Kaip greitai ir nepriekaištingai išlyginti vyriškus marškinius

Lyginant / Shutterstock nuotr.
Lyginant / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-08-21 11:00
AA

Kad ir kokios profesijos vyras pavergė jūsų širdį, kiekvieno jų drabužių spintoje būtinai kabės keletas marškinių. O jei mylimasis – solidžias pareigas einantis vyras, tuomet žodį „keletas“ greičiausiai reikėtų keisti į „mažiausiai dešimt“. Na, mielosios, reiškiame jums gilią nuoširdžią užuojautą dėl krūvos išskalbtų ir kol kas dar neišlygintų marškinių. Tačiau nenukabinkite nosies, jūsų dėmesiui – keletas patarimų, kaip taisyklingai, greitai ir kokybiškai reikėtų lyginti vyriškus marškinius.

Jei visgi lyginti mylimojo marškinius tenka kiekvieną dieną, turbūt svajojate tai išmokti daryti labai greitai. Deja, žodis „greitai“ ne visuomet reiškia „kokybiškai“. Kad šio drabužio lyginimo procesas eitų sklandžiai ir viskas būtų atlikta tiesiog be priekaištų, būtina paisyti šių taisyklių:

 

1. Tamsios spalvos marškinius geriau lyginkite iš blogosios pusės. Taip darykite ir tuo atveju, jei šis drabužis pasiuvinėtas ar su aplikacijomis. O jei planuojate pirkti baltus marškinius, būtinai atkreipkite dėmesį į audinio sudėtį, nes atsiradusius defektus, lyginant tokius marškinius, sunkiai seksis panaikinti ar paslėpti.

 

2. Perdžiūvusius marškinius, ypač iš medvilnės ar lino, kaip reikiant apipurškite vandeniu. Taip pat atminkite, kad drabužius (tarp jų ir marškinius) iš natūralaus šilko ir viskozės patariama lyginti per sudrėkintą medvilninį audinį.

 

3. Į lygintuvą pilkite tik (!) distiliuotą vandenį. Beje, vėliau labai gailėsitės, jei į šį punktą numosite ranka. Kodėl? Pirma, lygintuvas greitai užsikimš kalkėmis ir nebegalėsite naudotis garų funkcija ar šiaip užpurkšti ant audinio vandens.

Antra, jei ir pavyks išvalyti lygintuvą, nusiteikite staigmenoms. Vargu ar būsite sužavėta reginiu, kai lyginamus švarius, ką tik išskalbtus marškinius ims ir staiga „papuoš“, pavyzdžiui, juodi dryželiai. Pagalvokite dar apie alternatyvą, kad gali ir nepavykti jų išvalyti! Tad kokios pasekmės? Būsite priverstos pirkti naujus marškinius, o gal, jei ir toliau nesibaigs šio prietaiso išdaigos, net naują lygintuvą.

 

4. Pradėti lyginti marškinius derėtų nuo apykaklės. Ją būtina lyginti du kartus – iš pradžių iš viršaus, paskui iš apačios. Be to, darykite tai nuo kraštų ir judėkite centro link  –  taip išvengsite lyginimo raukšlelių matomiausiose vietose. Kaklo linkio siūlės galite neliesti: dėvint marškinius, ji pati savaime „susitvarko“.

 

5. Paskui imkitės rankogalių. Perbraukite juos lygintuvu iš gerosios ir blogosios pusių.

 

6. Nuo rankogalių judėkite prie rankovių. Iš pradžių jas sudėkite taip, kad siūlė eitų per vidurį, paskui – per pačią siūlę. Lyginkite nuo apačios į viršų, vis pasukinėdamos lygintuvą nuo centro į kraštus. Beje, nepamirškite išlyginti abiejų rankovių pusių. Ir dar – atminkite, kad marškiniai – tai ne kelnės ir į kantą panašių šoninių linijų rankovėse jokiu būdu negali būti.

 

7. Lygindamos vyriškų marškinių priekį, pirmiausia pradėkite nuo dešinės priekio puselės ir braukite lygintuvu žemyn, tiksliau – marškinių apačios link. Paskui imkitės kairės priekio pusės.

 

8. Lyginti nugaros dalį – lengviausia. Pradėkite nuo dešinės šoninės siūlės, braukite nugaros siūlės link ir palei ją. Baigti lyginti turėtumėte jau palei kairės pusės šoninę siūlę. Pečių sritį išlyginsite be vargo, jei tą marškinių dalį užtempsite ant siaurosios lyginimo lentos dalies.

 

9. Ir galiausiai – nepamirškite, kad kokybiškam ir greitam lyginimui didelės įtakos turi geras lygintuvas. Kuo daugiau jame bus jums naudingų funkcijų – tuo paprastesnis ir sklandesnis bus vyriškų marškinių lyginimo procesas.