Kaip festivalio metu nepamesti telefono, draugo ir pinigų?
Gamta, muzika, draugai, linksmybės – vasarą visa tai žmonės atranda įvairiuose muzikos festivaliuose, kurių Lietuvoje pastaraisiais metais užderėjo iš tiesų nemažai.
Kita vertus, kur linksmybės ten ir pavojai. Jei baiminiesi likti be pinigų, perkaisti saulėje, pamesti telefoną ar net draugus, šis straipsnis kaip tik tau.
Pirma: turėk grynųjų atsargai
Likti be pinigų – nėra labai maloni situacija, o štai festivaliuose kartais nutinka visko. Antai Godos Deksnytės, „Granatos Live“ atstovės spaudai teigimu, būna atvejų, kai žmogus pameta piniginę arba visą kuprinę. Taigi, kad neliktumėte basi, į festivalį būtina pasiimti papildomų grynųjų, laikomų specialioje vietoje – kojinėje, bate ar panašioje vietoje, kur paprastai jų galbūt ir nedėtumėte.
Antra: tik jau nesitampyk kameros!
Kaip teigė Audrius Granickas, „Samsung“ produktų žinovas, telefonai jau seniai yra ne vien susisiekimo priemonė (o susiekti su minioje „pamestais“ draugais festivalyje tikrai prireiks!), tačiau jie dažnai atstoja ir kitus įrenginius, kad ir, pavyzdžiui, fotoaparatą.
„Žmonės naudodamiesi naujausiais telefonais retai kada išsitraukia profesionalią kamerą – išmanieji telefonai, nuolatinių inovacijų dėka, tobulėja ir leidžia užfiksuoti vis kokybiškesnius vaizdus bet kuriuo paros metu ar net judant. Be to, festivalyje naudinga ir tokiuose telefonuose, kaip „Samsung Galaxy S6“, esanti „Quick Launch“ funkcija, kai kamera įsijungia per kelias sekundes – tai leidžia užfiksuoti net ir išties labai trumpai trunkančias akimirkas “, – pasakojo A. Granickas.
Trečia: savo energijos negailėkite, telefono – pataupykite
Organizatoriai festivalio metu kviečia negailėti savo energijos, tačiau telefono energiją taupyti būtų visai protingas sprendimas. G. Deksnytės teigumu, tokio tipo renginiuose paprastai pasirūpinama vietomis, kur būtų galima įkrauti savo įrenginius. Vis dėlto, norinčiųjų tai padaryti gali būti iš tiesų nemažai, todėl prie vietų, kur tokia galimybė siūloma, gali nusidriekti gana ilgos eilės.
Tačiau, kaip teigia A. Granickas, jei naudojatės naujausiais telefonais yra ir kitas sprendimas – norėdami taupyti jo baterijos energiją festivalio metu, nustatymuose paieškokite ypatingo energijos taupymo režimo. Tokį režimą savo naujausiuose telefonuose pasiūlė bendrovė „Samsung“ – jį įjungus 37 proc. baterijos užteks net dvi dienas. „Kitas variantas – su savimi turėti nešiojamą išorinę bateriją, vienu metu galinčią įkrauti kelis įrenginius: telefoną, planšetę ir t.t.“, – rekomendavo pašnekovas.
Ketvirta: nepamirškite įsidėti svarbiausių aksesuarų
Kaip teigia, muzikos festivalio „Karklė Live Music Beach“ organizuojančios bendrovės „Renginių centras“ marketingo vadovas Mantas Kanišauskas, galima pastebėti, kad paprastai žmonės linkę prisidėti per daug nereikalingų daiktų, todėl reikėtų gerai pagalvoti apie kai kurių iš jų praktinę vertę. Vienas iš patarimų – kelioniniame krepšyje palikite tik iš tiesų praktiškus drabužius ir aksesuarus.
Pavyzdžiui, be akinių neištversite, jei festivalio dienos pasitaikys itin saulėtos, be to kas nori žiūrėti į nuolat nuo saulės spindulių susiraukusį Jūsų veidą? Kitas svarbus ir praktiškas aksesuaras – galvos apdangalas, kuris apsaugos ir nuo saulės kaitros, ir nuo netikėtai užklupusio lietaus.
Penkta: „neišmėtyk“ savo telefonų ir... draugų
Reikia pripažinti, kad tikimybė festivalio metu kur nors palikti telefoną, yra gana didelė. Kad taip nutikus, nereikėtų galutinai su juo atsisveikinti, rekomenduojame dar prieš vykstant „festivaliauti“ įdiegti savo telefone pamestą įrenginį padedančią aptikti „Find My Mobile“ programėlę.
Kita vertus, juokas juokais, bet nepažįstamų žmonių jūroje galima pamesti net ir savo draugus. Tokiu atveju, pasitarnaus programėlė „Life360“. Naudojantis šia aplikacija galima matyti, kur yra jūsų bičiuliai – jų buvimo koordinatės rodomos specialiame žemėlapyje, tereikia įtraukti draugus į programėlėje esantį „draugų ratą“. Abi programėles galima atsisiųsti iš „Galaxy Apps“ parduotuvės.