Kaip išlikti darbingam, kai už lango pavasaris?

Mankšta darbe – geresnė diena! / Vida Press nuotr.
Mankšta darbe – geresnė diena! / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Šį pavasarį turbūt visi keiksnojome nesulaukdami šilumos. Kai pagaliau akį ėmė džiuginti saulė ir visu grožiu besiskleidžianti žaluma bei žiedai, dažnas, dirbantis biure „nuo…iki…“, ėmė vėl ilgėtis apniukusių dienų – tuomet buvo bent jau lengviau susikaupti.

Kadangi nuo mūsų nepriklauso nei oras, nei viršininko nuotaika, galime pabandyti keisti savo požiūrį į kai kuriuos dalykus. Galbūt darbai judės sparčiau, o ir nuotaika bus geresnė.

1. Keiskite kalbėjimo būdą. Kai visi lyg susitarę pradeda skųstis, kaip jie norėtų dabar atostogauti ar pasivaikščioti parke, kyla didelė pagunda prisijungti prie tokio choro. Tačiau tokie plepalai tik gaišina laiką ir užkrečia bendra, negatyvia nuotaika. Juk beprasmiška skirti savo dėmesį dalykams, kurių pakeisti neįmanoma.

Beprasmiška skirti savo dėmesį dalykams, kurių pakeisti neįmanoma.

Todėl stenkitės neįsitraukti į tokias nekonstruktyvias kalbas ir pabandykite atrasti mažų džiaugsmų: galbūt greičiau nei įprastai sutvarkėte reikalus ir jums padėkojo klientas, galbūt sulaukėte malonaus komplimento ar skaniai papietavote. Mūsų kalbėjimas veikia nuotaiką, todėl kasdien suraskite, dėl ko galėtumėte pasidžiaugti. Ir pasakykite tai garsiai!

2. Planuokite laiką. Pagalvokite, kaip galite praleisti lauke daugiau laiko. Galbūt jūsų darbovietė nėra labai toli ir galite išeiti iš namų kiek anksčiau: užuot važiavę automobiliu ar viešuoju transportu, pabandykite eiti pėsčiomis. Grynas oras, saulės šviesa suteiks daugiau energijos ir pozityvių emocijų.

Jei neturite tokios galimybės – pasivaikščiojimams išnaudokite pietų pertrauką. Taip išjudinsite raumenis, priversite kiek stipriau plakti širdį, o smegenys gaus daugiau deguonies. Po tokio pasivaikščiojimo būsite tikrai darbingesni.

3. Pagražinkite darbo vietą. Kartais tereikia labai nedaug ir paprastų dalykų, kurie pagerina darbingumą ir suteikia naujų kūrybinių impulsų. Todėl ant darbo stalo pamerkite žaliuojančią medžio šakelę ar mėgiamų gėlių, pakeiskite kompiuterio ekrano užsklandą, prieš akis pasistatykite malonias akimirkas primenančius atvirukus ar nuotraukas. Estetiški vaizdai suteikia teigiamų emocijų. Net itin maži džiaugsmai gali padėti atsispirti kasdienei rutinai.

4. Pakeiskite išvaizdą. Tai nereiškia, kad privalote keisti šukuoseną ar drabužių stilių. Nors jei norisi, kodėl gi ne? Net mažos detalės, kurioms nerasdavote laiko ar progos, gali taip pat būti pozityvių minčių šaltinis: užsiriškite šalikėlį, kurį tausojate ypatingoms progoms, pasidažykite ryškesniais lūpų dažais arba nusilakuokite nagus. Smulkmenos, tačiau jos gali nudažyti kasdienybę šventinės nuotaikos atspalviais. O tada ir darbas nebeatrodo toks atgrasus.

5. Peržiūrėkite savo valgiaraštį. Pavasarį žmonės jaučiasi pavargę ir silpnesni, nes organizmui trūksta įvairių maisto medžiagų. Pagalvokite, kaip galėtumėte praturtinti savo racioną. Galbūt vietoj tradicinės popiečio kavos išgerkite stiklinę šviežiai spaustų sulčių, suvalgykite salotų. Atsisakykite saldumynų, vietoj jų pasimėgaukite šviežia morka ar obuoliu.