Ką daryti, kad kiekviena diena būtų pati geriausia? Padės keli metodai

Laiminga moteris / Fotolia nuotr.
Laiminga moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kiekviena diena tikrai gali būti pati geriausia diena. To galima pasiekti iš naujo įvertinus tai, kaip reaguojate į jus supančią aplinką, ir tai, kaip organizuojate savo dieną. Padedami šių 7 metodų, kas vakarą į lovą gulsitės žinodami, kad ta diena buvo pati geriausia diena – ir kad rytoj ir vėl bus pati geriausia diena!

Pabrėžkite savo poreikius bei norus

Pagalba draugams, šeimai ir savo bendruomenei yra puikus būdas apraminti sąžinę ir pasijusti geradariu, tačiau norėdami kasdien patirti pačią geriausią dieną, turėsite įvertinti savo norus ir poreikius. Ko norite pasiekti šiandien? Kas priverstų jus jaustis laimingu, patenkintu ir kažko pasiekusiu?

Tyrinėkite dalykus, kurie daro jus laimingus, ir tuos, kurie atneš jums ilgalaikės naudos. Jei padėdami kitiems tapti laimingesniais, sveikesniais bei geresniais, jūs jaučiatės geriau, tai puiku!

Pradžioje gali būti nejauku ir neįprasta tiek dėmesio skirti sau, o ne kitiems. Tačiau kadangi būtent jūs bandote patirti pačią geriausią dieną, teks sau skirti daugiau meilės.

Praktikuokite įsisąmoninimą, atidumą

Atidumas, susitelkimas į save, įsisąmoninimas – tai protinė būsena, pasiekiama susitelkiant į kiekvieną akimirką bei ramiai pripažįstant ir priimant savo mintis, emocijas bei kūniškus pojūčius. Šiuolaikinės visuomenės bruzdesyje lengva pasimesti mintyse, nebesusigaudyti, ką turime daryti toliau, kas nutiko vakar, kaip tai mus veikia šiandien... Juk kaip dažnai vienu metu atliekame milijoną darbų, kad būtumėme kuo produktyvesni.

Tačiau atsisakydami susitelkti į šią akimirką, neleidžiate sau mėgautis gyvenimu. Kasdien praktikuokite susitelkimą, įsisąmoninimą, nesmerkdami ir priimdami savo jausmus, mintis bei aplinką.

Valgydami atkreipkite dėmesį į maisto spalvą, skonį, maistingąsias medžiagas, kurias jūsų kūnas pasisavins pavalgius. Stenkitės per daug savęs nestimuliuoti darbo laiku arba, leisdami laiką su šeima, visus prietaisus (telefonus, planšetinius kompiuterius ir t. t.) padėkite kuo toliau ir priimkite jus supančią aplinką, žmones, su kuriais leidžiate laiką, ir tai, ką tuo metu darote.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kūno signalai, išduodantys rimtas ligas

Šiais laikais, kai tas sustojimas tapo gyvybiškai svarbi, atsirado gausybė programėlių ir tinklapių, padedančių praktikuoti proto pilnatvę iki tol, kol tapsite susitelkimo į dabartį ekspertu. Iš programėlių parduotuvės pabandykite  atsisiųsti Mindfulness Bell ​– padeda atsižymėti savo  emocijas bei kūniškus pojūčius tam tikrais intervalais; arba Conscious – kasdien pateikia įvairių pratimų.

Calm – meditacijos programėlė pradedančiuosius moko, kaip „darbe ir namie pasiekti aiškumo, laimės ir ramybės“, o Headspace padeda sustiprinti gebėjimą per įsisąmoninimo technikas tapti sveikesnio ir laimingesnio proto savininku.

Ėjimas
Ėjimas / 123rf.com nuotr.

Kiekvieną rytą įvardinkite vieną dalyką, kuris jus „užveda“

Kiekviena diena – tai nauja galimybė kažką pasiekti ir patirti laimę, džiaukitės tuo! Pabudę kiekvieną rytą pabandykite įvardinti bent vieną dalyką, kas tą dieną jus džiugina.

Tai gali būti kažkas didelio arba kažkas mažo. Galbūt planuojate su savo šeima pagaminti kažką skanaus arba galbūt žadate pradėti eksperimentinę savo verslo rinkodaros kampaniją. Nesvarbu, kas tai – ta viena dienos dalis motyvuos jus stengtis ne tokiu džiugiu dienos laiku.

