol nežinai, kad yra geresnis ir lengvesnis būdas namams tvarkyti. Dažnai tokius prietaisus kaip siurblys robotas priskiriame prabangai – lyg negali sau to leisti, lyg nepatogu, kad už tave kažkas dirbs...

Justinas Jarutis/Organizatorių nuotr.

Užtat kai pabandai, lieka tik vienas klausimas: kodėl anksčiau nepakeičiau to seno klipatos dulkių siurblio į inovatyvų, patogų ir buitį palengvinantį daiktą?“ Vyrui pritaria Justina: „Čia kaip su indaplove: iki trisdešimties metų indaplovės neturėjau ir buvau įsitikinusi, kad jos man nereikia. Kai draugės bandydavo aiškinti, kad nesuprantu, ko atsisakau, netikėjau jomis. O dabar be indaplovės gyventi negalėčiau. Tas pats ir su „iRobot“!“

Apie pagalbininką namuose sutuoktiniai jau kuris laikas pasvarstydavo. „Ir tikrai ne iš tingėjimo, – neslepia Justina. – Turiu problemų su nugara, todėl kambarių siurbimas man buvo tapęs labai skausmingu darbu. Paskui būdavo sunku net vaikščioti. Kai mums pasiūlė išbandyti siurblį robotą, akimirką pagalvojau: lyg paties dangaus užsiprašiusi būčiau!“

Pora sako, kad be rimtų rekomendacijų pati nebūtų apsisprendusi, kokias funkcijas turintis robotas labiausiai atitiktų šeimos poreikius: „Tokios ten džiunglės, kai pasiklausai! Kiekvienas skelbiasi geresnis už kitą, kitas pasakoja, kokių minusų ar paslapčių turi anas...“

Įsigyti pigiausią, vos kelis šimtus eurų kainuojantį, robotizuotą dulkių siurblį Jaručiai net nesvarstė – buvo prisiklausę istorijų, kaip tie pigieji siurbliai klaidžioja po namus lyg našlaitė miške: valo bet kaip, kur pereina dukart, kur – nė karto... „Daugiau sumokėtum bandydamas tarp pigių robotų rasti nors kiek geresnį, nei įsigijęs iškart kokybišką prietaisą“, – svarsto Justina. Jų pasirinktas „iRobot Roomba s9+“ šiuo metu yra naujausias, galingiausias ir protingiausias siurblys robotas.

Justina prisipažįsta tiek daug iš šio siurblio tikėjusis, kad pradžioje net bijojo nusivilti: „Bijojau, kad nepasieks kampų, neužlips ant kilimo išsiurbti, kad nedarys šimtu procentų visko, kas žadama. O jis net pranoko mano lūkesčius!“ Jaručių 83 kvadratinių metrų buto plotą „iRobot Roomba s9+“ sutvarko gana greitai. Tai – pirmasis „iRobot“ modelis, kuris turi du suapvalintus ir du stačius kampus, todėl gali pasiekti net giliausius būsto kampus.

Vienas pagrindinių dalykų, kuris labiausiai patiko Justinai, – kad prie šiukšlių, kurias robotas susiurbia, jai visiškai nereikia liestis. Siurblys pats ištuština savo nešvarumų talpyklą į vienkartinį maišą – kadangi šiukšlės yra suspaudžiamos ir užima labai mažai vietos, ten telpa iki 30 dulkių ir purvo pilnų talpyklų.

Robotizuotas dulkių siurblys „iRobot Roomba s9+“/Organizatorių nuotr.

„Tai, kad kiekvieną kartą nereikia keisti maišelių, o juos traukiant iš siurblio aplipti nešvarumais ir įkvėpti dulkių, – didžiulis pliusas. Be to, pagalvokite, ko dažniausiai pamirštame parduotuvėje nusipirkti? Lempučių, popierinių rankšluosčių, šiukšlių maišų. Ypač – siurbliams skirtų. Niekada jų nenusipirkdavome laiku. Būdavo, springsta tas siurblys, kosėja, o mintyse prašai, kad šįkart dar užtektų vietos dulkėms paskutiniame ir jau turbūt pilnutėliame maiše...“ – pasakoja dainininkas.

„iRobot“ modelį „Roomba s9+“ sutuoktiniai rinkosi dar ir dėl to, kad jis neišleidžia nešvaraus oro atgal į namus: siurblys turi visos sistemos filtravimo funkciją, kuri sulaiko 99 procentus žiedadulkių ir pelėsių alergenų.

„Anksčiau net nesusimąstydavome, ar susiurbiame tikrai visus nešvarumus ir dulkes miegamajame. Kiek ten pasiekdavai po lova tuo siurblio ragu išvalyti?.. – svarsto Justina. – Nenuostabu, kad vis daugiau žmonių alergijomis skundžiasi ne tik pavasarį ar vasarą, bet ir žiemą. Aš buvau viena tokių – žiemą mano oda ir apskritai sveikata tapdavo daug jautresnės dulkėms, sausam orui namuose.“

Išmanusis siurblys naudojasi pažangia „vSlam“ navigacine technologija ir susibraižo tikslų namų žemėlapį. Prietaisą lengva valdyti, norint išvalyti net ir atskiras zonas. Jaručiai robotą dabar dažniau paleidžia darbuotis koridoriuje, kur orams keičiantis iš lauko su batais parnešama daug purvo, ir svetainės-virtuvės zonoje, kur namiškiai praleidžia daugiausia laiko, kur sutinkami svečiai, gaminamas maistas.

„Vis pagalvoju: kaip gaila, kad robotuko neturėjau tada, kai Adelė tik pradėjo ropoti, kai dar tik mokėsi valgyti, kai trupindavo maistą ir pati per tuos trupinius ropodavo, aš – iš paskos... – prisimena Justina ir juokdamasi priduria: – O juk pradžioje mes siurblį robotą tausojome – įjungdavome tvarkytis tik keliskart per savaitę! „Betgi čia – robotas! Jis sukurtas tam, kad dirbtų“, – išgirdau nuostabą. Ir tikrai – kam gi taupyti malonumą basomis vaikščioti po švarias grindis? Kai girdžiu frazę: „Ateitis yra dabar“, ir matau savo siurblį robotą, suprantu, kad tai – tiesa.“