Kai vėsu, vilioja patiekalai su imbieru...
Vėsiais rudens ir žiemos vakarais nėra nieko geriau už vidinę šilumą „pakurstantį“ imbierą...
Šis visur tinkantis, jau nuo senų laikų žinomas ir vertinamas prieskonis – vienas svarbiausių indų ir azijiečių virtuvės elementų. Jis dezinfekuoja, tonizuoja, pasižymi šviežiu ir išskirtiniu skoniu bei aromatu. Net ir prėskiausias patiekalas, pagardintas imbierais, iškart įgauna pikantiško skonio. Žinoma, jei šis prieskonis prie širdies. Tačiau imbieras yra ne tik pagardas – jis turi daugybę kitų puikių savybių.
♦ Imbiero sudėtyje yra gausybė eterinių aliejų, be to, jis turi vitaminų A, С, B1, B2, magnio, fosforo, geležies, kalcio, natrio, cinko ir kalio.
♦ Šiame prieskonyje yra tam tikrų aminorūgščių, kurios teigiamai veikia virškinimo sistemą, stimuliuoja kraujotaką, malšina skrandžio skausmus.
♦ Imbieras dažnai vartojamas vietoj vaistų, neretai maišomas su kitomis žolelėmis, gaminami gydomieji nuovirai. Šviežia kvapiojo imbiero šaknis pasižymi ypatingu, atsikosėjimą lengvinančiu, prakaitą varančiu, skausmą malšinančiu poveikiu, todėl ypač tinka stipriai persišaldžius.
♦ Viena iš pagrindinių imbiero savybių, apie kurią retai kas pagalvoja, – palengvinti maisto virškinimą, ypač riebaus, kepto ir „sunkaus“.
♦ Štai ajurvedos virtuvėje imbieras priskiriamas „ugnies“ maistui ir palaiko vidinį „degimą“. Todėl puikiai pagerina apetitą, sušildo šaltu oru ir gali būti nuostabus prieskonis mėsos ir žuvies patiekalams.
♦ Imbieras puikiai dera su gėrimais: paprasčiausia juodoji arbata su citrina ir imbieru ne tik skani, bet ir naudinga sveikatai. Be to, jis naudojamas kalėdiniam vynui ir punšui ruošti.
♦ Nuostabiai kvepiantys pyragai, pyragėliai, sausainiai ir kiti kepiniai su imbieru padeda lengviau įsisavinti miltinius patiekalus, taip pat šis prieskonis aktyvina skrandžio veiklą.
♦ Jeigu kepdami bersite mažiau cukraus ir naudosite grubesnio malimo miltus, pavyzdžiui, avižinius arba grikių, toks kepinys bus išskirtinio skonio ir sveikesnis. Na, o vietoj cukraus pasirinkę medų, nepadauginsite kalorijų.
♦ Marinuotas imbieras azijiečių virtuvėje tiekiamas tarp skirtingų patiekalų, kad atgaivintų skonio receptorius, taip pat apsaugotų nuo bakterijų ir parazitų, kurių gali būti žaliuose žuvies patiekaluose. Imbieras puikiai gaivina burnos ertmę ir paruošia ją naujiems skonių potyriams.
♦ Šviežias imbieras naudojamas kosmetikoje: jis tonizuoja odą, išlygina nedideles raukšleles ir panaikina pabrinkimus.
Taigi, jeigu skaitydami apie puikiąsias imbierų savybes išalkote, jūsų dėmesiui – puikūs ir nesudėtingi receptai, kurie tiks įvairioms progoms!