K.Buožytės filmas „Vesper“ be sutikimo ketinamas platinti Rusijoje, Baltarusijoje

Kristina Buožytė / Organizatorių nuotr.
Kristina Buožytė / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-09-05 12:40
AA

Lietuvių režisierės Kristinos Buožytės kartu su prancūzų režisieriumi Bruno Samperiu sukurtas fantastinis kino filmas „Vesper“ be prodiuserių žinios reklamuojamas ir planuojamas platinti Rusijoje, Baltarusijoje.

Kaip informavo filmo prodiuseriai, tokia situacija susiklostė dėl nesuderintų ir „su žmogiškomis vertybėmis prasilenkiančių“ produkcijos platintojų – vienos ukrainiečių bendrovės veiksmų.

Prodiuseriai įspėja kitus kūrėjus atidžia rinktis partnerius vykstant karui Ukrainoje ir įvertinti visas galimas rizikas.

„Mes kategoriškai nesutinkame, kad mūsų kurtas filmas būtų rodomas šalyse agresorėse“, – teigia viena iš kino filmų prodiuserių Asta Liukaitytė.

Anot jos, dar iki prasidedant karui, 2021-ųjų vasarį filmo platinimo teises NVS šalyse įsigijo ukrainiečių bendrovė „TOP FILM“. Kino filmo gamyba buvo baigta tik šių metų kovą, jau prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą. A.Liukaitytės teigimu, filmo komanda negalėjo numanyti, kad partneriai, „ignoruodami šį sukrečiantį faktą“, galėtų pasirinkti platinti filmą Rusijoje ir Baltarusijoje.

„Deja, jie tai padarė ir padarė mūsų neinformuodami. Tai nėra suderinama nei su kardinaliai pasikeitusia situacija, nei su žmogiškumu ir moralės normomis. Todėl apie šį akibrokštą mus pasiekus informacijai iš trečiųjų šaltinių, nedelsiant nutraukėme bet kokį bendradarbiavimą su minėta bendrove“, – teigia viena iš kino filmų prodiuserių Asta Liukaitytė.

Kristina Buožytė / Organizatorių nuotr.

Pasak jos, bendrovės teisininkai jau įvertino visus galimus sprendimus, kaip būtų galima stabdyti filmo platinimą Rusijoje ir Baltarusijoje, tačiau platintojas „kategoriškai atsisako eiti į bet kokias derybas ir stabdyti kino filmo platinimą“.

„Rankų nenuleidžiame, bet tenka konstatuoti, jog šiose šalyse negerbiamos kūrėjų teisės ir valstybiniu lygiu toleruojamas nelegalus turinio rodymas. Mums tai labai skaudi pamoka. O Rusija ir Baltarusija, kaip kino rinkos, mums nebeegzsituoja jau seniai“, – teigė A.Liukaitytė.

„Norime įspėti ir kitus – deja, kai kurie partneriai gali pavesti ir susigundyti finansine nauda, ignoruodami žmogiškumą ir demokratines vertybes”, – perspėjo ji.

Fantastinės kino filmuotos juostos veiksmas vyksta Žemėje. Talentinga trylikametė Vesper (akt. Raffiella Chapman), kartu su sergančiu tėvu Dariumi (akt. Richardas Brake’as) po ekosistemos žlugimo bando išgyventi keistame ir pavojingame pasaulyje.

Pasak filmo režisierės Kristinos Buožytės, „Vesper“ – tai istorija, siunčianti svarbią žinią visai visuomenei, kad net blogiausioje ir beviltiškiausioje situacijoje, jei sugebėsime įžvelgti viltį, turėsime priežastį gyventi, kovoti ir keisti įvykių eigą.

„Filmas kalba apie laisvės, žmoniškumo, bendradarbiavimo vertybes, kurios yra absoliuti priešprieša Putino ir Rusijos agresijai ir diktatūrai“, – teigia režisierė.

Oficiali filmo premjera Lietuvoje – jau rugsėjo 30 dieną, tuomet filmą galės išvysti visų šalies kino teatrų lankytojai.