Ką reikia žinoti, prieš ryžtantis koreguoti savo išvaizdą chirurginiu būdu
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje girdisi ne viena istorija, kuomet asmenys siekdami tobulinti savo veidą, krūtinę, sėdmenis ar kitas kūno dalis, nesulaukia tokių rezultatų, kokių tikėjosi. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Ernestas Zacharevskij nori atkreipti dėmesį planuojančiųjų plastines ar rekonstrukcines operacijas.
Ką svarbu žinoti kiekvienam, kad rezultatas neapviltų, juk tai, pasak gydytojo Ernesto Zacharevskij, yra bendras chirurgo ir būsimo paciento darbas:
Nors daugumos plastinių ir rekonstrukcinių operacijų tikslas yra pagerinti savo išvaizdą, tačiau nedera pamiršti, jog plastinė operacija negali išspręsti visų psichologinių problemų, su kuriomis žmogus susiduria.
Prieš planuojamą operaciją pasikonsultuoti net su keliais plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojais, turėti kelias nuomones.
Labai svarbu, jog kiekvienas tiksliai žinotų, ką savo išvaizdoje galima pakeisti, kiek užtruks gijimo laikas, ir kokių reikės pastangų. Tam geriausia, pasak gydytojo E.Zacharevskij, prieš planuojamą operaciją kreiptis ir pasikonsultuoti net su keliais plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojais, turėti kelias nuomones, kad galima būt priimti palankiausią sprendimą.
Jau apsisprendus ir planuojant konkrečią operaciją, reikėtų ne tik atlikti visus privalomus tyrimus, bet ir sutaisyti dantis, išgydyti odos pūlingus susirgimus (aknė) ir pan.
Gydytojas E.Zacharevskij rekomenduoja sumažinti ir bendrą streso kriterijų: savaitei iki operacijos sumažinti darbo krūvį, nekeisti miego ir būdravimo rėžimo, tinkamai maitintis, ir nepamiršti vidinės būsenos bei gero nusiteikimo.
Nepatariama laikytis dietos ar kitos lieknėjimo programos po operacijos.
Aktualus yra ir kūno svorio klausimas, nepatariama laikytis dietos ar kitos lieknėjimo programos po operacijos. Itin svarbu atkreipti dėmesį, jog svarbiausias pooperacinis laikotarpis yra pirmi trys mėnesiai po operacijos, kurio metu nerekomenduojama aktyvi fizinė veikla bei didesnio nei 5 kg svorio kėlimas.
Randų gydymui po atliktos operacijos visada rekomenduojamas silikoninis gelis nuo randų. Randų gydymo laikas bei naudotinos priemonės paskiriamos individualiai gydančio gydytojo. Pooperacinį randą/randus ne mažiau kaip metus reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, o šešis mėnesius po operacijos patariame vengti infroraudonųjų spindulių, karščio terapijų (sauna, pirtys).
Labai svarbu atvykti apžiūrai pas operavusį gydytoją po vieno, po trijų, po šešių mėnesių ir po vienerių metų. Ir dažniau, jei taip rekomenduoja operavęs ir prižiūrintis gydytojas.
Bendras organizmo atsistatymas po operacijos trunka apie metus laiko, kuomet subręsta pooperaciniai randai, susiformuoja kūno kontūrai, sumažėja operuotų plotų jautrumas.