Kaip atrasti savo stilių (ir liautis pirkti spontaniškai)
Daugiau jokių pirkinių vien tik todėl, kad juos pristatė garsi stilistė, jie buvo įvardyti „privalu turėti“ sąraše ar tiesiog reikėjo save nudžiuginti. Nuo balandžio ieškome ne tendencijų, o savo stiliaus! Kai jį turite, spintą galima pildyti beveik bet kokioje parduotuvėje. Ir jei laikysitės mūsų postulatų, medžioklė visada bus sėkminga.
Nustatykite figūros tipą. Pagal seną gerą schemą – trikampis, apverstas trikampis, stačiakampis, smėlio laikrodis. Kai tik suprasite, ką labiausiai primena jūsų figūra (gali būti ir taip, kad tiks keli tipažai), žinosite, į kokius siluetus atkreipti dėmesį pirmiausia, ko vengti, o kas kategoriškai pabrėš visus trūkumus. Beje, niekur nepasakyta, kad turite jų drovėtis – gal jums kaip tik patinka nestandartinis grožis ir tokie pat nestandartiniai sprendimai?! (Jei tingite darbuotis su centimetru, pagalvokite, į ką labiau esate panaši – į Beyonce ar Gigi Hadid?)
Sugalvokite skiriamąjį ženklą. Anna Wintour rodosi su tamsiais akiniais, Dita Von Teese dažo lūpas raudonai, seserys Olsen dėvi vintažą ir iš pirmo žvilgsnio panašesnės į benames nei į milijonieres. Kas trukdo jums susigalvoti ką nors tokio? Skarelė ant kaklo, ypatingai susuktas kuodas ant pakaušio, žiedai su stambiais akmenimis ar bepirštės pirštinės ant rankų – visada yra iš ko rinktis. Kai turėsite savo aksesuarą, bus aišku, prie kurios lentynos žingsniuoti pirmiausia. Ir ką kolekcionuoti.
Netaupykite. Bet tik tiems daiktams, kurie ilgai gyvens jūsų spintoje! Taip, drabužiai, batai ir rankinės gali būti investicija – nedidelė, asmeninė, bet juntama ir teikianti džiaugsmo. Kai apsispręsite dėl stiliaus kertinių elementų, jiems ir skirkite didžiąją dalį išlaidų, numatytų garderobui papildyti. Greitoji mada teigia kitaip, bet geri ir mėgstami megztiniai, odinės kelnės, džinsai, kašmyro ir šilko šalikai, dailutės pirštinaitės, rankinė ir papuošalai bus su jumis ilgai.
Nenešiokite to, kas jums nepatinka. Skamba paprastai? Bet kartais taip sunku atsispirti mados diktatui (kitaip kaip jūsų spintoje galėjo atsidurti balerinos sijonas, jei nešiojate tik kelnes?!). Jei kas nors iš daiktų, kuriuos visi stilistai įtraukia į „privalu turėti“ sąrašą, jums iš principo nepatinka, vadinasi, ir nereikia. Puikiai galima gyventi ir net nevaikščioti nuogai, basai ir be baltų marškinėlių, mažų juodų suknelių ar klasikinių laivelių. Ir, pavyzdžiui, kam jums lietpaltis – net jei tai „Burberry“ – jei nemėgstate sijonų ar suknelių. Jūsų spinta – jūsų ir sąrašas.
Susiraskite idealą. Populiariausias variantas – mados tinklaraštininkė, mėgstama dizainerė ar žvaigždė. Tačiau galbūt jus įkvėps jūsų mama ar močiutė (ar jų jaunystės fotografijos), o gal elegantiška kolegė ar nutrūktgalvė kažkokio biuro kontoros administratorė, kurią kiekvieną rytą sutinkate kavinėje. Arba mėgstamo prekės ženklo salono konsultantė. Niekada nežinai, kur sutiksi savo divą, į kurią norėsis žiūrėti, o jos spintos tema – improvizuoti (arba sakykim tiesiai – net ir kopijuoti; ir nieko čia blogo).
Sutvarkykite savo spintą. Jūs pati žinote, kas turėtų keliauti į tekstilės supirktuvę, kas – dovanų jaunesnei giminaitei, kas galbūt tiks labdarai, o kas – tik kiemo benamiams. Visi nurodymai, kad, girdi, jei metus ko nors nenešiojote, tai jau ir nebedėvėsite, – spekuliacija. Gal tiesiog mylimi marškiniai pabodo ir leidote jiems pailsėti?!
Delikatus klausimas dėl benamiams atiduodamų daiktų – būkite geros, supakuokite juos (švarius!) ir atiduokite į rankas ar padėkite jų susibūrimo vietoje, o ne numeskite ant šiukšlių konteinerio kampo.
Susikurkite uniformą. Mes suprantame, kad šis žodis kelia alergiją, bet iš tiesų toks derinys išgelbės jus, kai neturėsite laiko ar jėgų medituoti prie spintos. Kelnių kostiumas, suknelė, džinsai su baltais marškiniais ar golfu – kaip neliečiama šokolado ir kavos atsarga podėlyje!