Neįtikėtini aurasomos spalvų deriniai visai kitaip atskleidžia „spalvos“ sąvoką... Paprasčiau tariant – galima pamiršti viską, ką apie tai žinojai ar bent nutuokei.
Aurasomos orakule surikiuotos dešimtys buteliukų, kuriuose, atrodo, išnyra tikroji spalvos prigimtis, į kuriuos vien pažvelgęs nukeliauji toli toli... Kas gi ta aurasoma ir kas slypi tuose fantastiškuose spalvų deriniuose? Į paslaptingąjį spalvų pasaulį leidžiasi aurasomos specialistė Vilija Dabkevičienė.
- Kokia aurasomos istorija?
- Aura, išvertus iš lotynų kalbos, – tai šviesa, lengvas kvėpavimas, Soma – kūnas, gyvos energijos. Aurasomos spalvos atveria mus naujam gyvenimui ir įneša į jį išminties, suteikia galimybę priimti teisingesnius sprendimus. Spalvos sugrąžina mums natūralią harmoniją su savimi ir pasauliu. Šios spalvų terapijos pradininkė buvo Vicky Wall, kurios istorija išties labai įdomi.
Jos giminėje gimdavo po septynis vaikus. Septintasis paveldėdavo aiškiaregystės, aiškiajautystės dovaną. Vicky taip pat buvo septintoji, tačiau tai, kad ji buvo mergaitė, kėlė keblumų. Jos tėvas (beje, irgi septintas vaikas šeimoje) buvo kabalos meistras ir negalėjo mergaitei perduoti šio mokslo. Nepaisant visko, Vicky vis tiek domėjosi gilesniais dalykais ir gebėdavo pamatyti tai, kas nematoma plika akimi. Pavyzdžiui, žmonių auras. Ji apie tai užsimindavo aplinkiniams, bet jie jos nesuprato, netikėjo... O tėvas, pamatęs, kad Vicky turi ypatingų galių, ėmėsi jas lavinti kitais būdais.
Likimas taip susiklostė, kad Vicky išėjo iš namų, paliko šeimą ir pradėjo mokytis farmacijos, kurti kremus, tepalus, kurie padėdavo žmonėms. Tačiau gyvenimas nelepino jos: moteris sunkiai susirgo, apako. Galiausiai medituodama, būdama jau 66-erių, ji pradėjo girdėti balsus, kuždėjusius: „Perskirk vandenis.“ Iš pradžių Vicky nesuprato, apie ką eina kalba. Ji manė, kad jai prasidėjo kažkas panašaus į haliucinacijas. Tačiau V. Wall išgyveno savotišką mistinę būseną ir nušvitimą. Vieną naktį transo būsenos ji pagamino pirmąjį spalvų buteliuką – balansinį aliejų. Vėliau jų vis daugėjo ir daugėjo, kol galiausiai moteris pastebėjo, kadžmonės, priartėję prie buteliukų, pasikeičia, tiksliau tariant, ji, net ir būdama akla, matė, kaip keičiasi jų aura. Vėliau likimas V. Wall tapo palankesnis. Ezoterinėje parodoje ji sutiko menininkus Mike'ą ir Claudią Booth, kurie susidomėjo gydymu spalvomis, kristalais ir augalais. Šie žmonės su Vicky bendravo artimai iki pat jos mirties – iki 1990 metų.
Taip pamažu aurasoma išpopuliarėjo visame pasaulyje, nors jos ištakos siekia jau seniausius laikus. Vicky pagaminti įvairiaspalviai buteliukai turi galią gydyti ir fiziškai, ir dvasiškai.
- Kaip vyksta aurasomos konsultacija?
- Aurasomos orakule yra 110 spalvotų 50 ml buteliukų, sudarytų iš dviejų dalių: aliejinės ir vandeninės. Buteliuke, dar vadinamame ekvilibriume, slypi labai daug – tai nėra vien tik spalvos, bet ir augalų, mineralų, kristalų energija. Taigi žmogus, žvelgdamas į šį orakulą, kuriame sudėlioti įvairiaspalviai buteliukai, pats intuityviai pajunta, ką rinktis, kokių spalvų jam reikia. Iš viso ant stalo padedami keturi buteliukai, kurie ir atskleidžia žmogaus būdą, dvasią, temperamentą, stiprybes ir silpnybes, asmenybę, problemas, siekius...
Pastebėjau, kad pirmąjį buteliuką, kuris vadinamas „Sielos buteliuku“, žmogus renkasi panašiausią į save, savo esmę. Jame atsispindi jo talentai, dovanos ir tai, ką jis atsinešė į šį pasaulį.
Antruoju buteliuku atskleidžiama problema, situacija, kurioje žmogus užstrigęs, tai, kas nuolat kartojasi jo gyvenime, iš ko niekaip negali ištrūkti ir ko atėjo išmokti.
