K.Kazlauskaitė gimtajame Kaune atšventė 70-metį: sveikino būrys bičiulių, netrūko staigmenų

Kristinos Kazlauskaitės 70-mečio vakarėlis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Kristinos Kazlauskaitės 70-mečio vakarėlis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-02-13 22:51
AA

Pirmadienio vakarą Girstučio kultūros centre Kaune laukė išskirtinis vakaras su mylimais teatro ir kino aktoriais, bardais, žinomais visuomenės veikėjais. Renginio kaltininkė – 70-metį pasitikusi Kristina Kazlauskaitė.

Vasario 13-ąją teatro, televizijos ir kino aktorei Kristinai Kazlauskaitei suėjo 70 metų. Ta proga vakare surengtos šventės metu jubiliatę sveikino draugai, skambėjo dainos, eilės ir prisiminimai.

Išskirtinis renginys vyko Girstučio kultūros centre Kaune. Šis miestas pasirinktas neatsitiktinai – būtent jame Kristina gimė.

Kristinos Kazlauskaitės vakaras / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vakaro vedėja ir režisierė Violeta Mičiulienė apjungė į bendrą visumą K.Kazlauskaitės kelią, jo ryškiausias atkarpas. Netrūko improvizacijų, tikėtų netikėtumų ir, žinoma, šiltų, mielų žodžių mylimai aktorei.

Jubiliatę sveikino aktoriai Vladas Bagdonas, Kostas Smoriginas, Remigijus Vilkaitis, Saulius Bareikis, Redita Dominaitytė, Gediminas Storpirštis, Andrius Kaniava, Larisa Kalpokaitė, prodiuseris ir laidų vedėjas Arūnas Valinskas su žmona dainininke Inga Valinskiene.

Vakaras su K.Kazlauskaite susilaukė didžiulio susidomėjimo. Dar sausį buvo išparduoti visi bilietai, daug gerbėjų apgailestavo jų taip ir nespėję įsigyti.

Kristinos Kazlauskaitės 70-mečio šventės akimirkos – galerijoje:

Kristinos Kazlauskaitės jubiliejinis vakaras (103 nuotr.)
+97

Prieš sukaktį portalo Žmonės.lt kalbinta K.Kazlauskaitė teigė, kad šis renginys – „Bardai LT“ ir bičiulių dovana jai. Pati jubiliatė, scenoje pastaruoju metu pasirodanti retai, viešos šventės neplanavo, todėl prieš ją neslėpė jaudulio ir didelės atsakomybės prieš žiūrovus. Kristina sakė nelabai įsivaizduojanti, kas renginio metu jos laukia – buvo nusiteikusi staigmenoms.

„Aš tai nesiruošiau nieko tokio viešo daryti, bet jie man čia dovaną užtaisė. Gavau truputėlį pasinervinti, nes vis tiek ir pačiai kažką reikės veikti, – portalui Žmonės.lt pasakojo jubiliatė. – Bet jie šaunuoliai – suorganizavo. Ir žmonės žada ateiti, tai labiausiai norisi nenuvilti žiūrovų. Va, kas man svarbiausia – nenuvilti žiūrovų. Bet kolegos tai nenuvils, o kaip man seksis – pačiai mįslė. O šiaip aš norėjau tik draugų būry sau linksmai atšvęsti, kol dar galim susitikti, pašokti, padainuoti, pabūti. Taip kad nebuvo mano planuotas šitas renginys Kaune, bet negali gimtajam miestui atsakyti.“

Žavi, sąmojinga, nuostabi K.Kazlauskaitė – itin pasiilgta ir mylima publikos. Jos sukurti vaidmenys teatre, kine, televizijoje apibūdina ją kaip talentingą, jautrią, pastabią asmenybę. Kristinos skleidžiama energija ir užburia, ir pripildo, ir priverčia šypsotis. Tad visi, tapę šio šventinio susitikimo liudininkais, išsinešė tik geras emocijas.

Kristinos Kazlauskaitės vakaras / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Per 70 metų K.Kazlauskaitė nuveikė daug. Tėčio paskatinta stoti į konservatoriją (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija), mokėsi režisierės Dalios Tamulevičiūtės dešimtuke – su Algirdu Latėnu, Irena Kriauzaite, Dalia Overaite, Vytautu Petkevičiumi, Violeta Podolskaite, Kostu Smoriginu, Arūnu Storpirščiu, Dalia Storyk, Remigijumi Vilkaičiu.

Netrukus tapo ryškia Jaunimo teatro žvaigžde. Teatre Kristinos nebematome jau du dešimtmečius, bet į istoriją įsirašė jos Silvija Gazel, Nensi Marš, Roza d’Oranž (D.Tamulevičiūtės „Haroldas ir Modė“), Arkadina (Antono Čechovo „Žuvėdra“), Džiuljeta (Kęstučio Antanėlio „Meilė ir mirtis Veronoje), karalienė Elžbieta (Williamo Shakespeare'o „Ričardas III) ir kiti vaidmenys. Paminėjimo verti ir K.Kazlauskaitės personažai filmuose – nuo mokytojos „Riešutų duonoje“ ir Ninos „Dičiaus karjeroje“ iki Vilmos romantinėje komedijoje „Ir visi jų vyrai“.

Kristinos Kazlauskaitės vakaras / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kristina ne kartą džiugino ir dainavimo talentu – tiek spektakliuose, tiek atlikdama „Baltą lino gyvenimą“ su Vladu Bagdonu, tiek „Žvaigždžių duetuose“. Pastaruosiuose su triatlonininku Vidmantu Urbonu pelnė trečią vietą.

Nors rečiau, aktorė ir dabar tebesifilmuoja humoro laidoje „Dviračio žinios“. Čia jau dvidešimt metų juokina jos pačios sukurti personažai – Zita iš Mažeikių, panelė mokytoja Leokadija, benamė Jadzė, socialdemokratė Larisa.

70-metį švenčianti Kristina Kazlauskaitė – galerijoje:

Kristina Kazlauskaitė (122 nuotr.)
+116