Kaip prieš šventes iš namų išvalyti neigiamą energiją ir susikurti juose harmoniją?

Jaukūs namai / „Fotolia“ nuotr.
Jaukūs namai / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Kad kaskart norėtųsi grįžti į namus, juose turi vyrauti tvarka, švara ir harmonija. Pasak bioenergetikų, neužtenka vien valyti dulkes, tvarkingai sudėlioti išmėtytus daiktus. Erdvė, kurioje gyvename, užsiteršia ne vien nuo purvo, bet ir nuo blogos energijos. Kas ją skleidžia, kaip pašalinti blogą namų aurą ir ją harmonizuoti?

Konsultavo parapsichologas Vladimiras Azanovas.

Žinovų teigimu, namų erdvę gali užteršti ne tik nuolatiniai barniai, girtavimas, pavydūs svečiai, bet ir mūsų pačių baimės, pesimistinės ir kitos neigiamos mintys. Taip pat sunkiai sergantys ligoniai. Galbūt skeptikai nusišypsos, tačiau kvantinės fizikos mokslininkai tikrai neprieštaraus, kad blogą energiją skleidžia ir kaupiami nemieli, ypač svetimoms kultūroms priklausantys ar antikvariniai daiktai.

Parapsichologai sako, kad įvairios subtiliojo pasaulio energinės būtybės mėgsta svečiuotis tuose namuose, kur tvyro bloga energija. Apsilanko ir būstuose, kurie įsikūrę geopatogeninėse zonose. Arba kur kaupiasi pelėsiai (juos būtina pašalinti ir dėl sveikatos).

Jei norite, kad namuose vyrautų harmonija, gera energija, skleiskite teigiamas emocijas. Nors sakoma, nėra namų be dūmų, stenkitės nesibarti, nesipykti. Juk santykius galima aiškintis ramiai, konstruktyviai išsikalbant ir ieškant kompromisų, priimtinų abiem pusėms. Kuo dažniau viduje skambės juokas, sklis gera nuotaika, tuo namai bus švaresni energiškai. Juokas, kaip ir visos teigiamos emocijos, beje, turi ir gydomųjų galių.

Taip pat namų energiją grynina įvairios dvasinės praktikos. Jeigu dažnai medituojate, praktikuojate reiki, natūraliai švarėja ir namų erdvė.

Pasak specialistų, energiškai namus reikia valyti mažiausiai tris kartus per metus (ypač prieš Kalėdas ar Naujuosius metus, Velykas), taip pat reikalui esant (jeigu mirė namuose sunkus ligonis, įvyko savižudybė, buvo kivirčų ir pan.).

Deginkite natūralių žvakių

Vienas iš būdų, padedantis pašalinti neigiamą namų energiją, – kuo dažniau deginti natūralių bičių vaško arba šventintų žvakių. Žvakių liepsna tiesiogine ir subtiliąja prasme valo energiją ir suteikia energinę apsaugą. Tokį poveikį turi ir židinio ugnis.

Žiemos dekoracijos
Žiemos dekoracijos / „Fotolia“ nuotr.

Turbūt pastebėjote, kad bažnyčiose arba kitur atliekant įvairius religinius ritualus visada dega žvakių. Ne šiaip sau atėjo tradicija nuo senų laikų vakarieniaujant, puotaujant irgi uždegti šių šildančių liepsnelių. Joninių naktį žmonės šokinėdavo per laužą taip pat ne dėl linksmumo, o norėdami apsivalyti nuo blogos energijos. Nuo seno žinoma, kad ugnis turi valomąjį poveikį.

Jeigu nesate skeptikai, apvalyti degančios žvakės liepsna galite visus namų kampus. Galite atlikti tokį ritualą.

Pradėkite eiti nuo lauko durų slenksčio pagal laikrodžio rodyklę kiekviename kambario kampe (neaplenkiant tualeto ir vonios kambario) su žvake ore nupiešdama kryžiaus (krikščionims) arba X formą. Jei esate tikintys, galite sukalbėti maldelę arba tiesiog kreiptis į savo angelą sargą, kviestis kaip apsaugą gerąsias namų dvasias Žemyną, Gabiją ir pan. Atminkite, jog magišką galią suteikia jūsų tikėjimas. Saugo tik tos dievybės, kuriomis tikite. Toje vietoje, kur žvakė ims rūkti juodu dūmu, pastovėkite ilgiau, kol liepsna vėl taps įprasta.

Apėję su žvake butą ratu, ritualą baikite už lauko durų slenksčio, mintyse galvodami, kad visa neigiama energija išgaruos su paskutiniu žvakės užpūtimu ir išsisklaidys ore (geriausia, kad žvakė sudegtų iki galo).

Pasmilkykite kadagio šakelę

Žiemos dekoracijos
Žiemos dekoracijos / „Fotolia“ nuotr.

Puikus būdas apvalyti neigiamą namų energiją – pasmilkyti kadagio ar šermukšnio šakelę (tik nepamirškite paskui išvėdinti buto). Arba galite šių augalų įdėti į drobinį maišelį ir pakabinti virš lauko durų.

Namų aplinką valo ir smilkalų bei eterinių aliejų aromatai. Jeigu jaučiatės sudirgę, pasmilkykite jazminų, kadagių, mirų, lotosų, santalų ar kedrų lazdelę arba užsidekite aromatinę lempą su eteriniais aliejais – padės užmiršti nemalonius įvykius, baimes, apvalys aplinką. Mokslo įrodyta, kad eteriniai aliejai, malonūs aromatai teigiamai veikia tiek kūną, tiek sielą.

