Kai stiliaus detalė gali apsaugoti ir sveikatą

Kai stiliaus detalė gali apsaugoti ir sveikatą / Fielmann nuotr.
Kai stiliaus detalė gali apsaugoti ir sveikatą / Fielmann nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-09-08 11:40
AA

Prasidėjus mokslo metams didėjantis krūvis tolygus augančiam vaikų nuovargiui. Jį sukelia ne tik ankstyvas kėlimasis ryte, aktyvi dienotvarkė, kasdien laukiantys namų darbai, bet ir buvimas dirbtinio apšvietimo aplinkoje, nuolatinis skaitmeninių prietaisų, kurie atlieka itin svarbų vaidmenį mokymosi procese, naudojimas. Jų skleidžiama mėlynoji šviesa labai kenkia vaikų akims ir gali sukelti neigiamų padarinių. Kaip nuo to apsisaugoti net tada, kai dar nereikia korekcinių akinių?

Technologijų amžiuje gimę ir augantys vaikai be jų neįsivaizduoja kasdienybės. Skaitmeninius prietaisus naudodami žaidimams, o ir bendrauti bei mokytis, vaikai prie kenksmingą mėlynąją šviesą skleidžiančių ekranų praleidžia itin daug laiko. Mėlynoji skaitmeninių ekranų šviesa gali sukelti daug neigiamų padarinių.

Pirmiausia atsiranda akių įtampa, ją išduoda išsiliejęs vaizdas, akių sausumas, sudirgimas, galvos skausmas ir sunkumas sutelkti dėmesį. Suprastėjęs miegas taip pat gali byloti, kad prie skaitmeninių prietaisų praleidžiama per daug laiko – išmaniųjų įrenginių naudojimas slopina melatonino gamybą ir gali sutrikdyti kietą, ramų miegą, kuris ypač svarbus augančiam organizmui.

„Vis dažniau girdime tėvų skundus, kad vaikui sunku mokytis, jis nuolat jaučiasi pavargęs ar skundžiasi galvos skausmu. Priežastis gali būti paprasta – intensyvios ir pavojingos šviesos, kurią skleidžia ne tik išmanieji ekranai, bet ir dirbtinis LED apšvietimas, nuvargintos akys“, – pasakoja „Fielmann“ specialistai. „Dalis mėlynosios šviesos reikalinga cirkadiniam ritmui palaikyti, tačiau perviršis yra kenksmingas. Sprendimas jos srauto patekimo į akis kontrolei jau sukurtas – tai Transitions akinių lęšiai, kurie blokuodami per didelį mėlynosios šviesos srautą apsaugo jas nuo pažeidimų ir daro tiesioginę įtaką puikiai vaiko savijautai.“

Kai stiliaus detalė gali apsaugoti ir sveikatą / Fielmann nuotr.

Mažamečių akys silpnėja

Neretai tėvai yra linkę riboti prie išmaniųjų prietaisų praleidžiamą laiką, stengiasi įpratinti atžalas daryti reguliarią akių mankštą, daugiau būti lauke ar gerti akims reikalingus vitaminus. Visgi vaikai dažnai būna padūkę ir užmaršūs, tad išmokyti patiems rūpintis akimis gali būti sudėtinga.

„Fielmann“ specialistai pastebi itin spartėjančią tendenciją, kad mažamečių akys silpnėja, tad regos prevencija būtina. Technologijų nereikia drausti, tačiau svarbu žinoti, kaip apsisaugoti nuo žalingo mėlynosios šviesos poveikio. Atlikti moksliniai tyrimai patvirtino, kad akiniai su Transitions lęšių danga mažina nuolat patiriamą akių įtampą.

Įsigyjančiųjų ne pirmus akinius su Transitions lęšiais specialistai klausia, kodėl nori būtent tokių ir ne kitokių. Neretai atsakymas būna vienas – su chameleoniniais akiniais atrodau kietai tarp draugų, visiems smalsu matyti, kaip patalpoje skaidrūs akinių lęšiai išėjus į lauką keičia spalvą, jaučiuosi tarsi įgijęs supergalių!

