Kai vardas gimimo liudijime netenkina: kokios garsenybės ir kodėl pasirinko kitą vardą

Bruno Marsas, Miley Cyrus, Reese Witherspoon ir Helen Mirren / „Scanpix“ nuotr.
Bruno Marsas, Miley Cyrus, Reese Witherspoon ir Helen Mirren / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-08-26 17:26
AA

Pramogų pasaulyje nereta garsenybė naudojasi sceniniu pseudonimu, tačiau kai kurios net oficialiai pasiketė savo vardą, mat siekiant karjeros Holivude jis buvo tiesiog... neskambus.

Vardus būsimos žvaigždės keičiasi dėl įvairių priežasčių: jų tikrieji vardas ir pavardė būna per ilgi, per daug egzotiški arba sunkiai ištariami, o kartais paprasčiausiai neskambūs ar per mažai seksualūs... Kartais vardus tenka keisti net jei ir neplanavai to daryti – pavyzdžiui, aktorė Julia Roberts gimė turėdama Julie vardą, tačiau kai pradėjo aktorės karjerą, jau buvo kita aktorė tokiu pačiu vardu ir pavarde, tad jai saviškį reikėjo šiek tiek pakoreguoti.

Dainininkė Miley Cyrus (22 m.)

Tikras vardas: Destiny Hope Cyrus. Dar vaikystėje nuolat besišypsančią ir linksmą mergaitę visi praminė „Smiley“ – „Šypsenėle“, o vėliau ši pravardė sutrumpėjo iki „Miley“ ir galiausiai tapo nauju Destiny Hope vardu. Oficialiai savo vardą dainininkė pasikeitė 2008-aisiais, kai jai buvo 16 metų. Nors scenoje ji prisistato tik kaip Miley Cyrus, dokumentuose yra įrašytas dvigubas vardas – Miley Ray Cyrus. Tokį vidurinį vardą ji pasirinko norėdama pagerbti savo mirusį senelį, politiką Ronaldą Ray Cyrusų, bei tėtį Billy Ray Cyrusą.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Reese Witherspoon (39 m.)

Tikras vardas: Laura Jeanne Reese Witherspoon. Pradėjusi karjerą dar paauglystėje, „Oskaro“ laureatė turėjo apsispręsti dėl savo profesinio vardo, mat tas, kuris buvo įrašytas gimimo liudijime, pramogų pasauliui buvo tiesiog per ilgas. Aktorė nusprendė atsisakyti abiejų savo vardų, kuriuos išrinko tėvai – Lauros Jeanne, ir nutarė prisistatyti savo dviguba pavarde – dabartinį jos vardą atstoja mergautinė mamos pavardė Reese ir tėvo pavardė Witherspoon.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Helen Mirren (70 m.)

Tikras vardas: Jelena Lydia Vasilievna Mironov. Visame pasaulyje garsios ir neabejotinai puikios britų aktorės damos Helen Mirren venose teka ir rusų kraujas, o gimusi ji turėjo visai ne vakarietišką vardą. Jos mama buvo britė, o tėvas – į Angliją imigravęs rusas Vasilijus Petrovičius Mironovas. Kai dabar garsi aktorė buvo dar vaikas, jos tėvas, norėdamas labiau pritapti naujoje šalyje, savo pavardei suteikė vakarietišką skambesį ir oficialiai persivadino Mirrenu. Vėliau taip pat pasielgė ir jo dukra.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dizaineris Ralphas Laurenas (75 m.)

Tikras vardas: Ralphas Lifshitzas. Garsusis dizaineris savo pavardę pasikeitė dar paauglystėje, mat atsibodo nuo vaikystės kenčiamos patyčios – jo pavardėje buvo nemalonus žodis „shit“, reiškintis „šūdą“. „Kai aš buvau mažas, kiti vaikai iš manęs šaipydavosi. Tai buvo labai sunkus metas. Dėl to aš ir pasikeičiau savo pavardę“, – yra sakęs dizaineris, tuo pačiu kategoriškai neigiantis, kad savo pavardę keitėsi dėl to, jog ji buvo žydiška.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dainininkas Bruno Marsas (29 m.)

Tikras vardas: Peteris Gene'as Hernandezas. Havajuose filipinietės ir puertorikiečio šeimoje augęs dainininkas dar vaikystėje iš tėvo gavo Bruno pravardę, mat buvo labai panašus į profesionalų imtynininką Bruno Sammartino. Būdamas 17-os metų vaikinas išvyko į Los Andželą siekti profesionalaus dainininko karjeros ir kaip savo sceninį vardą pasirinko tėvo duotą pravardę bei prie jos pridėjo žodelį „Mars“. „Jaučiausi, tarsi neturėčiau jokios ugnelės savo varde, o nemažai merginų sakydavo, kad atrodau kaip iš kito pasaulio, tad nusprendžiau, jog aš matyt esu iš Marso“, – savo sceninio vardo atsiradimo istoriją yra pasakojęs dainininkas.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Natalie Portman (34 m.)

