Kaip atsikratyti toksinų? 8 patarimai
Šiuolaikiniame gyvenime mes kone kasdien gauname krūvą toksinų per orą ir maistą. Į mūsų organizmą patekusios kenksmingos medžiagos kaupiasi, o jeigu dar mažai judame, jų kiekis dar labiau didėja.
Išvalyti organizmą galime įvairiais būdais. Išbandykite!
Pamirškite produktus su glitimu
Įvairūs apdirbti produktai, pavyzdžiui, konservai, bulvių traškučiai, baltų miltų gaminiai neturi mūsų kūnui reikalingų medžiagų. Tai tuščios kalorijos, kurios dažniausiai kai kuriems būna itin skanios.
Vengti reikia ir produktų, kurių sudėtyje aptinkama kviečių bei rugių pėdsakų. Glitimas lėtina medžiagų apykaitą, skatina toksinų kaupimąsi organizme, todėl stenkitės „pavojingų“ produktų vartoti kuo mažiau.
Dažniau valgykite vynuogių
Vynuogėse yra medžiagų, kurios išvalo kūną nuo toksinų, turi detoksikuojamąjį poveikį. Taip pat šiose uogose gausu ląstelienos, teigiamai veikiančios mūsų savijautą ir imunitetą.
Taip pat skaitykite: Gėlių vanduo – ir grožiui, ir jaunystei
Gerkite arbatas
Pienių žiedų, žalioji arbata – puikus pasirinkimas. Taip pat itin vertinamas ir ciberžolės gėrimas. Pastarasis prieskonis dažnai pasitelkiamas indų virtuvėje. Norite sužinoti daugiau? Apie organizmo valymą skaitykite straipsnyje „Valome organizmą arbata“.
Organizmą valantis kokteilis su ciberžole
Ciberžolė idealiai tinka sąnariams, gražina odą, taip pat teigiamai veikia kepenis, pašalina toksinus, valo kraują, ir netgi atjaunina.
Ingredientai: 1/8 arbat. š. ciberžolės, ¼ stiklinės vandens, 1 stiklinė pieno, 2 valg. š. migdolų aliejaus.
Kaip gaminti:
- Ciberžolę išmaišykite su vandeniu ir užvirinkite. Virkite 8–10 minučių. Jeigu sutirštės – pripilkite dar daugiau vandens.
- Pieną taip pat užvirinkite ir įpilkite migdolų aliejaus. Tuomet supilkite jį į ciberžolę su vandeniu ir pagardinkite medumi.
Ajurveda teigia, kad toks gėrimas gerina virškinimą, stiprina kaulus, ramina nervų sistemą.
Sumažinkite suvartojomo cukraus kiekį
O dar geriau atsisakykite jo visai. Cukrus sunkiai virškinamas, todėl apkrauna mūsų organizmą, taip pat neigiamai veikia savijautą, sausina odą, ką jau kalbėti apie tai, kad cukrus – vėžinių ląstelių „draugas“. Laikykitės atokiau nuo rafinuoto cukraus, taip pat įvairių dirbtinių saldiklių.
Atlikite raumenų tempimo pratimus
Tai gali būti joga, pilatesas, cigūnas ar begalė kitų kvėpavimo ir fizinio aktyvumo technikų – svarbiausia judėti. Kadangi aktyvus gyvenimo būdas teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, taip pat padeda iš organizmo pašalinti šlakus bei toksinus.
Giliau kvėpuokite
Kvėpavimas ne tik atpalaiduoja ir padeda išvalyti sielą. Jis turi įtakos ir mūsų kūnui. Pavyzdžiui, tikinama, kad atitinkamas kvėpavimas lieknina, degina riebalus, greitina medžiagų apykaitą. Galite išbandyti štai tokią japono Miki Ryosuke techniką – Japono išrasta kvėpavimo dieta degina kilogramus.
Gerkite daugiau vandens
Vanduo pašalina toksinus iš organizmo ir iš virškinamojo trakto. Visi puikiai žinome, kad inkstai – organizmo „filtras“ ir šis jų gebėjimas tiesiogiai priklauso nuo išgeriamo vandens kiekio.
Derinkite maisto produktus
Maisto derinimas yra aktuali tema. Apie 80 proc. mūsų kūno energijos sunaudojama virškinimui, o organizmo atliekos yra lygios jo svoriui. Maisto derinimas padeda kūnui greičiau veikti ir įsisavinti reikalingas medžiagas ir taip pat greičiau pašalinti tai, kas nereikalinga.
Riebi mėsa su bulvėmis ar kiaušiniais, vištiena su ryžiais ir dar vaisiai desertui – tokia produktų maišalynė didžiausias organizmo košmaras, kuris apsunkina virškinimą ir verčia kūną dirbti viršvalandžius.
Į racioną įtraukite kuo daugiau daržovių, baltymų ir viso grūdo dalių kruopų, o vaisius derėtų valgyti tuščiu skrandžiu. Jei skrandis siunčia ženklus – pučia pilvą, padidėjęs skrandžio rūgštingumas – peržiūrėkite savo valgiaraštį.