Justina ir Ramūnas Rudokai mini trečiąsias santuokos metines: „Vienas kitam atstojame viską“

Ramūnas Rudokas ir Justina Rudokė / Asmeninio albumo ir Gedimino Žilinsko nuotr.
Ramūnas Rudokas ir Justina Rudokė / Asmeninio albumo ir Gedimino Žilinsko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-02-11 08:02
AA

Posakį, kad meilė trunka trejus metus esame girdėję turbūt visi. Kai prieš trejus metus Vilniaus santuokų rūmuose aukso žiedus sumainė režisierius, aktorius Ramūnas Rudokas (52) ir studentė Justina Rudokė (24) – buvo ne vienas, kuris manė, kad ši sąjunga nesitęs nė metų, o ką jau kalbėti apie trejus. Šiandien pora šypsosi – jie ne tik vis dar karštai įsimylėję, augina pustrečių metukų sūnų Raidą, bet ir neatmeta galimybės ateityje susilaukti daugiau atžalų. „Juk ten kur meilė – ten ir vaikai“, – šypteli.

Rudokų šeimai šis karantinas – visai įdomus laikas. Nors ir teko prisiderinti prie naujos realybės, kuri turi savo kainą, pora šalia savo veiklų ir darbų atranda ir paprastų kasdienių džiaugsmų.

„Džiaugiamės, kad turime vienas kitą ir, manau, kaip ir daugelis šeimų mėgaujamės kokybišku laiku kartu. Pirmąją dienos dalį visi turime savo reikalų – Ramūnui darbai, man paskaitos nuotoliniu būdu, Raidas keliauja į darželį. O visą kitą laiką leidžiame kartu, daug vaikštome, sportuojame, žaidžiame, gaminame, valgome, bendraujame.

Didžiausias pandemijos minusas, kad labai pasiilgome artimųjų, kurių negalime aplankyti, to labai trūksta. Bet bendrai kalbant, gyvename gerai, esame sveiki ir tai labai vertiname“, – pasakoja Žmonės.lt kalbinta J.Rudokė.

Justina Vilniaus universitete studijuoja kūrybos komunikaciją, šiuo metu ji – trečiame studijų kurse.

„Juokaudama save vadinu amžina studente, – juokiasi Justina. – Iš tiesų po akademinių atostogų pilnai grįžau į savo studijas. Dabar mano tikslas – sklandžiai pabaigti mokslus, o kas bus po to – laikas parodys.“

Iš tiesų Justinai studijas teko atidėti ir dėl nėštumo – prieš beveik pustrečių metų gimęs sūnus Raidas asmeninius planus taip pat gerokai pakoregavo. Vis dėlto moteris neslepia, kad sūnus – didžiausias judviejų su Ramūnu džiaugsmas. Tiesa, šis džiaugsmas jau rodo savo charakterį ir iš itin ramaus kūdikio tapo vietoje nenustygstančiu berniuku.

Justina Rudokė su sūneliu Raidu / Asmeninio albumo nuotr.

„Prieš metus sakiau, kad Raidas – ramybės įsikūnijimas, tačiau dabar to paties pasakyti negaliu. Jis aktyvistas, jo visur pilna. Matome, kokia asmenybė formuojasi – Raidas labai švelnus ir emocionalus berniukas. Jei myli – tai stipriai, jei pyksta – tai dar stipriau. Sakyčiau, kad jis yra mūsų abiejų charakterio mišinys“, – juokiasi Justina.

Jauna mama nevengia domėtis apie vaikų auklėjimą, skaito apie tai, be to, džiaugiasi, kad tai daryti padeda ir sutuoktinis, taigi iškylančius klausimus kartu spręsti lengviau.

„Norint sklandžiai susidoroti su visais iššūkiais šiuo amžiaus tarpsniu tikrai reikia daugiau kantrybės, žinių, psichologinių straipsnių, negu to reikėjo pirmaisiais sūnaus gyvenimo metais. Džiaugiuosi, kad abu su Ramūnu dalijamės auklėjimo džiaugsmais ir iššūkiais“, – sako pašnekovė.

Gera būti namuose

Justina pasakoja, kad karantiną priėmė su visais jo pliusais ir minusais, tačiau svarbiausia – kad šeima žengtų kartu, tada viskas atrodo gerokai paprasčiau. O šios taisyklės jie laikėsi ir prieš pandemiją, tad užsidarius tarp keturių sienų šeimai ankšta nepasidarė.

„Ramūnas – aktorius, bet jau daug metų ir režisierius, todėl esame dėkingi ir laimingi, kad darbo yra. Esu labai laiminga, kad netgi prieš pandemijos laikotarpį visą savo laisvą laiką Ramūnas leido namie, o jeigu pasitaikydavo koncertai ar renginiai kituose miestuose, stengdavomės dėliotis taip, kad pavyktų važiuoti ir būti kartu.

Mūsų šeimai labai svarbus laikas kartu, gal dar rožiniai akiniai niekur nedingo, nežinau, bet norisi visur ir visada būti kartu. Labai tikiuosi, kad taip bus visada. Mes esame ne tik pora, ne tik šeima, bet ir geriausi draugai, todėl viską galime daryti kartu“, – atvirauja ji.

