Ką valgysime ateityje?

Iš vabzdžių pagamintų patiekalų degustacija / „Scanpix“ nuotr.
Iš vabzdžių pagamintų patiekalų degustacija / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Sakykite, ar ryžtumėtės į burną dėti žalią pievų žiogą arba riebią vabzdžio lervą? Sako, skonis ne toks jau ir katastrofiškas... :)

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad žmonių skaičius planetoje katastrofiškai didėja. Vis sparčiau ir sparčiau. Galite palyginti: nuo 1949 m. iki 2011 m. jų skaičius nuo 2,3 milijardų išaugo iki 7 milijardų. Nuo 6 iki 7 milijardų priaugo vos per dvylika metų.

Šie skaičiai mokslininkams vis labiau kelia nerimą. Nuogąstaujama, kad žmonių dar sparčiau daugės ir Žemė nebepajėgs išmaitinti tiek burnų. Dar didesnė bėda, kad auga ne tik žmonių skaičius, bet ir jų apetitas. Statistika byloja, jog kasmet žmonija suvalgo vis daugiau mėsos, be to, dėl neekonomiško požiūrio tonos maisto kasdien atsiduria sąvartynuose.

Kad ateityje būtų išvengta gresiančio bado ir dėl maisto gamybos nedidėtų Žemės tarša, mokslininkai bando rasti visokiausių alternatyvų. Vieni laboratorijose jau augina dirbtinę mėsą. Kiti ieško naujų, dar neišnaudotų Žemės išteklių. Galimas daiktas, kad visa, kas kruta, valgys ne vien kinai ir ekstremalių potyrių mėgėjai.

profesorius Arnoldas van Huisas
profesorius Arnoldas van Huisas / „Scanpix“ nuotr.

Olandų profesorius Arnoldas van Huisas jau ne vieneri metai važinėja po pasaulį ir skaito paskaitas apie tai, kad geriausia išeitis žmonijai išsigebėti nuo maisto nepritekliaus ir gauti sveiko, mikroelementų turinčio maisto – pradėti valgyti kirminus bei vabzdžius.

Mokslininkas jau seniai atlieka tyrimus ir yra pastebėjęs, kad jo siūlomi gyviai žmogaus organizmui  ypač naudingi. Kad vabzdžiai būtų tinkamai ir patraukliai ruošiami, profesorius netgi pasamdė profesionalių virėjų komandą, kuri gamina įvairius patiekalus. Per paskaitas jų galima ir paragauti.

profesorius Arnoldas van Huisas
profesorius Arnoldas van Huisas / „Scanpix“ nuotr.

Tiesa, iš degustuojančiųjų veidų dažniausiai neatrodo, kad jie būtų labai sužavėti... 

profesorius Arnoldas van Huisas
profesorius Arnoldas van Huisas / „Scanpix“ nuotr.

Tačiau profesorius tikina, kad žmonės raukosi ne dėl to, kad būtų neskanu – tai daryti juos verčia psichologinis barjeras: „Patikėkite vabzdžius galima paruošti labai skaniai – ne prasčiau ne įprastą mėsą. Tereikia prie jų priprasti.“

Kai kuriose kultūrose vabzdžių valgymas propaguojamas nuo senų senovės ir yra visiškai įprastas dalykas. Jūsų dėmesiui, įdomus filmukas. Buon apettito! :)