Rūpinkitės savo kūnu

Sveikas kūnas ir laimingas protas eina koja kojon. Ne kartą buvo įrodyta, kad fiziniai pratimai pagerina ilgalaikę atmintį, sustiprina koncentraciją bei padidina produktyvumą. Prakaito liejimas sporto salėje ant takelio taip pat padeda atsikratyti streso, o tai paverčia jus laimingesniu ir malonesniu žmogumi.

TAIP PAT SKAITYKITE: Efektyvūs patarimai, padėsiantys išsaugoti tvirtą ir laimingą santuoką

Tačiau atsisakydami susitelkti į šią akimirką, neleidžiate sau mėgautis gyvenimu.

Sveika ir subalansuota mityba taip pat sustiprina smegenis. Kasdienis reikiamų maistinių medžiagų vartojimas gali pagerinti protinį vystymąsi, padeda išvengti depresijos ir Alzheimerio ligos bei tiesiog priverčia geriau jaustis dėl savo kūno – o tai kelia pasitikėjimą savimi ir gerina produktyvumą.

Tad kai kitą kartą jausitės nekaip ar tiesiog norėsite užtikrinti, kad diena būtų produktyvi, eikite pabėgioti, pasivaikščioti arba pabandykite atlikti nesudėtingų pratimų, pritaikytų atlikti biure darbo metu.

Lavinkite mąstyseną

Tie, kurie mano, kad viskas turi būti tobula, yra labiau linkę nusivilti kai... na, taip nėra. Bandydami kažko pasiekti visiškai naujoje jums srityje, turėtumėte būti atviri pokyčiams bei pamokančioms nesėkmėms. Kasdien priminkite sau, kad klysti žmogiška. Svarbu pripažinti ir pasimokyti iš kiekvienos klaidos prieš pasikeliant ir judant toliau.

Jei jums sunku rasti kažką pozityvaus negatyvioje situacijoje, užsirašykite tikslą, link kurio ėjote, klaidą, kurią padarėte bandydami to tikslo pasiekti, ir ko pasimokėte iš tos klaidos. Tai gali padėti jums – arba jūsų pažįstamiems – ateityje. Optimistiškas troškimas mokytis labiau nei perfekcionistinis požiūris, padės jums tobulėti tiek asmenine, tiek profesine prasme.

Meskite iššūkį patys sau

„Jei jūsų svajonės jūsų negąsdina, vadinasi, jūsų svajonės per mažos“, – teigia Ellen Johnson Sirleaf, Liberijos prezidentė. Sau įspūdžio nepadarysite ir nepatirsite pačios geriausios dienos darydami tik įprastus dalykus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pokyčių metas: 47 būdai pakeisti savo gyvenimą

Kai kitą kartą kils beprotiška arba tiesiog neįprasta idėja, neskubėkite jos atmesti. Pasvarstykite, kodėl ji jus taip traukia bei pasverkite jos riziką ir naudą. Bandyti naujus dalykus ir progresuoti kaip asmenybei yra sveika. Nuolat priminkite sau, kad normalu retkarčiais eksperimentuoti, net jei tai jus gąsdina arba atrodo kaip iššūkis.

Ėjimas
Ėjimas / 123rf.com nuotr.

Džiaukitės kitais bei jų džiaugsmu

Siųskite pasauliui teigiamą energiją, ir ji jums sugrįš. Džiaugdamiesi aplinkinių pastangomis bei pasiekimais, jūs ne tik pagerinsite santykius, bet ir palaipsniui sustiprinsite savo paties pozityvumą bei jėgą.

Nesikuklindami ir nepavydėdami plokite kitų progresui. Nuoširdžiai juos girkite ir pripažinkite, kad net patys mažiausi pasiekimai jūsų akimis kitiems gali atrodyti didžiuliai. Tada jus supantys žmonės bus labiau linkę palaikyti gerus jūsų poelgius, skatinti jūsų tobulėjimą, bei švęsti jūsų pasiekimus.

Pačios geriausios dienos kūrimas yra tik optimizmo, nenutraukiamo susikaupimo bei pozityvaus tobulėjimo reikalas. Apsupdami save pozityviais, savimi pasitikinčiais, sveikintinais žmonėmis, perimsite jų pozityvumą ir pasimokysite iš jų progreso.