Kaip apsaugoti odą nuo sauso oro patalpoje ir žvarbaus lauke?

Odos priežiūra žiemą / Organizatorių nuotr.
Odos priežiūra žiemą / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2018-01-13 09:05
AA

Sausas, karštas oras patalpose, žvarbus vėjas ir žema oro temperatūra meta iššūkį grožiui ir odos bei plaukų būsenai. Odos ekspertė Laima Kairienė dalinasi geriausiais patarimais, kaip apsaugoti odą ir plaukus, kad šie išgyventų speigo dienas.

Žiemos metu biuruose ir namuose dažniausiai būna itin sausas oras, o lauke laukia vėjas ir šaltis. Tokie pokyčiai, kai iš šilto ir sauso oro staiga patenkama į žvarbų, gali būti itin dirginantys. Oda linkusi sausėti ir tai lemia netolygų makiažo pasiskirstymą, odos sausėjimą bei šerpetojimą, o plaukai tampa sunkiai kontroliuojami, susivėlę ir pažeisti.

„Žinoma, rūpintis oda ir plaukais reikia nuolatos, tačiau būna tokių kritinių laikotarpių, kai tą daryti būtina net ir toms, kurių įprasta odos būklė yra puiki, o plaukai – žvilga. Didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas veido odai, akims ir paakių sričiai, lūpoms ir plaukams“, – sako „Douglas“ odos ekspertė Laima Kairienė.

Veido priežiūra

Riebesnės tekstūros kremai yra tarsi tobulas žiemiškas paltas odai. Dideli temperatūrų skirtumai sukelia odai stresą. „Štai dėl ko paruošti savo odą, prieš praleidžiant dieną lauke, yra visa ko raktas“, – sako Laima Kairienė. Riebesnės tekstūros maitina ir drėkina odą ir apsaugo odos ląsteles. Keramidai, simondsijų aliejus ir antioksidantai papildo ir sustiprina odą bei apsaugo nuo raudonio ir sudirgimo. Mėgstančioms žiemos sportą, kaip pavyzdžiui, snieglenčių ar slidžių pramogas arba dievinančioms ilgus pasivaikščiojimus skaisčioje žiemos saulėje, būtina apsaugoti savo odą: priemones su SPF, kurios veikia kaip prevencija odos senėjimui. Mitas, kad apsaugos nuo saulės priemones reikia naudoti tik vasarą, žiemą jos yra taip pat svarbios. SPF kremas turėtų būti tepamas ant įprasto dieninio veido kremo.

Pagalba akims

Vėjuotas oras gali dirginti akis, jos ima ašaroti. Šis pojūtis išprovokuoja akių trynimą, kuris vėliau tik padidina akių dirglumą. „Douglas“ odos ekspertė Laima Kairienė primena, jog jautrios akių zonos reikalauja ypatingo dėmesio.

„Paakių serumas yra viena iš priemonių, kurios turėtų būti kiekvienos moters kosmetikos krepšelyje. Jis mažina patinimą po akimis, apsaugo itin ploną paakių odą, bei lygina mažas raukšleles aplink akis. Taip pat derėtų naudoti vandeniui atsparias kosmetikos priemones ir makiažo fiksatorių – taip makiažas laikysis geriau, nenubėgs ir šaltas oras jam nepakenks“, – sako L. Kairienė.

Sausų lūpų drėkinimas ir puoselėjimas

Lūpos turi itin ploną odą, kuri yra linkusi išsausėti per kelias sekundes. Dėl to labai svarbu nešiotis lūpų balzamą rankinėje – pasitepti ryte ir, jei reikia, po valgymo ar gėrimo. Avokado aliejus, glicerinas ir alijošius užtikriną ilgalaikį lūpų drėkinimą. Lūpų pieštukas su SPF apsauga neleis lūpoms sausėti dėl intensyvių ultravioletinių spindulių. Lūpos bus apsaugotos nuo suskeldėjimo bei taps itin švelnios ir glotnios.

Švelnūs ir blizgantys plaukai – net ir po žiemine kepure

Norint turėti sveikus ir blizgančius plaukus, kai lauke siaučia šaltukas, jiems reikia parodyti ypatingą meilę. Plaukais patariama rūpintis lepinant juos maitinančiu kondicionieriumi bent 2-3 kartus per savaitę. Žiemos metu išlaikyti drėgmę plaukuose yra gan sunkus uždavinys, todėl reikėtų pasirūpinti maksimalia apsauga. Viena jų – aliejus plaukų galiukams, kurį reikėtų naudoti bent kartą per savaitę. Kepurės nešiojimas ne tik apsaugo plaukus nuo vėjo, lietaus bei šalto oro – bet gali juos ir įelektrinti. Kovoti su įelektrintais plaukais padės kaukės, kurias reikia įtrinti ir palaikyti. Plaukų šepečiai pagaminti iš natūralaus medžio ar arklio plauko yra nepamainomi žiemos metu, kol plastikiniai ar metaliniai šepečiai gali tik pabloginti situaciją.

Rankų ir kojų odos priežiūra

Odai būtina suteikti tai, ko jai reikia labiausiai: gilų drėkinimą ir maitinimą. Sviestmedžių aliejus yra puikus pasirinkimas šaltuoju metų laiku, kuris taip pat palaiko odos elastingumą. Keramidas ir hialurono rūgštis maitina gilius odos sluoksnius ir sureguliuoja tinkamą drėgmės kiekį odoje. Pasak Laimos Kairienės, patalpose, kuriose praleidžiama daugiausiai laiko, pavyzdžiui, biure ar miegamajame, reikėtų naudoti oro drėkintuvą. Jis subalansuos drėgmę šildymo laikotarpiu, taip padėdamas odai išlikti sveikai ir sudrėkintai iki pat ryto.