„Kailių karaliene“ tituluota Nijolė Veličkienė siekia savo bankroto

Nijolė Veličkienė
Šaltinis: Žmonės
AA

„Kailių karaliene“ tituluota 73-ejų verslininkė, mados namų „Nijolė“ įkūrėja Nijolė Veličkienė siekia bankrutuoti.

Vilniaus miesto apylinkės teismas svarsto N.Veličkienės pareiškimą dėl fizinio bankroto bylos iškėlimo, praneša portalas alfa.lt.

Minėto portalo žiniomis, verslininkė yra nepajėgi atsiskaityti su kreditoriais, tarp kurių – bent trys antstoliai, mokesčių inspekcija, dvi Lietuvoje registruotos įmonės. Taip pat Prancūzijos bendrovė „Compagnie Industrielle de Pelleterie S.A.“ ir Šveicarijos įmonė „Mayer Cie“, kurios teisme su N.Veličkiene jau buvo susitikusios prieš daugiau nei dešimtmetį.

Nijolė Veličkienė / LNK nuotr.

N.Veličkienės kailių imperija pradėjo byrėti daugiau nei prieš 20-metį. Po dešimt metų trukusių teismų 2011 metais iš verslininkės šveicarų ir prancūzų kompanijos prisiteisė šešių milijonų JAV dolerių skolą, kurios Nijolei nepavyko apsiginti. 2020-aisiais laidai „Bus visko“ duoto interviu metu N.Veličkienė pasakojo besijautusi it smulki žuvelė, suvalgyta galingo ryklio.

„Žinote, aš niekada neturėjau labai didelių finansinių smegenų, aš esu kūrėja. Man nepatiko didelės apyvartos, krūvos pinigų. Ir žinote, Lietuva maža, mes esame smulkios žuvytės, buvau tiesiog suvalgyta galingo ryklio“, – skaudžiomis akimirkomis 2020 metais dalijosi Nijolė.

Per dešimt metų besitęsusius teismus Nijolė prarado viską, ne tik verslą ir namus, bet ir mylimą vyrą bei savo sveikatą. Profilaktiškai tikrindama savo sveikatą, Nijolė išgirdo šokiruojančią diagnozę – trečios stadijos gimdos kaklelio vėžys. Liga buvo pažengus taip stipriai, kad nebegalėjo operuoti. Taikant chemoterapiją ir švitinimą, kaulai suiro taip stipriai, kad Nijolei net aštuonis kartus lūžo dubuo.

„Miegi lovoj ir jie sulūžta, galit  įsivaizduoti? Nueini pas gydytoją, jis sako, jums ir vėl lūžo dubens kaulai. Dvejus metus vaikščiojau su ramentais. O dubens niekas negipsuoja. Tu neturi kaulų, todėl turi stiprinti raumenis. Skauda be proto, negali kojų pakelti, negali nieko, o vis tiek reikia“, – apie kovą su vėžiu prieš dvejus metus pasakojo Nijolė.

Skaitykite daugiau