Tikras vardas: Natalie Herschlag. Jeruzelėje gimusios aktorės tėvas yra žydas, o mama – amerikietė. Pradėjusi aktorės karjerą, ji turėjo pasirinkti lengviau ištariamą ir priimtinesnę vakarams pavardę, o vietoj to, kad susigalvotų naują, ji panagrinėjo savo giminės medį. Taip aktorė pasirinko savo senelės iš tėvo pusės, kuri buvo rumunė, mergautinę pavardę Portman.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Dakota Fanning (21 m.)

Tikras vardas: Hannah Dakota Fanning. Gimus pirmagimei, jaunosios aktorės tėvai nesutarė, kaip ją pavadinti – mama norėjo jai duoti Hannah vardą, o tėčiui labiau patiko Dakota. Galiausiai jie rado kompromisą ir dukrai suteikė dvigubą vardą. Akivaizdu, kad jai pačiai buvo mielesnis tėčio variantas, tad vaidinti pradėjusi dar vaikystėje, ji pasirinko Dakotos Fanning vardą.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dainininkė Lorde (18 m.)

Tikras vardas: Ella Maria Lani Yelich-O'Connor. Su tokiu ilgu vardu net negali kilti mičių prisistatyti scenoje, tad karjeros pradžioje jaunoji atlikėja turėjo išsirinkti kitą vardą. Dainininkė nuo pat vaikystės žavėjosi aristokratija ir monarchais, o žodis „lordas“ jai buvo be galo gražus ir skambus. Bet šis žodis – pernelyg vyriškas, tad mergina sugalvojo prie žodžio galo pridėti raidę „e“ ir štai – ji jau Lorde, apie kurią žino visas pasaulis.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Režisierius Woody Allenas (79 m.)

Tikras vardas: Allanas Stewartas Konigsbergas. Talentingasis kino kūrėjas savo vardą pasikeisti panoro dar paauglystėje, tad nuo 17-os metų jis oficialiai atsisakė tėvų išrinkto vardo bei žydiškos pavardės ir tapo Heywoodu Allenu. O vėliau pradėjo trumpinti ir naująjį savo vardą – prisistatydavo tiesiog Woody Allenu.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Olivia Wilde (31 m.)

Tikras vardas: Olivia Jane Cockburn. Aktorės karjerą pradedančios Olivios agentas patarė jai pasikeisti savo pavardę Cockburn į ką nors, kas skambėtų gražiau ir seksualiau – taip kilo mintis pasirinkti skambią ir labai jai tinkančią Wilde pavardę, o antrojo vardo Jane ji iš viso atsisakė.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dainininkė Lana Del Rey (30 m.)

Tikras vardas: Elizabeth Woolridge Grant. Niujorke gimusi ir augusi atlikėja savo išskirtinį sceninį vardą pasirinko norėdama susikurti geidulingą senųjų laikų dainininkės įvaizdį, tad jai reikėjo ko nors skambaus. „Norėjau tokio vardo, kuris atspindėtų mano muziką. Tuo metu dažnai lankydavausi Majamyje, daug kalbėjau ispaniškai su savo draugais iš Kubos. Lana Del Rey priminė man pajūrio žavesį ir nuostabiai skambėjo“, – yra sakiusi dainininkė.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė ir dainininkė Lea Michele (28 m.)

Tikras vardas: Lea Michele Sarfati. Muzikiniame seriale „Choras“ („Glee“) išgarsėjusiai aktorei jos tėvai – medicinos seselė Edith Sarfati ir nekilnojamojo turto agentas Markas Sarfati – išrinko dvigubą vardą Lea Michele. Pradėjusi karjerą pramogų versle talentinga mergina nutarė atsisakyti savo žydiškos pavardės (jos seneliai iš tėvo pusės – žydų imigratai iš Turkijos ir Ispanijos) ir prisistatyti tik Lea Michele vardu.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Stilistė ir dizainerė Rachel Zoe (43 m.)

Tikras vardas: Rachel Zoe Rosenzweig. Garsioji žvaigždžių stilistė ir drabužių dizainerė prisistato tik savo dviem vardais, o pavardės profesiniame gyvenime atsisakė, mat norėjo išvengti etninių sąsajų – Rosenzweig jai skambėjo „per daug žydiškai“.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Sigourney Weaver (65 m.)

Tikras vardas: Susan Alexandra Weaver. Kitą vardą aktorė pradėjo naudoti 1963-iaisiais, kai jai buvo tik 14 metų. Tada būsimoji kino žvaigždė atliko nedidelį vaidmenį „Didžiajame Getsbyje“, o jos personažo vardas buvo Sigourney Howard. Paauglei taip patiko jos herojės vardas, kad nusprendė pakeisti savo įprastą ir gana dažną vardą Susan į šį, gerokai skambesnį ir retesnį.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė ir modelis Carmen Electra (43 m.)