Trečiajame buteliuke atsispindi dabarties momentas, t. y. kaip žmogus jaučiasi, ką išgyvena, kas jam aktualiausia, kokios pastarojo meto nuotaikos, uždaviniai, aktualijos.
Ketvirtasis apjungia visus keturis buteliukus. Jame glūdi sprendimas, tai, kas mūsų laukia, viltys, troškimai, suvokimai, emocijos ir pan. Tai – ateitis, kurios dar nėra. Tai – rezultatas, kuris atsiras išsprendus problemą.
Taigi išsirinkti buteliukai ir jų spalvos žmonėms padeda geriau pasijusti, o aurasomos konsultantas – suvokti ir paaiškinti, ką reiškia viena ar kita spalva, priimti tam tikrus sprendimus ar paskatinti kažką keisti, sudėlioja pagrindinius akcentus.
- Aurasomoje yra tam tikrų taisyklių. Kokios jos?
- Kairė ranka – imanti, dešinė – duodanti. Į tai reikia atkreipti dėmesį, kai renkamės ir imame spalvotus buteliukus. Jie ir taip pilni eterinių aliejų, pakrauti energijų. Tai lyg sveikatos užtaisas. O mes ne šiaip dalyvaujame aurasomos terapijoje: galime būti sunegalavę, prastos nuotaikos... Taigi, imdami buteliuką dešine ranka, išspinduliuojame ir perduodame savo neigiamas energijas į gyvą buteliuką. Todėl aurasomos konsultacijoje rinktis reikia tik kaire ranka – tokiu atveju į mus teka to buteliuko energija ir, vien tik laikydami jį savo rankose, gauname labai daug.
- Kai išsirenku keturis buteliukus, kas toliau?
- Kai gimstame, aplinka mus ima laužyti: ne visada darome tai, ką norime, neretai pasirenkame mums nepriimtiną kelią, bet dėl tam tikrų priežasčių vis tiek juo einame. Ko žmogus nori ir trokšta, ką jis atsineša, atsispindi jau pirmajame buteliuke. Intuityviai kiekvienas mūsų jaučiame, kas yra ne taip, tačiau neretai mums pristinga valios ir akcentų, kuriuos tinkamai sudėliotume tam tikroje gyvenimo situacijoje. Taigi aurasomos konsultacija – tai pokalbis ir spalvų pasirinkimas, tam tikri ritualai ir terapijos tolesniam žmogaus gyvenimo tarpsniui. Visa energija, eteriniai aliejai, slypintys buteliuke, pereina per mūsų kūną, kraują, limfą, organizmą, pamaitina mūsų aurą, papildo reikiama spalva, todėl ilgainiui ateina tam tikri sprendimai. Įdomiausia, kad per spalvoto buteliuko parinkimą, kuris veikia per fizinį kūną, kvintesencijos ir pomanderio ritualus, kurie garuoja į aurą ir ją stiprina, mes patys tampame kitokie, t. y. stabilesni, pozityvesni, ir nė nepajuntame, kaip natūraliai patys sudėliojame svarbiausius akcentus savo gyvenime. Ekvilibriumas, priklausomai nuo pasirinktų spalvų, skirtas tepti tam tikras vietas. Tai ir fiziškai gydanti, ir dvasiškai padedanti praktika. Apatinė buteliuko spalva daugiau atspindi mūsų pasąmonę, mintis, sielą, o viršus – tai, kas matoma, ką reprezentuojame. Kol spalvos išorėje, tai yra viena. Kas kita, kai tepame tą spalvą: gydome save, savo aurą ir patys iš esmės keičiamės.
Aurasoma padeda surasti savo tiesą, susilieti su savo vidiniu mokytoju, atsiranda atsparumas aplinkai, tampame labiau susivokę, nes tai, kas eina iš vidaus – tai ir yra teisingiausia.
- Dėl kokių priežasčių žmonės dažniausiai kreipiasi į jus?
- Dažniausiai žmonės kreipiasi tada, kai psichologiškai blogai jaučiasi, juos kamuoja kokios nors problemos, vidinis nepasitenkinimas, nepaaiškinamas nerimas. O stiprindami auros lauką, jaučiamės daug geriau, tampame ne tokie pažeidžiami. Kai imame naudotis aurasoma, atitrūksta viskas, ko mums nereikia, t. y. suvokimas apie save ima gilėti, atsigręžiame į savo sielą, į jos uždavinius, suprantame, ko norime. Taigi ilgainiui jau žinome, ką daryti. Tas išsivalymo laikas gali būti labai skaudus, bet tuo pačiu suteikia ramybės, saugumo. Aurasoma padeda surasti savo tiesą, susilieti su savo vidiniu mokytoju, atsiranda atsparumas aplinkai, tampame labiau susivokę, nes tai, kas eina iš vidaus, yra teisingiausia.
