Ką vakare? Šios savaitės TOP renginių sąraše – ir netikėtumai

OG Version, Ten Wallls, Angelou, Domantas Razauskas / 15min nuotr.
OG Version, Ten Wallls, Angelou, Domantas Razauskas / 15min nuotr.
2022-11-15 10:46
AA

Ir vėl sulaukėte klausimo: „Ką vakare?“. O gal jį uždavėte patys sau? Ne bėda, nes ruduo atnešė gėrybių – aibę renginių, kurie nudžiugins visus: nuo klasikos iki elektroninės muzikos mėgėjų.

Ką veikti lapkričio 15 d.?

Tęsiasi festivalis „Scanorama“

Lapkričio 10–20 d. vyksta dvidešimtasis Europos šalių kino forumas „Scanorama“, kuris šiais metais ypatingą dėmesį skiria Ukrainos kinui. Tarp pagrindinių akcentų – Ukrainos kandidatas siekti „Oskaro“ apdovanojimo, Marynos Er Gorbach „Klondaikas“, Kanų kino festivalyje Auksinės kameros apdovanojimai nominuotas Maksymo Nakonechnyi „Drugelio žvilgsniu“, naujausia Sergejaus Loznicos archyvinės dokumentikos juosta „Kyjivo procesas“, Chrystinos Tynkevych ilgametražis vaidybinis debiutas „Kaip ten Katia?“ ir kino kritikės Natalios Serebriakovos žvilgsnis į paskutiniojo dešimtmečio ukrainiečių kino raidą.

Festivalyje laukiama šių svečių: Maksymo Nakonechnyi ir Alinos Gorlovos (Lapkričio 17-20 d.), Natalios Serebriakovos (Lapkričio 16-21 d.), Christinos Tynkevych (Lapkričio 18-21 d.), Sergejaus Loznicos (Lapkričio 18-20 d.).

Jubiliejinė „Scanoramos“ atidarymo ceremonija kino teatre „Forum Cinemas Vingis“. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Legendinio H.Zimmerio kūryba

Antradienio vakarą į Lietuvą, koncertų salę „Compensa“, grįžta naujos kartos orkestras „Lords of The Sound“ su nauja programa „The Music of Hans Zimmer“.

„Spider man 2“, „The Dark Knight“, „Interstellar“, „Gravity“, „Sherlock Holmes“, „Angels & Demons“, „The Da Vinci Code“, „Pearl Harbor“, „Gladiator“, „Mission: Impossible“, „Inception“, „Pirates of the Caribbean“, „Spirit“, „Wonder Woman“, „Madagascar“, „Tears of the Sun“ – Hanso Zimmerio hitai, kurie šįvakar bus atliekami orkestro „Lords of The Sound“! Orkestras pasirodys ir kituose Lietuvos miestuose.

Ukrainos orkestras „Lords Of The Sound“ / Organizatorių nuotr.

Open Circuit. Muzika. Garso dalelės: Ignas Juzokas & Filippos Raskovic

Dar vienas įspūdingas pasirodymas istorinėje Lukiškių kalėjimo Šv.Mikalojaus Stebukladario cerkvėje. Lapkričio 15 d. muziką fortepijonui ir moduliniam sintezatoriui atliks kalėjimo rezidentas, kompozitorius ir muzikantas Ignas Juzokas kartu su pianistu ir kompozitoriumi iš Graikijos Filippos Raskovic. Šis koncertas – tai dviejų talentingų kūrėjų improvizacija, įmantrūs muzikos raštai, skleidžiami ypatingų instrumentų nedestruktyviais būdais. Neabejojam, kad patirtis palytės kiekvieną unikalios Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvės erdvės užkaborį, atras visus jos rezonansus panardindama klausytoją į meditatyvų transą, arba tiesiog išskraidindama už suvokiamos visatos rėmų. Įėjimas nemokamas.

Ką veikti lapkričio 16 d.?

D.Razauskas / S.Petreikis / R.Stankevičius. Dainos, eilės ir užkalbėjimai

2022 m. lapkričio 16 d. 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje laukia „Eilių ir užkalbėjimų vakaras“, kurio metu į sceną žengs ypatinga trijulė: poetas Rimvydas Stankevičius, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis bei dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas. Dar kovo mėnesį įvykęs dainų, eilių ir užkalbėjimų vakaras, kuriame dalyvavo poetas Aidas Marčėnas, sulaukę ypatingo susidomėjimo ir žiūrovų prašymu yra rengiamas dar kartą. Šįkart prie atlikėjų jungiasi poetas Rimvydas Stankevičius.

Domantas Razauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ką veikti lapkričio 17 d.?

