Ką verta žinoti prieš lankantis pirtyje?

Pirtis / 123RF.com nuotr.
Pirtis / 123RF.com nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-12-02 12:24
AA

Lankymasis pirtyje – vienas veiksmingiausių būdų atpalaiduoti savo kūną ir protą. Aukšta temperatūra ir didesnis drėgmės kiekis suteikia daug naudos žmogaus organizmui. Be to, mėgaudamiesi šia patirtimi su partneriu ar draugu, puikiai praleisite laiką ramioje aplinkoje. Tiesa, prieš lankantis pirtyje, verta prisiminti keletą svarbių taisyklių.

Apsilankymo trukmė

Pirmą kartą lankantis pirtyje, nereikėtų joje užsibūti ilgiau nei 10–15 min. Laikui bėgant, apsilankymo trukmę galite ilginti tiek, kiek jaučiatės patogiai. Idealus laikas, norint gauti maksimalią pirties teikiamą naudą, yra maždaug 30–40 min. Tačiau apsilankymas kai kuriose šiuolaikinėse infraraudonųjų spindulių pirtyse gali trukti ir 45–60 min. Vienu metu pirtyje neturėtumėte praleisti daugiau laiko.

Bet kokiu atveju, jei jaučiatės nepatogiai, turėtumėte tuoj pat palikti pirtį. Svarbiausia taisyklė šiuo atveju yra klausytis savo kūno ir elgtis pagal savijautą.

Maisto planavimas

Tam, kad galėtumėte pajusti visą pirties teikiamą naudą, jūsų skrandis neturėtų būti pilnas. Gausiai pavalgius, kraujas keliaus į virškinimo sistemą, kad pagerintų virškinimą, užuot cirkuliavęs po visą kūną. Be to, po valgio, įskaitant lengvus užkandžius, visada turėtumėte kurį laiką palaukti, kol įeisite į pirtį. Geriausia pavalgyti jau po seanso.

Baseinai ir pirtys Vilniuje / Bokšto SPA nuotr.

Pakankamas vandens suvartojimas

Prieš einant į pirtį, rekomenduojama išgerti apie 0,5 l vandens. Tai reikėtų daryti palaipsniui, kad organizme liktų pakankamai vandens. Minėtą kiekį skysčių galite prarasti po 20 min. buvimo pirtyje. Jei norite, į pirtį galite atsinešti vandens. Pastovus jo gurkšnojimas padės išvengti šilumos smūgio. Prisiminkite: jeigu po apsilankymo pirtyje jaučiate troškulį, tai reiškia, kad neišgėrėte pakankamai vandens.

Svarbu: prieš lankydamiesi pirtyje negerkite alkoholio, kadangi veikiant aukštai temperatūrai ir didelei drėgmei, gali pasireikšti organizmo dehidratacija.

Tinkamos aprangos pasirinkimas

Turint pirtį namuose, joje rekomenduojama būti be drabužių. Viešojoje pirtyje moterys įprastai dėvi maudymosi kostiumėlį, o vyrai – maudymosi šortus. Venkite aprangos su metalinės detalėmis, kad jos neįkaistų ir nenudegintų odos. Į pirtį su savimi galite pasiimti medvilninį rankšluostį, kuris efektyviai sugeria prakaitą. Apvyniokite jį aplink kūną ir mėgaukitės šiluma.

Eidami į pirtį, galite avėti dušo šlepetes. Tačiau įėjus į vidų jas reikėtų nusiauti, ypač norint atsisėsti ant aukštesnių suolų. Pirtyje niekada nedėvėkite aptemtų ar nešvarių drabužių. Taip pat verta žinoti, kad iš PVC audinių pasiūtas maudymosi kostiumas gali būti pavojingas jūsų sveikatai, kadangi neleis odai kvėpuoti. Be to, gali būti, kad nuo aukštos temperatūros jis išsilydys ir išskirs nuodingas chemines medžiagas.

Vadovaudamiesi šiomis paprastomis taisyklėmis, pasirūpinsite, kad apsilankymas pirtyje jums būtų maksimaliai naudingas, taip pat malonus ne tik jums, bet ir aplinkiniams.

Na, o jei apsilankymą pirtyje planuojate jau kurį laiką, itin lengvai ir patogiai šią paslaugą galite užsisakyti čia.