- Kas žmonėse pasikeičia po aurasomos?
- Žmones tai tikrai keičia. Tik mes, vakariečiai, nesame įpratę stebėti savęs, gyvename kažkokiuose rūpesčių gniaužtuose, todėl dažnai patys nesuprantame, kad kažkas keičiasi. Kartais girdžiu: „Niekas nepasikeitė, bet žinote...“ Ir ima žmogus vardyti tuos pokyčius. Tikras fenomenas! Tik tie pokyčiai ateina pamažu, palaipsniui, per tam tikrą laiką.
Vis dėlto pasitaiko atvejų, kad jie ateina staiga. Matyt, priklauso nuo situacijos „prisirpimo“. Taip pat dažnai iš nutylėti linkusių žmonių išgirstu, kad jie jau nebegali tylėti... Viskas, kas užspausta, ima veržtis lauk: ašaromis, žodžiais, veiksmais... Mes vaduojamės iš aukos jausmo, nebesitaikome prie esamos padėties ir pamažu gyvenimo vairą perimame į savo rankas. Su aurasoma palaipsniui išeina kas sena ir atgyventa, o tas tuščias vietas užpildo nauji, šviesūs, spalvoti dalykai.
- Ką apie žmogų pasako spalvų pasirinkimas?
- Šiuo atveju nėra jokių taisyklių, kiekvienas asmuo labai individualus. Tik pagalvokite, kiek yra žmonių ir kiek aurasomos ekvilibriumų! Žmonės gali rinktis tuos pačius buteliukus, bet jų istorijos bus visiškai skirtingos.
Bendrais bruožais galima pasakyti, kad kiekviena spalva turi temą. Pavyzdžiui, oranžinė gydo šokus ir traumas, padeda nuo sukrėtimų; raudona pakelia kraujospūdį, suteikia pastovumo ir stabilumo, energijos; geltona – padeda objektyviai, racionaliai žvelgti į situaciją, susikaupti, nugalėti baimes, gerina atmintį, atkuria savasties jausmą; aukso spalva stiprina pasitikėjimą savimi, atkuria savigarbą, autoritetą, padeda susisiekti su savo vidine išmintimi, skatina talentų ir sugebėjimų realizaciją, be to, moko atsiverti gyvenimo gausai ir prabangai, paleisti baimes ir nerimą. Šios spalvos įneša šviesos į mūsų vidinį pasaulį, todėl tai nuostabus vaistas nuo depresijos.
Aurasomoje yra toks patarimas: „Įkritai į duobę – pirmiausia nustok kasti.“ O ką mes darome? Neištrūkstame iš savo problemos rėmų, giliname stresą, objektyviai nieko nebematome.. Tad reikia išmesti iš galvos viską, kas mus žlugdo ir erzina – tam ir skirtos auksinė, geltona spalvos. Alyvuogių, žalia spalva padeda susidoroti su vidiniu kartėliu, nerimu, nepasitenkinimu, priimti gyvenimo išmintį, išdrįsti pažiūrėti į savo praeitį ir problemas drąsiai.
Rožinė padeda priimti save, apsupa mus švelnumu, gydo nuo perfekcionizmo. Žalia – tai mūsų erdvė, kryptis, asmeninė tiesa, sprendimų priėmimas, panoraminis sąmoningumas, kai situaciją galime matyti įvairiais rakursais. Žydra spalva – kūrybinis bendravimas iš širdies, jausminė saviraiška, individualizacijos procesas, originalumas. Ji gydo emocinius sutrikimus, sudaužytą širdį, skatina literatūrinį talentą.
Mėlyna – ramybė, bendravimas, gilus vidinis pasaulis, vidinių apmąstymų spalva, diplomatiniai sugebėjimai. Be to, tai spalva tiems, kurie gyvenime linkę viską kontroliuoti. Ji primena, kad ne viskas priklauso nuo mūsų, kai kam verta pasakyti: „Teesie Tavo valia. Teišsipildo Tavo valia per mane, nes Tavo valia yra ir mano valia“. Taip skambėtų mėlynos spalvos filosofija bibliniais terminais. Todėl ši spalva siejama ir su Tėvo, Dievo, Vidinio autoriteto archetipais.
Karališkai mėlyna – intuicijos, aiškiaregystės, aukštesniojo proto funkcijų, mistikos, paslapties, gyvenimo filosofijos spalva. Violetinė – transformacija, gydymas, dvasingumas. Ji labiausiai atpalaiduojanti spalva, tai tiltas tarp matomo ir nematomo pasaulių. Aviečių – meilė mažuose dalykuose, savo talentų ir resursų susivokimas ir realizavimas.
Apibendrinant galima pasakyti, kad aurasomos praktika ir tie nuostabūs spalvų deriniai padeda gyvenimo nuodus paversti tikru nektaru.