Ką įdėti į moksleivio priešpiečių dėžutę?

Ką įdėti į moksleivio priešpiečių dėžutę? / Fotolia nuotr.
Ką įdėti į moksleivio priešpiečių dėžutę? / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Ruduo atėjo – mokyklos sezonas prasidėjo. Naujos knygos, nauji sąsiuviniai, bent jau pirmąsias savaites rašomi taip kruopščiai.

Visi mokyklos džiaugsmai bei rūpesčiai – itin svarbi kiekvieno mokinio kasdienybės dalis. Taip pat kaip ir... mokyklos priešpiečių dėžutė, kuri – tikrai ne pats lengviausias iššūkis. Mažųjų mamos tą tikrai supras. Devyni mokslo metų mėnesiai savyje talpina beveik 200 mokslo dienų. Pakankamai daug rytų, kai, prieš išleidžiant savo vaiką į mokyklą, jam reikia ne tik bučkį į skruostą duoti, bet ir priešpiečių dėžute pasirūpinti. Štai čia ir prasideda galvos skausmai...

Vaikai nori skanių priešpiečių, o mamos – sveikų. Vaikai mėgsta greitą maistą, mamos – kokybišką. Vaikams greitai nusibosta tie patys patiekalai ir skoniai, o tai misiją „Priešpiečių dėžutė į mokyklą“ mamoms padaro dar sudėtingesnę. Juk norisi, kad mokyklinukas, atsidaręs savo dėžutę, nudžiugtų ir suvalgytų viską iki paskutinio kąsnio. Ar tą pasiekti lengva? Kažin. Bet įmanoma. Pasitelkus kantrybę ir žiupsnelį fantazijos.

Tam, kad būtų truputį lengviau, pateikiame kelias priešpiečių dėžučių idėjas: smaližiams, nevalgiukams ir tiems, kurie nė dienos neįsivaizduoja be mėsos. Tikimės, kad jos įkvėps ir taps gera pradžia tolimesniems atradimams virtuvėje.  

Smagių ir lengvų mokslo metų! Skanių priešpiečių dėžučių!


SMALIŽIAMS

Jei jūsų mokyklinukas yra didelis smaližius ir savo priešpiečių dėžutėje nepripažįsta nei daržovių, nei mėsos, nieko kito nelieka – ieškoti išeities, kaip jam suruošti ir saldžius, ir palyginti sveikus priešpiečius.

Vienas iš variantų – kvapni, minkšta ir sodraus skonio moliūgų duona. Neišsiduokite, kad sudėtyje yra moliūgų ir niekas tikrai to neišsiaiškins. Apteptą citrinine kreminės varškės užtepėle, tokios duonos riekę skaniai suvalgys bet kuris smaližius.

Na, o desertui – šokoladinis pienas. Tiesa, jei dienos, pieniškų gėrimų į priešpiečių dėžutę verčiau nedėti, o rinktis, pavyzdžiui, šviežiai spaustas sultis.

{recipe|3538}
{recipe|3539}
{recipe|3540}

NEVALGIUKAMS

Kai į mokyklą pradeda keliauti nevalgiukas, jų mamos patiria bene didžiausią iššūkį. Ką paruošti vaikui, kad jis, atidaręs priešpiečių dėžutę, nesumanytų jos vėl lygiai taip pat sėkmingai uždaryti ir paslėpti kuprinės dugne? Eilinis sumuštinis su kumpiu ar sūriu čia tikrai netiks; vaikučiams – nevalgiukams svarbu, kad maistas juos suviliotų vizualiai. Todėl verčiau iškepkite nesaldžių keksiukų, su tuo pačiu sūriu bei kumpiu, saujele žalumynų. Kepkite juos dailiuose popierėliuose, šalia į indelį įberkite riekelėmis pjaustytų daržovių. Tikėtina, kad tokius gražius priešpiečius nevalgiukas ne slėps, o skaniai suvalgys.

Gėrimui – ne ką svarbesnei priešpiečių daliai – siūlome gaivų trintą kokosų ir ananasų kokteilį.

{recipe|3541}
{recipe|3542}

NĖ DIENOS – BE MĖSOS!

Kai vieni vaikai negali atsispirti plytelei šokolado, kiti žiūri į juos nesuprasdami ir svajoja apie gabalėlį kumpio. „Nė dienos – be mėsos!” – toks būtų šių mokyklinukų šūkis. Be mėsos jie tampa irzlūs, praranda ūpą ir darbingumą, netenka energijos. Mūsų pasiūlymas – paprastai paruošiami, sveiki ir sotūs orkaitėje kepti vištienos kąsneliai su orkaitėje keptomis bulvių skiltelėmis. Beveik greitas, tačiau sveikas ir naminis maistas – ar gali būti kas geriau?

Prie mėsos tikrai netiks saldūs ar pieniški gėrimai, tačiau vanduo, pagardintas mėtomis ir citrinomis, atgaivins ir padės atgauti lengvumo jausmą skrandyje.

{recipe|3543}
{recipe|3544}
{recipe|3545}

Tekstas ir receptai Astos Černės