Kaip iš naujo įsimylėti sutuoktinį: galimas veiksmų planas

Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Santykiai tarp vyro ir moters paprastai vyksta keliais etapais. Pačioje santykių pradžioje abu partneriai yra euforijoje ir didelėje meilės būsenoje. Vėliau, kai pirminė euforija nuslūgsta ir nurimsta aistros, ateina prisirišimas bei tikroji meilė. Tiesa, jeigu žmonės pernelyg skirtingi (tai dažniausiai pasimato jau santykių pradžioje), tikroji meilė gali ir neateiti.

Kitas atvejis, kai galite nesulaukti tikrosios meilės etapo, gali įvykti tada, kai jūs jau gyvenate kartu, tačiau palaipsniui ima atrodyti, kad tapote visiškai svetimais žmonėmis. Vyras ima vis daugiau laiko praleisti su draugais (arba užsibūna darbe), o moteris ima pykti ir kelti isterijas. Šiame etape įvyksta krizė, kuri gali baigtis skyrybomis. Blogiausia tai, kad sutuoktiniai, papuolę į šios krizės pinkles, net nebando kažko pakeisti. O pakeisti ir, laimei išsaugoti santykius, tikrai galima.

Štai keli patarimai, kurie jūsų santykius padarys tvirtesnius ir harmoningesnius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ievos ir Tado istorija apie įveiktą krizę šeimoje: „Aiškiai pajutome, kad meilė – tai apsisprendimas“

Nustokite jį koneveikti netgi mintyse

Santykių pradžioje mes nepastebime savo antrosios pusės trūkumų. Mylimasis mums atrodo pats geriausias, gražiausias, protingiausias ir t. t. Vėliau, kai praeina šiek tiek laiko, nusimeta rožiniai akiniai, ir mes pastebime erzinančius vyro charakterio bruožus bei blogus įpročius.

Ką mes dažniausiai darome? Rėžiame viską į akis arba, ramybės vardan, keiksnojame mylimąjį mintyse. Nuo šio momento jūsų bendras gyvenimas tampa nesibaigiančiu rietenų ir kaltinimų mūšio lauku.

Keiksnodami vienas kitą, jūs užmušate viską, kas jūsų santykiuose yra gražu (o gražaus tikrai dar yra, patikėkite). Todėl bandykite ramiai, geruoju, vieną kartą bei visiems laikams išsiaiškinti, kas jūsų netenkina santykiuose. Taip pat nesiskųskite ir neaptarinėkite vyro su savo mama, draugėmis, pažįstamais ir pan.

Sutelkite dėmesį į gerąsias vyro savybes

Užuot nuolat galvodamos apie savo vyro trūkumus, pabandykite galvoti apie tai, kas jame yra gero. Pamąstykite, juk dėl kažkokių priežasčių ranką ir širdį atidavėte būtent šiam, o ne kitam vyrui. Dažniau prisiminkite, kodėl pasirinkote būtent jį.

Nebandykite jo perauklėti

Atminkite: visi bandymai „perdaryti“ kitą žmogų pagal save yra pasmerkti žlugti. Žinoma, jūs turbūt manote, kad taip darote dėl jo, bet ar tikrai žinote, kas yra gerai kitam žmogui? Pastangos pakeisti vyrą visada sukelia atmetimo reakciją ir stiprų pasipriešinimą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Aleksandras Chakimovas: Kai šeima kuriama tik seksualiniu pagrindu, tai vadinama įteisinta prostitucija

Tapkite jam drauge ir išmokite išklausyti

Manoma, kad šeimoje tik vyras turi būti stiprus ir visame kame padėti savo žmonai. Tačiau stiprioji lytis taip pat yra ne robotas, o gyvas žmogus. Jam irgi būna bloga, liūdna, neramu ir skaudu. Sutikime, mes, moterys, kartais mėgstame „ėsti“ vyrus su priežastimi ar be jos. Norėdami išsaugoti gražius santykius, prisiminkite, kad šalia yra mylimas žmogus: dažniau paklauskite, kaip jam sekasi, pakalbėkite apie kamuojančias problemas, baimes ir nuogąstavimus. Išmokite klausytis bei suprasti – tai viena geriausių dovanų jūsų santykiams.

Būkite kuo dažniau kartu ir ne tik namuose

Kai vyras ir moteris apsigyvena kartu, jie nustoja kartu ilsėtis. Juk ima atrodyti, kad antroji pusė ir taip visada šalia, tai kam dar kažkur eiti? Tai didelė klaida. Užuot leidę vakarą prie televizoriaus, nueikite kartu į kiną, kavinę ar tiesiog pasivaikščioti.

Raskite bendrą pomėgį

Niekas taip nesuartina žmonių, kaip bendras užsiėmimas. Patikėkite, jūs tikrai galite rasti užsiėmimą, kuris patiks jums abiem. Tai gali būti bet kas, svarbu, kad naujas hobis patiktų ir jums, ir vyrui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko iš mylimos moters santykiuose tikisi vyrai?

Skaitykite daugiau