Skrybėlės: jaukinamės drąsų ir stilingą vasaros aksesuarą

Blogerė Chiara Ferragni / Vida Press nuotr.
Blogerė Chiara Ferragni / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-06-04 13:09
AA

Galvos apdangalas, įvairiais laikotarpiais tai pasirodydavęs, tai vėl išnykdavęs iš moterų garderobo, pastaraisiais metais vėl pelnė puošeivų simpatijas. Įvairaus amžiaus moterys – nuo paauglių iki solidžių damų – mielai derina skrybėles tiek prie gatvės stiliaus drabužių, tiek susiruošusios į vakarėlį. Ir išties, užsidėkite jums tinkančią skrybėlę ir bendras įvaizdis iškart įgaus daugiau šarmo ir originalumo. Belieka pabandyti!

Skrybėles pastaruoju metu pamėgo ir puoštis mėgstančios drąsios lietuvės. Viena jų – mados fotografė Reda Mickevičiūtė, dažna įvairių mados renginių viešnia ir tikra skrybėlių gerbėja, įsitikinusi, kad šis aksesuaras puikiai dera prie jos asmeninio stiliaus.

„Mados infekcijos“ svečiai / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.

„Prieš 5 metus įsigijau savo pirmąją skrybėlę vienoje specializuotoje parduotuvėlėje Ispanijoje. Tuomet Lietuvoje jų dar buvo sunku rasti. Dabar skrybėlių turiu tiek daug, kad net pamečiau skaičių – tai mano silpnybė“, – prisipažino Reda.

Už vieną skrybėlę esu ir 800 litų sumokėjusi. Bet buvo verta, nes ji vienetinė, dizainerės rankų darbo.

Paklausta, kokios skrybėlės jai labiausiai patinka, fotografė pasakojo, kad jos spintoje daugiausia galvos apdangalų su platesniu kraštu, tačiau svarbiausia jai – kokybė. 

„Mėgstu kokybiškas, rankų darbo skrybėles. Dažniau renkuosi jas platesniu kraštu, o jei skrybėlė turi siauresnius kraštus, tada kiek aukštesnes. Pamenu, už vieną skrybėlę esu sumokėjusi net 800 litų. Bet buvo verta, nes ji vienetinė, dizainerės rankų darbo“, – apie savo silpnybę pasakojo mados fotografė.  

„Mados infekcijos“ svečiai / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.

Pasak Redos, šį sezoną skrybėlės itin madingos, tad nenuostabu, kad jų galima rasti beveik visur. Reda įvardijo tik kelias parduotuves favorites, kur ji pirmiausia patrauktų ieškoti dar vienos skrybėlės – tai „Emporio Armani“, „Zara“, „Max Mara“ ir „H&M“ prekės ženklų parduotuvės, taip pat sostinėje veikiantis „Space Boutique“. Norinčioms kažko išskirtinio ir vienetinio, rekomenduoja pamatyti dizainerės iš Rygos kurtas skrybėles „Tundra Hata“

„Prisijaukinti“ skrybėlę ypač lengva vasarą. Pajūryje per atostogas užsidėta skrybėlė vėliau drąsiai gali persikelti į gatvės stiliaus ansamblį.

Pašnekovė įsitikinusi, kad skrybėlės tinka prie įvairiausių derinių – ir prie sportinio, ir prie klasikinio stiliaus. „Nebijokite skrybėlių. Tai geras akcentas, kurį kiekviena moteris gali nesunkiai prisijaukinti,“ – drąsino ji.

Merginos manymu, vasarą tai padaryti ypač lengva: „Pavyzdžiui, pajūryje per atostogas prisijaukinus skrybėlę, vėliau drąsiai galima ją perkelti į gatvės stiliaus ansamblį. „Susidraugauti“ su skrybėlėmis nėra taip jau baisu, net smagu! Mano manymu, toks aksesuaras, tai asmenybės dalis“, –  teigė R.Mickevičiūtė. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Vilniaus gatvės stilius: pasiilgę vasaros

Nepaisant padrąsinimų ir gausios skrybėlių pasiūlos parduotuvėse, ne visos moterys išdrįsta į savo garderobą įtraukti šį aksesuarą. Taigi, keli orientyrai, prie kokių  drabužių ir stiliaus skrybėlės labiausiai tinka. 

1. Netiesa, kad skrybėlės tinka tik prie bohemiško stiliaus drabužių.  Juoda „rokeriška“ odinė striukė ir skrybėlė – netipiškas, bet įdomiai tarpusavyje derantis tandemas. O visus taškus ant „i“ sudėliotų tinkama avalynė, šiuo atveju tai galėtų būti batai ar basutės su platforma.

„Mados infekcijos“ svečiai / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kurpaitės moderniai pelenei: kaip avėti blizgią avalynę?

2. Jei dar tik pradedate „prisijaukinti“ skrybėlę, atkreipkite dėmesį į bendrą drabužių spalvinę gamą. Skrybėlė gražiai atrodys, jei bus keliais tonais tamsesnė už jūsų švarkelį ar kitą viršutinį drabužį. Bendras įspūdis bus toks, tarsi tos skrybėlės jums tik ir trūko!

„Mados infekcijos“ svečiai / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.

3. Universaliausias pasirinkimas – juoda, tamsiai mėlyna arba šviesiai kreminės spalvos skrybėlė. Derinti tokių spalvų aksesuarą paprasta, jis tiks tiek prie tamsios, tiek prie šviesios spalvos derinių. Ypač efektingai atrodys, jei šviesią klasikinio modelio skrybėlę derinsite kontrasto principu – prie tamsių drabužių ir atvirkščiai. 

„Mados infekcijos“ svečiai / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.

4. Miestietės įvaizdžiui sukurti labiau tiks mažesnė skrybėlė. O štai romantikei su nėriniuota suknele ar svajingai paplūdimiu žengiančiai atostogautojai puikiai tiks didžiulė, plačiakraštė skrybėlė.

„Mados infekcijos“ svečiai / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.
„Mados infekcijos“ svečiai / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.

5. Laisvo stiliaus kombinezonas, sportiniai bateliai, drąsūs saulės akiniai – puikios „sudėtinės dalys“, jei norite sukurti neįpareigojantį gatvės stilių. Stilinga mergina niujorkietė nuotraukoje tokį derinį papildo dar ir trumpa palaidinuke, išpuoselėtais banguotais plaukais ir, žinoma, skrybėle.  

„Mados infekcijos“ svečiai / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.
Stiliaus akcentas – skrybėlė (14 nuotr.)
+8

Mados fotografės Redos Mickevičiūtės rekomendacija – trumpas filmukas, kuriame įkvepiančiai ir poetiškai kalbama apie skrybėles.