Kiti pamini, kad turėti vienus akinius visiems gyvenimo atvejams itin patogu, nes nereikia su savimi nešiotis kelerių, be to, dažnai juos pamiršta ir akims tenka vargti. Treti, kuriems nereikia akinių su dioptrijomis, taip pat nori būti kieti, kaip ir jų draugai, tad ir apie tai Transitions akinių lęšių gamintojai pagalvojo: tokie akiniai gali būti ir be dioptrijų – ir stiliui, ir akių apsaugai, ir puikiam matymui užtikrinti ateityje.

Kai stiliaus detalė gali apsaugoti ir sveikatą / Fielmann nuotr.

Svarbūs keli momentai

Asmeninis stilius ima formuotis jau vaikystėje – mažamečiai puikiai supranta ir nusprendžia, kas jiems tinka ir patinka, o kas – nelabai. Jie renkasi mėgstamus drabužius ir aksesuarus, o šiais laikais neretas užsimano „pasipuošti“ ir įmantriais akiniais. Prie to kartais prisideda noras kopijuoti tėvų ar įžymybių stilių arba siekis susikurti protinguolio įvaizdį. Tai sveikintina, tačiau optikos specialistai įspėja: net ir dėl stiliaus svarbu akinius įsigyti ne galanterijos ar maisto prekių parduotuvėse, o optikos salonuose. Čia ne tik patars, kokie tinkamiausi atsižvelgiant į odos jautrumą ar alergijas, bet ir ergonomiškai pritaikys, kad tinkamai sėdėtų ant nosies ir būtų patogūs nešioti. O nutikus kokiai nelaimei su akiniais nemokamai suremontuos ir palepins SPA procedūra.

„Fielmann“ specialistai tėvams, abejojantiems, ar verta vaikui pirkti fotochrominius akinius, pataria nedvejoti, tik svarbu žinoti vieną dalyką: jei dažnai nutinka įvairių nelaimių su jūsų vaiko akinukais, tarkim, jie sulūžta, visų pirma susimąstykite, ar rėmeliai buvo parinkti atsižvelgiant į vaiko judrumą ir akinių nešiojimo įpročius, antra – ar galutinį sprendimą, kokius rėmelius nešios, priėmėte Jūs ar vaikas.

Akinių pasirinkimas vaikui gali tapti savotišku žaidimu – juk jis renkasi „aksesuarą“, išskirsiantį jį iš bendraamžių. Sužadintas mažamečio susidomėjimas ir patenkinti interesai, tikėtina, labai prisidės prie pagrindinio tikslo – įpročio nešioti akinius žaidžiant planšete, naudojantis mobiliuoju telefonu ar ruošiant namų darbus prie kompiuterio ir taip apsaugoti akis. „Fielmann“ rūpi kiekvienas – ir didelis, ir mažas, tad visuomet galite užsukti pasitarti!

Maži, bet ne mažiau stilingi!

„Po itin ilgos pertraukos tokie prekių ženklai kaip „Dolce & Gabbana“, „Ray-Ban“, „Vogue“, „Emporio Armani“, „Ralph Lauren Polo“ ir netgi ekstravagantiškasis „Versace“ mažiems stileivoms sukūrė specialias akinių modelių linijas, kurios yra identiškos suaugusiųjų versijoms. Būtent tokie modeliai labiausiai patraukia mažųjų akinių nešiotojų dėmesį, nes jie linkę kopijuoti savo mamas ir tėčius, be to, nori atrodyti labiau suaugę.

Augančioms sporto žvaigždėms žinomiausias pasaulyje specializuotas aktyvaus laisvalaikio akinių prekės ženklas „Oakley“ taip pat galėtų patenkinti visus jaunojo sportininko poreikius ir lūkesčius: gumuotos Unobtainium nosies atramėlės ir auselių antgaliai neleidžia akiniams nuslysti ir dar tvirčiau prisitvirtina prie odos jai sudrėkus, o tai garantuoja akinių stabilumą užsiimant bet kokia sportine veikla.

Didelis žaismingų formų, įvairiaspalvių ir, be abejonės, madingų bei šiuolaikiškų akinių vaikams pasirinkimas vis labiau pelno mažųjų akiniuočių simpatiją akiniams ir leidžia suprasti, kad „akiniai – ne baubai, o vaikų draugai!“.