Ką „kinošnikai“ veikia karantine? Žiūrėkite Roberto Neveckos trumpo metro filmą

Kadras iš R. Neveckos trumpo metro animacinio filmo „Film Crew in Quarantine“
Kadras iš R. Neveckos trumpo metro animacinio filmo „Film Crew in Quarantine“
Laura Kešytė
Šaltinis: Žmonės
2020-03-31 11:19
AA

Animatorius Robertas Nevecka socialinėse medijose pasidalino trumpu animaciniu filmu „Film Crew in Quarantine“. Jame jis iliustruoja, ką kino komanda – nuo režisierių bei asistentų iki operatorių bei apšvietėjų – veikia karantine.

Musų animacijos studija „Akis Bado“ dabar dirba prie filmo „Mora Mora“ (rež. Jurga Šeduikytė, prod. Giedrė Burokaitė, gamybos kompanija „Meno avilys“). Po vienu stogu kasdien būdavome aš, trys animatoriai ir fonų dailininkas. Paskelbus karantiną turėjome išsikraustyti iš studijos. Visi į namus, tik vienas animatorius pabėgo į namelį miške. Pasiėmė įrankius, tai viskas gerai, dirba iš ten.

Pats darbo principas smarkiai nepasikeitė, tik vienas kito nebematome, negalime gyvai aptarti kadrų, sulėtėjo komunikacija. Bet filmas jau įgavęs pagreitį, tai užbaigsime ir taip. Sunkiau būtų jei karantine reiktų pradėti projektą“, – pasakoja animatorius, režisieriaus asistentas filmavimuose Robertas Nevecka.

Robertas Nevecka/ Asmeninio archyvo nuotr.

Tiesa, kol dar vyko filmo kūrimo darbai, Robertas laisvalaikiu pradėjo piešti animacijų ciklą, iliustruojantį, kaip atrodo filmavimo komandos kasdienybė.

Nors prasidėjus karantinui filmavimai sustojo, bet iliustracijų serija tęsiasi su nauja tema „kino žmonės izoliuoti namie“. Taip kilo mintis šiuos personažus pajudinti, suanimuoti. Bičiulis Simonas Jončys tam sukūrė tamsų muzikinį takelį ir atsirado trumpas filmas“, – sako R. Nevecka.