Justinas Bieberis kaltinamas dėl vienos iš gražiausių Islandijos lankytinų vietų uždarymo

Justinas Bieberis/Vida Press nuotr.
Justinas Bieberis/Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-03-25 19:51
AA

Neseniai dėl neigiamo turistų poveikio gamtai uždarytas žymus Islandijos kanjonas. „Šiek tiek“ dėl to kaltas turėtų jaustis ir kanadiečių dievaitis Justinas Bieberis. Po 2015 metais pasirodžiusio jo dainos klipo, persmelkto vaizdingų Islandijos kraštovaizdžių, ne vienas gerbėjas panoro įsiamžinti Fjaðrárgljúfur kanjone.

Islandų aplinkosaugos agentūra neseniai pranešė, kad kvapą gniaužiančiais vaizdais garsėjantis, turistų mėgstamas Fjaðrárgljúfur kanjonas kuriam lakui bus išbrauktas iš lankytinų vietų sąrašo.

Iki birželio mėnesio aplinkosaugininkai atsisako ten priimti turistus. Islandas Danielis Freyras Jonssonas vietinei televizijai pasakojo, kad iki 2015 metais nufilmuoto Justino Bieberio klipo „I‘ll Show You“, mažai užsieniečių žinojo apie įstabųjį gamtos paveldą.

„Kanjonas buvo neliečiamas, tik patys islandai apie jį žinojo, tačiau situacija pasikeitė po Bieberio apsilankymo.“

Vis daugiau turistų panoro patys pasivaikčioti ten, kur kūrė Justinas Bieberis. 

2017 metais kanjoną aplankė net 150 tūkst. turistų. Po metų skaičiai šoktelėjo iki 280 tūkst. Atsižvelgiant į tai, kad vaizdo klipas buvo išleistas 2015 metais ir jau skaičiuoja virš 420 mln. peržiūrų, nenuostabu, kad vieta tapo itin lankytina. 

Kanjonas uždarytas dėl per didelio turistų srauto, išmindžiota per daug gamtos plotų. 

Tiesa, viena aplinkosaugininkė užsienio žiniasklaidą patikino, kad nuo Reikjaviko 150 kilometrų atitolęs gamtos stebuklas uždarytas ir dėl pačių žmonių saugumo, šiuo metų laiku ten ne itin saugu dėl susidariusių nuošliaužių. Moteris sakė nedrįstanti kaltinti vien popdainininko, tiesiog ankčiau nebuvo pagalvota apie galintį išaugti vietos populiarumą.