Ką simbolizuoja žiedas ant skirtingų pirštų

Rankos, papuoštos žiedais / Fotolia nuotr.
Rankos, papuoštos žiedais / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-04-20 13:00
AA

Ką apie mus atskleidžia papuošalai? Žinoma, kad ne tik skonį ar finansinę padėtį. Kodėl vieni mėgsta puoštis, o kiti neteikia tam jokios reikšmės? Žiūrėk, vienos moterys tenkinasi kukliu žiedeliu, o kitos be gausybės juvelyrinių dirbinių jaučiasi nuogos. Kodėl išgyvenama skirtingus papuošalų nešiojimo etapus, tarkime, iš pradžių auskarai, vėliau – karoliai, o paskiausiai – žiedai?

Žiedai bene daugiausiai atskleidžia apie mūsų asmenybę, kadangi jų kultas jau seniai atsispindi istorijoje. Teigiama, kad kiekvienas pirštas, ant kurio maunamas žiedas, išsiskiria savo charakteristika, ir jų, beje, yra labai daug.

Žiedo plotis atskleis asmenybės ypatumus?

Pavyzdžiui, jeigu kalbėtume apie mokslinį požiūrį, psichologai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau kaip 1,5 tūkst. porų. Mokslininkai aiškinosi, kokius žiedus ir kaip juos mūvėti renkasi vyrai ir moterys. Pasirodo, dažnai tiek vyrai, tiek moterys nesugebėdavo konkrečiai paaiškinti, kodėl išsirinko būtent tokį žiedą ir kodėl mūvėjo ant vieno ar kito piršto, tačiau bene 80 proc. tai siejo su asmeniniais potyriais ir išgyvenimais.

Štai ką atskleidė surinkti duomenys.

Ant bevardžio piršto mūvimas 2–5 mm pločio žiedas gali reikšti, kad partneris nėra linkęs sukti į kairę ir ieškoti seksualinių nuotykių, todėl santuoka gali būti net labai ilga, tačiau ateityje santykius, tikėtina, ištiks rutina.

Platesnis nei 5 mm pločio žiedas išsako nepasitikėjimą savimi ir santykiais, partneriu, atskleidžia intuityvų norą užkirsti kelią būsimoms skyryboms.

Sužadėtuvių žiedas su papuošimais ir kitomis vingrybėmis nusako savininko pasąmoningą norą santykiuose įpūsti ryškumo, aistros, kurios trūksta dabartinėje sąjungoje. Vyrauja netgi nuostata, kad sužadėtuvių žiedas turėtų būti „lygus“, kad ir po vestuvių eitųsi lyg sviestu patepta.

Tie, kurie visai nenešioja žiedų, pasak, psichologų, atsiskleidė, kaip slapti erotomanai, nenorintys atskleisti, kad juos sieja santykiai ar santuoka.


Ką simbolizuoja kiekvienas pirštas, ant kurio užmauname žiedą

Žiedai ne tik nusako mūsų charakterio ypatybes. Anot ezoterikų, žiedai gali įkvėpti tam tikrų savybių, kurių stokojame. 

Dar senovės graikai ir romėnai nykščius puošdavo žiedais, kadangi jie buvo traktuojami kaip falo simbolis, o žiedai veikė kaip tam tikra apsauga.

Nykštys simbolizuoja Marso planetą

Jeigu nešiojate žiedą ant nykščio, vadinasi jums netrūksta energijos, emocionalumo ir ekspansyvumo. Tokie žmonės mėgsta rėžti tiesą į akis, yra užsispyrę, karingi, kartais užsidega ir tampa agresyviais. Tuo metu bandyti juos kuo nors įtikinti arba diskutuoti – tuščias reikalas, vis tiek jie tikės tik savimi ir savo nuomone. Puiku, kad tokie žmonės puikiai nutuokia, kur jų stipriosios ir silpnosios pusės, todėl nešiodami žiedą ant nykščio stengiasi pažaboti savo karštą temperamentą. Tai padeda surasti bendrą kalbą su aplinkiniais ir pačiu savimi. Psichologų nuomone, toks žiedo mūvėjimo būdas gali nusakyti ir dabartinę žmogaus gyvenimo būseną, o tai šiuo atveju išreiškia seksualinę sferą. Dar senovės graikai ir romėnai nykščius puošdavo žiedais, kadangi jie buvo traktuojami kaip falo simbolis, o žiedai veikė kaip tam tikra apsauga. Geriausia nykščius padabinti variniais žiedais.