Blogą energiją padeda pašalinti ir druska. Jos paberkite prie slenksčio (kaskart pakeiskite). Taip pat po mažą drobinį maišelį su druska padėkite kiekviename kambario kampe. Po trijų dienų druską iš maišelių išpilkite ir užkaskite kur nors lauke, kuo toliau nuo namų. Arba plaudami grindis, valydama veidrodžius, į vandenį įberkite žiupsnį druskos.

Naudokite simbolius, ženklus, piešinius

Žiemos dekoracijos
Žiemos dekoracijos / „Fotolia“ nuotr.

Teigiama, kad apskritimo formos daiktai ar simboliai (Saulės ženklas ar pasaga ir kt.) traukia į namus teigiamą energiją ir neutralizuoja blogąją. Taip pat veikia ir vėjo varpeliai. Daugelyje kultūrų, ypač Azijos šalyse, neatsitiktinai jie kabinami prie vartelių, namų durų ir kt.

Namų erdvę padeda švarinti ir taisyklingos formos reikiamu kampu pastatyta piramidė. Ji gali būti pagaminta iš įvairių mineralų (šungito, kalnų krištolo, ametisto, gintaro ir kt.).

Jei jaučiate, kad namuose yra energiškai blogų vietų, tame kambaryje pastatykite piramidę. Kai nežinote, kurioje kambario vietoje tiksliai yra geopatogeninė zona, piramidę statykite ant grindų – stovinčios aukščiau, priešingai, gali sustiprinti neigiamos energijos tekėjimą.

Tik nepamirškite pasukti jos briaunas arba plokštumas taip, kad žiūrėtų į keturias pasaulio šalis (nustatykite kompasu). Pasak žinovų, prie kompiuterio padėta kalnų krištolo ar rožinio kvarco piramidė sugeria ir neutralizuoja sklindančią neigiamą energiją. Ametistas, taikos ir harmonijos akmuo, neutralizuoja įtampą, pyktį, agresiją.

Taip pat blogą energiją šalina tinkamai parinkti akmenys. Ypač stiprų poveikį turi Mėnulio akmuo, kalnų krištolas, rožinis kvarcas, smaragdas ir kt. Juos laikykite tame kambaryje, kur jaučiatės blogiausiai. Akmenis kaskart nuplaukite po tekančio vandens srove – išsivalys juose susikaupusi neigiama energija.

Blogą buto aurą neutralizuoja ir harmonizuoja mandalos. Jų galite nusipiešti. Įsirėminkite ir pakabinkite ant sienos ar pastatykite lentynoje. Vakarais žiūrėdama į mandalą pamedituokite: sukoncentruokite žvilgsnį į piešinį ir įsivaizduokite, kaip jūsų namai prisipildo šviesos, meilės ir gėrio.

Žiemos dekoracijos
Žiemos dekoracijos / „Fotolia“ nuotr.

Klausykitės klasikinės muzikos

Moksliškai įrodytas muzikos terapijos poveikis. Šie garsai gali ir gydyti, ir pakenkti. Gali sujaukti arba išgryninti erdvę. Jeigu namuose dažnai skambės klasikinės, švelnios, harmoningos melodijos, jie prisipildys teigiamos energijos, nes ją kuria mūsų emocijos, jausmai, mintys. Tranki, šiurkšti, žemų dažnių muzika, priešingai, sukelia disharmoniją. Taip pat reikėtų vengti tamsių, niūrių spalvų, nes jos veikia ir mūsų psichiką.

Vanduo

Blogą energiją padeda pašalinti ir vanduo. Turbūt pastebėjote, kad nusiprausę po dušu kaipmat atsipalaiduojate, atslūgsta įtampa. Vanduo švarina ne tik kūną, jis tarsi nubraukia ir susikaupusią blogą energiją. Ypač svarbu gerai išvalyti vandeniu namus prieš įsikraustant į nenaują butą, kad neliktų anksčiau jame gyvenusių žmonių energijos.

Pavyzdžiui, šventintu vandeniu apšlakstykite būsto kampus pagal laikrodžio rodyklę, paskui visus kambarius išplaukite vandeniu ir peršluostykite šventintu.

Blogą energiją valo ir sūrus vanduo. Per delčią į dubenį įpilkite vandens, įberkite druskos ir juo perplaukite visus namus, taip pat langus, palanges ir pan. (kibirui – šaukštas druskos). Prieš ritualą vandenį galite suaktyvinti mintimis, palinkėdama santarvės, sveikatos, gerovės. Taip pat į jį galite įlašinti keletą lašų eterinio aliejaus ir aptaškyti kambarių sienas, ypač kampus ir duris bei lubas.

Pasūdytu vandeniu galite perplauti grindis, apšlakstyti kambario kampus arba nušluostyti prieškambario veidrodžius, išėjus nemaloniems svečiams. Daugelis žmonių gali tiesiog nesąmoningai palinkėti ko nors blogo ar pavydėti. Ir būtinai po vakarėlio išplaukite indus, nepalikite jų kriauklėje iki ryto, net jei esate labai pavargusi. Tai irgi skatina kauptis blogą energiją.