Ką reiškia būti gera drauge? Pasitikrinkite, ar tokia esate
Draugystė – vienas geriausių dalykų, kuriuos turime gyvenime. Draugai su mumis būna ir kai linksma, ir kai liūdna. Tačiau pravartu paklausti savęs, ar este gera draugė.
Ar domitės draugės gyvenimu?
Dažnai moterys pačios prisigalvoja sau įvairių problemų, pavyzdžiui, jei draugė neskambina pirma, tuomet ji irgi jokiais būdais to pirma nepadarys.
Visiems mums svarbu išsikalbėti, tačiau atminkite vieną dalyką: bendravimas turi būti lygiavertis. Kitaip tariant, jei jūs papasakojote, kaip jums sekėsi pasimatymas, turi išklausyti ir draugės komentarus arba jos pasimatymo detales. Nebūkite energinė vampyrė – draugystė tai lygiaverčiai mainai, tad būkite dosni.
Ar pirma paskambinate?
Dažnai moterys prisigalvoja sau įvairių problemų, pavyzdžiui, jei draugė neskambina pirma, tuomet ji irgi jokiais būdais to pirma nepadarys. Neva turi išlikti ori, nesižeminti ir pan. Tačiau prieš nuspręsdama tokį dalyką, paklauskite savęs, o gal draugė neskambina, nes turi svarbių reikalų, ją ištiko bėda ar pan. Gal vertėtų nustoti elgtis vaikiški ir tiesiog pirmai paskambinti. Tačiau, šiukštu, jūs balse neturi girdėtis joks nusivylimo kartėlis ar priekaišto gaidelė – jūs skambinate draugei pirma, nes ji jums rūpi.
Ar skiriate pakankamai laiko?
Daugelis žmonių praranda draugus, nes vis mažiau laiko praleidžia kartu. Kavinės, šokiai, miegojimas palapinėse pasimiršta ir atsiduria kitame plane, kai mus įtraukia šeima, karjera. Po kiek laiko pamatome, kad ryšys net su artimiausiais draugais nėra toks artimas, kad vis mažiau yra bendrų pokalbio temų. Jei nenorite nutolti, bent retkarčiais raskite laisvo laiko draugėms. Tik nuolat palaikydami ryšį galėsite išsaugoti draugystę.
TAIP PAT SKAITYKITE: Andrė Amiya Pabarčiūtė: „Kiekviena moteris – genijus“
Ar priimate ją tokią, kokia ji yra?
Pasaulyje nėra vienodų žmonių: visi atrodome, mąstome, elgiamės skirtingai. Aišku, būna situacijų, kai norisi, kad draugai elgtųsi pagal jūsų norus, tačiau dažniausiai tai neįmanoma. Turite suprasti, kad savo draugę turi gerbti, mylėti ir palaikyti tokią, kokia ji yra. Galbūt ne visi sprendimai jums priimtini, tačiau ji juk neturi elgtis taip, kaip jūs.
Draugė pagimdė? Kaip elgsitės?
Vaikeliui atsiradus šeimoje, viskas pasikeičia: vertybės, pomėgiai, laisvalaikio leidimo būdas ir pan. Susitikusi su drauge pasistenkite išklausyti, ką ji veikė, kas jai dabar aktualu. Dažnai moterys pastebi, kad pagimdžius, draugės tarsi natūraliai dingsta iš gyvenimo: nebėra tiek daug bendrų pokalbių temų, bendrų interesų (jei kita draugė neturi vaikų), pamažu pradeda skirtis požiūris į daugelį dalykų. Jei norite išsaugoti draugystę, turite padėti jai įveikti šį nelengvą gyvenimo etapą: išklausyti, padėti kartais prižiūrėti vaikelį, nusivesti į miestą prasiblaškyti ir pan. O jei kaip tik priešingai, esate ta, kuri pagimdė, pasistenkite kalbėti vien tik apie vaikus, mišinukus ir žaisliukus.
Psichologai tikina, kad vaiko atsiradimas kai kurioms mamos gali būti didelis iššūkis socialiniame gyvenime, tačiau jei visi bandys suprasti situaciją, draugystę išsaugoti bus paprasčiau.
Klausimai, kurie padės atsakyti, ar esate gera draugė
Vakar susipykote su drauge, rodos, dėl visiškos smulkmenos. Ar skambinsite jai pirma?
Draugė vis mažiau laiko skiria jums. Ar bandysite su atvirai apie pakalbėti?
Manote, kad draugei netinka palaidinė, kurią ji vilki. Ar pasakyti jai, kad persirengtų, ar patylėsite?
Kai susitinkate, daugiau kalbate ar klausote?
Draugė nusprendė mesti gerai apmokamą darbą ir eiti savanoriauti ten, kur ji jaučiasi kaip žuvis vandenyje? Ar padrąsinsite ją, ar kaip įmanoma bandysite jai įteigti, kokį kvailą dalyką ji sumanė?
TAIP PAT SKAITYKITE: Ką vyrai iš tiesų mano apie moteris? Nustebsite išgirdusios
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!