Kaip galime padėti sau, jei kiekvienas pirmadienis tampa nebemielas?

Ugnė Juodytė
Ugnė Juodytė
Šaltinis: Žmonės
A
A

Galimybių yra tikrai daug, šį kartą apie naujos veiklos pradėjimą. Kai tiek daug žmonių yra nemėgstančių savo veiklų, be entuziazmo kiekvieną dieną einančių į darbą, nuolat dėl to patiriančių stresą, net susergančių depresiją – kyla klausimas, kaip paskatinti žmones prisiimti atsakomybę ir daryti pokytį?

Psichologė Ugnė Juodytė sako: „Greičiausiai nerastume nė vieno žmogaus, kuris prieš darydamas pokytį jaustųsi visiškai ramiai. Dažniausiai kyla klausimų, ar man pavyks? O kas jeigu ne? Ar palaikys artimieji? Nuo ko pradėti? Tačiau svarbu, kad šie klausimai ir nerimas neužgožtų pokyčio ir bent mažų žingsnių link jo.“

Bet tai nėra taip paprasta, nes verslo kūrimas, naujų veiklų pradžia dažnai reikalauja daug naujų žinių, pasitikėjimo savimi, įvairių resursų (laiko, pinigų ir pan.). Ir dėl didelio neapibrėžtumo yra vengiama pradėti. 

Taip pat aplinkui yra daug ne tik sėkmingų pavyzdžių, kai žmogus pradeda verslą ir jam nepasiseka. Tokie atvejai atbaido. Jolanta Puzienė, Galimybių akademijos bendra įkūrėja, tvirtina, jog verslą, jei tik yra galimybė, svarbu pradėti saugiai: „Nebūtina į jį nerti stačia galva. Galima iš pradžių savo naujai veiklai skirti dieną ar dvi per savaitę ir tai daryti nemetus esamo darbo. Taip sumažinant stresą dėl gaunamų pajamų ir nedarant sau spaudimo, kad verslą turiu sukurti per pusmetį, kas dažniausiai yra svajonė, bet ne realiai įgyvendinamas tikslas.“

Kaip sau padėti norint įgyvendinti karjeros pokyti sėkmingai?

  1. Aiškiai žinok savo talentus ir stiprybes.
  2. Prisimink, kur jau turi patirties ir tai panaudok naujoje veikloje.
  3. Aiškiai apsibrėžk tikslus.
  4. Atidžiai pasiruošk verslo ir finansų planus.
  5. Konkrečiai susidėliok kompetencijas, kurių matai, kad reikės ir pradėk ugdyti jas.
  6. Susirask palaikančių, padrąsinančių žmonių bei patyrusių mentorių.

Psichologė Ugnė Juodytė pataria: „Nepradėkite visų aukščiau išvardintų punktų įgyvendinti vienu metu, viską darykite nuosekliai. Taip pat svarbu save paskatinti, pagirti už tai, ką jau įvykdėte. Dažnas iš inercijos darome daug veiksmų, nepasidžiaugiame jau atliktais darbais ir taip greitai prarandame motyvaciją veikti.“

Spalio 16 dieną, antradienį, 18:30 val. penkios savo sričių profesionalės dalinsis praktiniais patarimais ir savo patirtimis, kaip pradėti savo veiklą. Vakaras nemokamas ir prieinamas visiems, o norintys dalyvauti kviečiami užsiregistruoti paspaudus čia.