Ką daryti, kad vaistai nuo skausmo netaptų dar viena galvos skausmo priežastimi 

Skausmas / „Fotolia“ nuotr.
Skausmas / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Dažnas tik pajutęs pirmuosius galvos skausmo simptomus griebiasi pačių stipriausių vaistų. Tačiau stiprūs medikamentai ne visada yra išeitis. Galvos skausmas gali pasireikšti dėl daugybės priežasčių, pavyzdžiui, streso, įtampos, padidėjusio kraujo spaudimo ar skysčių trūkumo.

Svarbu, pirmiausia gydyti priežastį, o ne slopinti simptomus.

„Eurovaistinės“ farmacininkas Dainius Viederis pabrėžia, kad nuolatinis vaistų nuo skausmo vartojimas gali netgi pastiprinti galvos skausmo simptomus, nes mūsų organizmas prie vaistų pripranta. Ypač dažnai su tuo susiduria migreninį galvos skausmą jaučiantys pacientai.

„Žmonės nėra linkę spręsti galvos skausmo atsiradimo priežasties. Jie dažniausiai tik slopina simptomus. Būtent dėl to tenka nuolat vartoti medikamentus. Pirmiausia patarčiau išsiaiškinti, kodėl jums skauda, o tik tada griebtis vaistų“, – atsakingai rinktis vaistus pataria vaistininkas.

Nepageidaujamas poveikis

Farmacijos specialistas atkreipia dėmesį, kad besaikis stiprių vaistų nuo skausmo vartojimas gali sukelti ir itin stiprų šalutinį poveikį organizmui.

„Dažniausiai yra susiduriama su skrandžio ir virškinamojo trakto pažeidimais: skausmas skrandžio srityje, rėmuo, vidurių užkietėjimas, pykinimas ar net vėmimas. Taip pat perdozavus gali būti juntamas galvos svaigimas. Sergantiems astma, stiprūs vaistai gali sukelti alerginę reakciją ir pasunkti būklę“, – vardija D. Viederis.

Pacientams, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, tokių vaistų vartojimas didina riziką trombų susidarymui, miokardo infarktui ar širdies smūgiui. Taip pat atsakingai į šių vaistų vartojimą turėtų žiūrėti, žmonės, sergantys kepenų ar inkstų ligomis.

Tinkamiausias – paracetamolis

Pajutus nestiprų galvos skausmą D. Viedieris rekomenduoja vartoti mažiausiai nepageidaujamą poveikį sukeliantį vaistą – paracetamolį. Jį vartoti reiktų po 1 tabletę ne dažniau nei kas 4 valandas. Vaisto poveikis turėtų pasireikšti maždaug po 30-40 minučių.

„Taip pat galima rinktis sudėtinius preparatus, kurių sudėtyje yra ne tik paracetamolis, bet ir kodeinas bei kofeinas. Šios medžiagos sustiprina paracetamolio veikimą ir pasižymi kraujagysles plečiančiu veikimu“, – sako „Eurovaistinės“ farmacininkas.

Jei skausmas nestiprus ir nelinkęs kisti į sunkesnę pusę, galimi ir nemedikamentiniai ar augaliniu pagrindu grįsti sprendimo būdai. Pasirenkant geriausią variantą, specialistas pataria pasitarti su vaistininku ar gydytoju, pasikonsultuoti ir surasti skausmo priežastį.