Tikras vardas: Tara Leigh Patrick. Seksualiosios aktorės ir modelio Carmen Electros tėvai muzikantas Harry Patrickas ir jo žmona dainininkė Patricia savo dukrą pavadino Tara Leigh, tačiau kai ji užaugo ir panoro siekti dainininkės karjeros, toks vardas jai nebetiko. 1991-aisiais pasirašiusi sutartį su dainininko Prince'o įrašų kompanija „Paisley Park Records“, tuomet 19-metė mergina nutarė, kad vietoj nuobodaus Taros Leigh Patrick vardo jai puikiai tiktų seksualiai ir išskirtinai skambantis Carmen Electros vardas, kuriuo ji galėtų prisistatyti ant scenos. Vis tik dainininkės karjera jai nesusiklostė ir po kelerių metų ji pradėjo vaidinti bei tapo žinomesnė kaip modelis, bet scenai sugalvoto vardo ji nebekeitė.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorius Michaelas Keatonas (63 m.)

Tikras vardas: Michaelas Douglasas. Savo pavardę aktorius pasikeitė dėl labai akivaizdžios ir suprantamos priežasties – Holivude tuo metu jau buvo visiems žinomas aktorius tokiu pačiu Michaelo Douglaso vardu, tad jis nenorėjo, kad juos abu nuolat painiotų. O naują pavardę Michaelas pasiskolino... iš kitos kolegės. Paskaitęs straipsnį apie šešeriais metais vyresnę aktorę Diane Keaton, jis taip susižavėjo jos pavarde, kad nusprendė ir pats ja pasinaudoti.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Televizijos žvaigždė Oprah Winfrey (61 m.)

Tikras vardas: Orpah Winfrey. Jos mama dukrai išrinko vardą iš Senojo testamento, tačiau kai Orpah pradėjo karjerą televizijoje, žmonės dažnai jos vardą ištardavo neteisingai, supainioję kelias raides – Oprah. Galiausiai šis vardas jai taip prilipo, kad ji nusprendė pasikeisti savąjį, kad būtų mažiau maišaties.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Demi Moore (52 m.)

Tikras vardas: Demetria Gene Guynes. Iš tiesų aktorės pavardė turėjo būti Harmon, tačiau jos tikrasis tėvas Charlesas Harmonas paliko jos motiną, kai Demi dar nebuvo gimusi. Kai jai tebuvo trys mėnesiai, jos mama antrą kartą ištekėjo ir mergaitei pavardę suteikė jos patėvis Danas Guynesas. 1980-aisiais, būdama tik 18-os metų, Demetria Gene Guynes ištekėjo už dainininko Freddy Moore'o ir perėmė jo pavardę, kurią, kartu su sutrumpintu savo vardu, pradėjo naudoti ir profesiniame gyvenime. Demi ir Freddy santuoka truko tik penkerius metus, tačiau po skyrybų ji pasiliko vyro pavardę, o vėliau dar du kartus tekėdama už kitų vyrų – Bruce'o Williso ir Ashtono Kutcherio – pavardės nekeitė ir iki šiol liko Moore.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dainininkė Alicia Keys (34 m.)

Tikras vardas: Alicia Augello Cook. Tokį sceninį vardą dainininkei pasiūlė jos vadybininkas, mat jis jį... susapnavo. Tame sapne jis regėjo, kad Alicios Keys vardu pasivadinusi dainininkė tapo labai garsi ir jos karjera susiklostė pavydėtinai, tad iš karto savo globotinei pasiūlė pasirinkti tokį vardą. Sėkmė Alicią Keys iš tiesų aplankė, o ar dėl jos talento, ar dėl pranašiško vadybininko sapno, belieka spėlioti.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Winona Ryder (43 m.)

Tikras vardas: Winona Laura Horowitz. Šios aktorės vardo keitimo priežastis paprasta – jai reikėjo trumpesnio ir skambesnio vardo. O naująją pavardę aktorei sugalvojo ne kas kitos, o jos tėtis. Tuo metu, kai Winonai paskambino jos agentas ir paklausė, kokiu vardu ji norėtų būti pristatoma pirmojo savo filmo titruose, ji buvo namuose kartu su tėčiu, kuris tuo metu klausė soulo dainininko Mitcho Ryderio muzikos. Taip jam ir šovė į galvą mintis, kad Ryder pavardė labai tiktų jo dukrai.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dainininkas Jasonas Derulo (25 m.)

Tikras vardas: Jasonas Joelis Desrouleaux. Pradėjęs dainininko karjerą, Jasonas suprato, kad sunkiai ištariama jo pavardė gali kelti sunkumų. Šią problemą vaikinas išsprendė labai paprastai – pasirinko kitokį pavardės rašymo variantą, kuris yra suprantamesnis ir lengvai perskaitomas, nors iš esmės šios abi pavardės tariamos vienodai.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Portia de Rossi (42 m.)

Tikras vardas: Amanda Lee Rogers. Australų aktorė savo vardą pasikeitė dar paauglystėje, būdama 15-os metų, mat ji norėjo „susikurti save iš naujo“. Mergina pasirinko vardą Portia, kuris yra iš Šekspyro pjesės „Venecijos pirklys“, o pavardės panoro itališkos – taip ji tapo Portia de Rossi.

Miley Cyrus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.