Smilius – valdomas Jupiterio

Ant rodomojo piršto užmautas žiedas vadinamas valdžios simboliu. Būtent šiuos pirštus žiedais puošdavo tokios garsios istorinės asmenybės, kaip Julijus Cezaris, Henrikas VIII, kardinolas Rišeljė. Tai išdidumo, valdymo, stipraus ir valingo charakterio ženklas. Tiesa, jeigu mūvimas ant dešinės rankos piršto, tuomet šios savybės atsiskleis išmintimi, gudrumu, o jeigu ant kairės – sužibs neigiamomis prasmėmis: didybės manija, savimeile, isterija. Taigi, jeigu esate drovūs ir nesugebate priimti sprendimų, pats laikas ant smiliaus užsimauti žiedą, kadangi tai turėtų jums padėti pakilti pirmiausia savo akyse. Taip pat tai simbolizuoja sėkmę asmeniniame ir darbiniame gyvenime. Šiam reikalui rinkitės žiedus iš alavo ir aukso.

Vidurinysis pirštas – Saturno šauklys

Ant viduriniojo piršto užmautas žiedas simbolizuoja, kad šie žmonės yra linkę į savimeilę, tiki savimi ir mėgsta pabrėžti savo žavesį bei priblokšti aplinkinius. Kuo didesnis pirštas, kuo masyvesnis žiedas, tuo labiau šios savybės auga žmoguje. Ant Saturno piršto taip pat priimta mūvėti šeimos papuošalus, kurie pabrėžia sąsajas su protėviais, tikėjimą karma ir likimu. Toks papuošalai padeda išvengti negatyvių minčių, įveikti nesėkmes, susidoroti su sunkumais, pajausti kraujo ryšį, suteikia jėgų. Jeigu užsiimate dvasinėmis praktikomis, tuomet jums taip pat patartina žiedus mūvėti ant viduriniojo piršto. Labiausiai tiks geležiniai papuošalai.

Bevardyje slypi Saulės galia

Žiedas ant bevardžio piršto nusako šeimos padėtį, kadangi ant jo dažniausiai puikuojasi vestuvių ir sužadėtuvių papuošalas. Pasakojama, kad ši tradicija gyvavo dar senovės Egipte. Jų nuomone, „meilės arterija“, vedanti į širdį, prasideda būtent bevardžiame piršte. Tuo metu santuokos žiedai buvo kaldinami ne tik iš metalo, bet ir gaminami iš stiklo ar keramikos. Vėliau romėnai tarpusavyje keitėsi geležiniais ir bronziniais meilės simboliais. Na, o auksiniai žiedai pasirodė gerokai vėliau. Jeigu žvelgtume į Saulės planetą, tai auksas puikiai tinka stiprinti santuokinius ryšius ir tarpusavio meilę bei supratimą.

Vestuviniai žiedai / Fotolia nuotr.

Žiedas, mūvimas ant bevardžio piršto, pabrėžia jo savininko meilę menui, prabangai ir elegancijai. Dažniausiai jis puikuojasi ant kūrybinių impulsų kupinų žmonių, kurie savo gyvenimą susieja su muzika, daile, rašymu, poezija, aktoryste... Ant Saulės piršto užmautas žiedas suteikia asmenybei saldžios aistros, malonumų siekį, jausmingumo, žavumo, taip pat gali atskleisti romantišką ir svajingą prigimtį. Nedidelis papuošalas rodo, kad esate harmoninga, rami ir savimi pasitikinti persona, o stambus, masyvus atskleidžia permainingumą, audringą, kartais net isterišką elgesį. Puošti žiedu bevardį pirštą geriausia tiems, kurie trokšta turtų, šlovės, kadangi Saulė mus apdovanoja kūrybine energija, padeda išreikšti savo esybę ir pritraukia sėkmę.

Mažylis siejamas su Merkurijaus planeta

Merkurijaus planeta laikoma diplomatų, verslininkų, oratorių, gydytojų ir politikų globėja. Taigi mūvėti žiedą ant mažojo pirštelio patartina tiems, kurie nori turėti iškalbingą liežuvį, miklias rankas ir lankstų protą. Manoma, kad tai gali padėti surasti bendrą kalbą su bet kuriuo žmogumi, o darbinius reikalus pakylėti į tikras aukštumas. Įdomu tai, kad psichologų nuomone, mažylį žiedais puošia klastingi, į avantiūras linkę intrigantai ir išdavikai, dievinantys azartinius lošimus. Štai moterys, pasidabinusios žiedu Merkurijaus pirštelį, yra koketiškos, įsimylėjusios save ir netgi gali veidmainiauti. Tačiau nereikia į viską žvelgti tiesiogiai. Labiausiai ant mažojo pirštelio tiks mūvėti sidabrinius papuošalus. Tai padės vystyti magines savybes bei intuiciją. 

Žiedai ant kojų pirštų

Psichologai teigia, kad kojų pirštus žiedais puošia išsiskirti iš visumos trokštančios asmenybės. Kai kuriais atvejais tai ne tik dėmesio troškimas, bet ir noras padaryti įspūdį, įkvėpti, sužavėti.