Kad mergaitė augtų pasitikinčia moterimi – speciali „Real Girl Power“ edukacinė stovykla

Socialinio darbo specialistė Ieva Jurkonytė / CR Millaw Photography nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pažinti save ir kritiškai vertinti stereotipus. Socialinio darbo specialistė Ieva Jurkonytė (29) įsitikinusi, kad tai labai svarbu 12-15 metų mergaitėms, ypač šiuo skubriu ir ne visada prasmingos informacijos socialiniuose tinkluose kupinu laikmečiu.

Tad rugpjūčio 24-26 dienomis vyks edukacinio pobūdžio stovykla merginoms. Stovyklos oganizatorė Ieva Jurkonytė kartu su Inovatorių slėnimi į stovyklą kviečia 12-15 metų mergaites praleisti savaitgalį Antalieptėje. Ten jos susitiks su profesionaliais mokymų vadovais, pranešėjais, susipažins su joga, kalanetika, improvizaciniu šokiu, mokysis pažinti save ir kritiškai vertinti supančius stereotipus.

Šiuo metu Ieva Jurkonytė dirba su vaikais, turinčiais autizmo spektro diagnozę. Pastaruosius kelerius metus Ieva daug laiko praleido užsienyje. Studijuodama socialinį darbą JAV ir savanoriaudama Meksikoje mergina dirbo su paaugliais, tai padėjo suvokti, kokie klausimai jiems iš tiesų kyla.

Socialinio darbo specialistė Ieva Jurkonytė / CR Millaw Photography nuotr.

„Ši patirtis pagimdė idėją organizuoti stovyklą, kuri skatintų merginas kritiškai mąstyti, suteiktų žinių apie brendimą ir lytiškumą bei skatintų priimti save", - sako Ieva Jurkonytė.

Ryžtas rengti edukacinę stovyklą merginoms gimė ir kai Ieva dalyvavo socialinių inovacijų kūrimo kursuose „Socifaction" kūrybos ir darbo erdvėje – Inovatorių slėnyje, Antalieptėje.

Pradėjus organizuoti stovyklą, Inovatorių slėnis ir dar daug bendraminčių prisijungė prie bendro tikslo įgyvendinimo.

Akimirka Inovatorių slėnyje / Asmeninio albumo nuotr.

Atsisukti į merginas Ievą paskatino pačios patirtis, taip pat suvokimas, jog paauglystės tarpsnyje žmogui reikalingas dėmesys, palaikymas ir teigiama įtaka.

Šiuo žmogaus gyvenimo laikotarpiu vyksta ne tik fizinis brendimas, bet ir bendravimo įgūdžių ugdymas, nepriklausomybės suvokimas, moralinių normų formavimasis, psichosocialinė jauno žmogaus raida bei kiti svarbūs veiksniai.

Akimirka Inovatorių slėnyje / Asmeninio albumo nuotr.

Saviugdos stovyklų, užsiėmimų, seminarų suaugusioms moterims – apstu, todėl Ieva tiki, kad tokia inciatyva atneštų didelę naudą merginoms – kuo anksčiau jos supras ir išmoks nebijoti priimti save, savo kūną ir unikalumą, tuo paprasčiau jos išgyvens nelengvą paauglystės laikotarpį ir augs savimi pasitikinčiomis moterimis.

Kertinė stovyklos idėja yra padėti merginoms atsisukti į save, gauti patarimų iš patyrusių moterų, ugdyti sąmoningumą, meilę sau, gauti žinių apie moters kūną, lytiškumą, taip pat mokymus, perteiktus kūrybinių dirbtuvių forma, aktyvia veikla ir atviru bendravimu.

Prie stovyklos prisijungė ir žinomos moterų organizacijos – ,,Moterys kalba’’, ,,Dydis nesvarbu’’, taip pat mokymų vadovė Gabrielė Tervydytė, psichologė, improvizacinio šokio atlikėja, jogos ir kalanetikos specialistė ir daugiau savo srities profesionalių, tikinčių stovyklos idėja.

Daugiau apie stovyklą:

https://www.facebook.com/events/540188309709818/

Skaitykite daugiau