Kaip bikinio depiliacija gali pakenkti jūsų sveikatai

Depiliacija / Fotolia nuotr.
Depiliacija / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-09-10 15:54
AA

Depiliacijos mados keičiasi, tačiau faktas vienas – be šios procedūros išsiverčia reta moteris. Žinia, ji tikrai nėra maloni, ypač, jeigu ryžtamasi, tarkime, braziliškai jos versijai, kai nelieka nė plaukelio intymioje vietoje.

Gal todėl daugelis moterų intymios vietelės šukuoseną formuoja kur kas greitesniais ir ne tokiais skausmingais būdais, t. y. pasitelkia skutimosi peiliukus.

Įdomu tai, kad nauji tyrimai atskleidžia, kad būtent skutimas, kai pašalinami visi ar dalis plaukelių, gali sukelti sveikatos sutrikimų. Tyrimo autorė, moterų sveikatos ekspertė Andrea DeMaria, kurios nuomonė buvo publikuota „American Journal of Obstetrics & Gynecology“ sako, kad „moterys nesupranta, kuo gali būti rizikingas bikinio zonos plaukelių šalinimas skustuvu, kadangi jos jį pasitelkia skusdamos, pavyzdžiui, kojas, ir tai nėra nesaugu.“

Taip pat skaitykite: Depiliacija namuose. Populiariausi būdai

Atskleista, kad 87 proc. moterų skustuvą naudoja dalinei depiliacijai, o 90 proc. šalina visus plaukelius. Specialistė pabrėžia, kad didžiausia bėda slypi tame, jog genitalijų odelė yra itin jautri, palyginti su kojų, todėl, tikėtina, skustuvas gali pridaryti bėdos, pavyzdžiui, mikrotraumų, kurios net nebus matomos plika akimi.

Tai paaiškina, kodėl net 60 proc. moterų patyrė nemalonių išgyvenimų, susijusių su plaukelių skutimu: pastarieji įauga, o oda taip pat kenčia, kadangi yra dirginama ir trinama. Taip ji tampa pažeidžiamesnė ir jautresnė virusams, bakterijoms bei infekcijomis.

Štai šeimos gydytoja Emily Gibson, garsiojo straipsnio „The War on Pubic Hair Must End“ autorė, sako, kad tokia bikinio srities depiliacija gali turėti įtakos net herpeso ir ŽPV virusams. 2013-aisiais metais atlikto tyrimo duomenys atskleidžia ir dar vieną bėdą, susijusią su intymiu grožiu – tai gali padidinti odos užkrečiamojo moliusko riziką.

Taip pat skaitykite: Kaip atsikratyti nepageidaujamų ūselių

Moterų sveikatos ekspertė Andrea DeMaria tikina, kad moterys ne tik pažeidžia savo jautrią odą, bet ir pamiršta, kad gaktos plaukeliai yra natūralus barjeras išvengti infekcijų.

Tačiau negi tai reiškia, kad turime vaikščioti apžėlusios lyg viduramžiais? E. Gibson sako, kad „visos plaukelių šalinimo technikos gali sukelti uždegiminę reakciją ir pažeisti odą“. Taigi, kokiais patarimais siūloma vadovautis? A. DeMaria siūlo:

  • iš pradžių išbandykite elektrinį skustuvą. Jeigu esate pripratusios prie įprasto, gali būti sunku. Būtinai sterilizuokite peiliukus;
  • visada naudokite naują, švarų skustuvą. Skutamas vietas nušveiskite švelniu šveitikliu, sudrėkinkite vandeniu, naudokite specialią skutimosi priemonę. Daugelis moterų vertina paprasčiausius aliejus;
  • nuskustų vietų stenkitės netrinti, stipriai nemaigyti. Švelniai nusausinkite švariu rankšluosčiu;
  • leiskite cirkuliuoti orui. Kaip teigia moterų sveikatos ekspertė A. DeMaria, „apatiniai turi būti pats pirmas dalykėlis, kurį jūs nusimaunate, kai grįžtate po darbo, ir paskutinis, kurį užsimaunate, kai paliekate namus“ (sunkiai įsivaizduojame su džinsais tai atliekančią moterį... – Red.). Mes patartume rinktis tiesiog kokybišką apatinį trikotažą (ir be jo viešose vietose nesirodyti!), kuris leidžia kvėpuoti jūsų jautriai odai.