Piano & A Microphone: Angelou

Intymių koncertų seriją tęsia lietuvišką ritmenbliuzo sceną į viršų kelianti Angelou, kurios tikrasis vardas Andželika Petrauskaitė. Kiekvienas jos pasirodymas išlaiko stiprią, atvirą ir tuo pat metu paslaptingą energiją. Šį kartą Angelou savo švelnų tembrą ir kūno kalbą perduos „Piano & A Microphone“ koncertų serijoje lapkričio 17 dieną. Tai bus pirmas toks kartas Lukiškių kalėjimo rezidentės karjeroje – be kitų instrumentų, šokių scenoje ir muzikalių ritmų. Tyras muzikos džiaugsmas ir intymus pasirodymas, kokio dar nebuvo. Angelou prie pianino talkins talentingas multiinstrumentalistas Benas Kukenys.

Angelou / Asmeninio archyvo nuotr.

Česlovas Gabalis ir grupė „Pelenai“: autorinės ir užsienio atlikėjų dainos

Ketvirtadienį pramogų salėje „Vakaris Vilnius“ koncertuos Česlovas Gabalis ir grupė „Pelenai“. Koncertas dviejų dalių. Vienoje jų kolektyvas pristatys atnaujintą autorinių dainų repertuarą, o taip pat įvyks dainos „Man taip patinka“ iš naujausio grupės albumo „Limpa“ premjera. Ta proga apsilankę koncerte galės ne tik pirmieji išgirsti naujausią kūrinį, bet ir įsigyti albumą, o taip pat pasipuošti riboto tiražo originaliais grupės marškinėliais.

Grupė „Pelenai“ / Tomo Petrovskio nuotr.

Ką veikti lapkričio 18 d.?

Po pertraukos grįžta Giedrė

Po ilgos pertraukos lapkričio 18 d. vakarą Giedrės dainos ir vėl skambės gyvos muzikos klube „Tamsta“. Šių metų pradžioje išleistas albumas „Dykumos ir gatvės“, seni geri „Empti“ hitai, pop-elektronikos garsai su gyvo garso grupe, jaukūs pokalbiai ir smagiai praleistas laikas.

Ką veikti lapkričio 19 d.?

„Euforija“ Žalgirio arenoje: OG Version, Soliaris, Ten Walls

Šeštadienio vakarą Žalgirio arenoje vyks koncertas, pavadinimu „Euforija“. Anot renginio organizatorių, tai bus vizualinė muzikos ir vaizdo sintezė, jungianti tris skirtingus atlikėjus – OG Version, Soliarį ir Ten Walls – ir nukelsianti žiūrovus į neįtikėtiną efektų pasaulį, kuriame jie tiesiog pamirš realybę.

3D vizualizacijos ir aukščiausios klasės garsas privers žiūrovus pajusti tikrą Euforiją. Visa kūrybinė komanda, kurią sudaro daug žmonių ir dešimtys metų sukauptos patirties statant pasaulinio lygio pasirodymus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, sukurs neįtikėtinas kiekvieno takelio vizualines koncepcijas bei sprendimus, kurie nepaliks abejingų.

Dominykas Ježerys-OG Version / Asmeninio albumo nuotr.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“

Šeštadienio vakarą pramogų salėje „Vakaris Vilnius“ klausytojus džiugins puikiai žinoma Lietuvos grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Savo kūryboje muzikantai pasitelkia polkos, postpunko, mariarči, Lotynų Amerikos, Balkanų, regio stilius, ironiškus dainų tekstus ir balades.

2006 metais Vilniuje susikūrusią grupę šiuo metu sudaro šeši muzikantai: Martynas Enčius (muzika, dainų žodžiai, vokalas, akustinė gitara), Juozas Baužys (vokalas, smuikas), Danielius Juodis (vokalas, bosinė gitara), Karolis Steponavičius (dainų žodžiai, būgnai), Tautvydas Jurkša (akordeonas), Antanas Ruzgas (vokalas, trimitas).

Antikvariniai Kašpirovskio dantys / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Ką veikti lapkričio 20 d.?

VISI HITAI | Pasaulio Muzikos Šedevrai | Universe Orchestra

Sekmadienio vakarą Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“, skambės visi hitai. Perskaitėte teisingai – „Universe Orchestra“ koncerto programoje numatyti geriausi legendiniai hitai, kuriuos myli milijonai klausytojų ir kurie tapo pasaulio muzikos šedevrais, jie skambės unikaliomis šiuolaikinio stiliaus aranžuotėmis ir leis klausytojams pasigėrėti ryškiomis ir nepamirštamomis emocijomis.

Galingas instrumentų skambesys, neįtikėtina profesionalių muzikantų energija, originalus apšvietimas ir efektai leis pasinerti į nepamirštamą legendinių hitų magijos atmosferą. Lapkričio 21 d. „Universe Orchestra“ pasirodys Klaipėdoje, „Žvejų rūmuose“.