Ramūnas Rudokas ir Justina Rudokė / Pauliaus Peleckio nuotr.

Treji metai – tik pradžia

R.Rudokas ir J.Rudokė susituokė 2018-ųjų sausio 26-ąją Vilniaus santuokų rūmuose po nė metus netrukusios draugystės. Didelis amžiaus skirtumas, greitai įvykusios vestuvės, aktoriaus ir studentės sąjunga... Netrūko skeptikų, kurie šios poros ateitimi netikėjo.

„Turbūt dar niekur nedingo rožiniai akiniai, nes mes vis dar įsimylėję. Dažnai pasikalbame, ar kažkas pasikeitė nuo pirmųjų pasimatymų – manome, kad nelabai. Žinoma, dabar jau spėjome susipažinti ir, be vyro ir žmonos, dar esame ir geriausi draugai.

Mums nereikia pabūti atskirai, kad pasiilgtume, kad suprastume, kur jaučiamės geriausiai.

Manau, kad čia ir yra sėkmingų santykių paslaptis. Tiksliau, tai –  būtent mūsų santykių paslaptis, nes, manau, vienos taisyklės ir paslapties nėra, kiekvienas žmogus, kiekviena pora yra individuali, todėl kas tinka vieniems, nebūtinai taikoma kitiems“, – svarsto Justina.

Trečiųjų vestuvių metinių pora ypatingai neminėjo – sako, kad meilę švęsti reikia kasdien, nelaukiant tam nei progų, nei sukakčių.

„Nesame iš tų porų, kurios švenčia būtent tą dieną – metines, Valentino dieną ir panašiai. Stengiamės švęsti kiekvieną dieną, kiekvieną vakarą kartu ir nebūtinai kažkaip materialiai, – tiesiog smagu, kai viduje yra šventė, kai po dienos sutinki savo artimą žmogų“, – jautriai kalba J.Rudokė.

Ji džiaugiasi, kad visi šie dalykai jiems pavyksta tarsi savaime, nes vienas kitą gyvenime laiko prioritetais.

„Mes abu esame labai panašūs, abu sutinkame, kad vienas kitam atstojame viską. Mums nereikia pabūti atskirai, kad pasiilgtume, kad suprastume, kur jaučiamės geriausiai“, – teigia Justina.

Ramūnas Rudokas ir Justina Rudokė / Gedimino Žilinsko / Žurnalo „ŽMONĖS“ nuotr.

Vaikas netapo iššūkiu santykiams

Lietuvoje skyrybų statistika gana liūdna  – beveik pusė susituokusių porų išsiskiria ir, deja, daug porų tai padaro praėjus keliems metams po šeimos pagausėjimo. Pasikeitusi realybė, tėvystės iššūkiai, naujas požiūris į pareigas bei atsakomybes, – šie ir kiti panašūs dalykai sujaukia įprastą sutuoktinių gyvenimo ritmą ir šiuos pokyčius įveikia ne visi.

„Mums turbūt labai pasisekė, nes Raidas pirmaisiais savo gyvenimo metais nekėlė jokių rūpesčių, galima sakyti, kad neturėjome bemiegės nakties, visada buvome pailsėję ir turėjome laiko vienas kitam. Tad šiuo klausimu mums tikrai labai pasisekė, nes santykiai kažkaip kardinaliai nepasikeitė.

Žinoma, kartu su vaiku atsirado didelė atsakomybė, bet abu to norėjome, tam ruošėmės. Dėl vaiko auklėjimo kol kas pavyksta sutarti, daug diskutuojame, sprendžiame klausimus ir ieškome išeičių kartu. O kartais, kai norime pabūti tik dviese, drąsiai sau tai leidžiame – einame vakarienės ar išvažiuojame kažkur savaitgaliui tik dviese“, – pasakoja J.Rudokė.

Ramūnas Rudokas ir Justina Rudokė / Asmeninio albumo nuotr.

Moteris itin šiltai atsiliepia apie savo sūnų, jo auginimą ir kasdienybę, tad ant liežuvio galo nejučia ima suktis klausimas apie šeimos pagausėjimą.

„Dažnai pagalvojame, pasvajojame, – jeigu antras vaikas būtų toks, kaip Raidas pirmaisiais savo gyvenimo metais, tai galima nors ir visą darželį auginti“, – juokiasi Justina.

Vis dėl to surimtėjusi priduria, kad šiuo metu jai labai svarbu pagaliau pabaigti studijas, o štai po jų – bus matyti, kokie tuo metu gavoje suksis norai ir planai.

„Norėčiau, kad netektų dar pratęsti studijų iki 30 gimtadienio, tad dėl vaikelio reikėtų palaukti. Bet, mes planuojame, o Dievas juokiasi. Tikrai nesame prieš, manau, kad ten, kur meilė – ten ir vaikai“, – šypteli J.Rudokė.

Ramūnas Rudokas ir Justina Rudokė (22 nuotr.)
+16