Kaip derinti ir rišti kaklaraištį
Sakoma, mokėti taisyklingai surišti kaklaraišti ir jį tinkamai priderinti prie aprangos – kiekvieno tikro vyro garbės reikalas. Bet... šiais liberaliais laikais, jei darbo pobūdis neįpareigoja, savo noru tikrai ne kiekvienas vyras kasdien ryši šį atributą. Taigi nieko nuostabaus, kad prispyrus kokiai rimtai progai, sunku deramai suregzti reikiamą mazgą. Kad galėtumėte tokią sunkią akimirką savo mylimajam atskubėti į pagalbą, primename svarbiausius kaklaraiščio rišimo bei derinimo principus.
♦Kaklaraištis turėtų būti šviesesnis už kostiumą ir tamsesnis už marškinius.
♦Derinant kostiumą, marškinius ir kaklaraištį, vertėtų laikytis principo, kad tik vienas iš šių trijų elementų gali būti margas.
♦Jeigu kaklaraištis iš aksomo, prie jo derės toks pat švarkas, tačiau marškinius reikėtų vilktis iš lygaus audinio. Ir atvirkščiai – jeigu marškinių audinys pūkuotas, prie jų tiks lygios medžiagos švarkas ir kaklaraištis.
♦Kontrastingas spalvas galima derinti su neutraliais atspalviais. Lengviausia derinti tas pačias, tik skirtingo sodrumo spalvas.
♦Smulkaus sudėjimo vyrui labiau tiks siauresnis, stambesniam – platesnis kaklaraištis.
Kaip rišti
♦Užrištas kaklaraištis turėtų būti tokio ilgio, kad siektų apatinę diržo sagties ribą.
♦Svarbu, kad iš po plačiosios kaklaraiščio dalies nekyšotų siaurasis galas.
♦Užsirišus kaklaraištį, apykaklės kampučiai neturi styroti.
♦Jeigu kaklaraištis pasiūtas iš pigaus ir patvaraus sintetinio audinio, jo mazgą galima atleisti ir kaklaraištį nusimauti per galvą. Jeigu kaklaraiščio audinys yra geros kokybės, tuomet jį reikėtų kaskart atrišti.