Kaip išlikti elegantiškai šaltuoju sezonu

Paltų mados / „Scanpix“ nuotr.
Paltų mados / „Scanpix“ nuotr.
2012-11-22 21:53
AA

Viskas, ko norisi šaltuoju metų laiku, slėpti rankas kišenėse ir susisupti į šiltą šalį ar skarą. Šis sezonas beveik kiekvienai moteriai nekelia itin teigiamų emocijas. O kur dar atsibodusios tamsios ir niūrios spalvos... Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šaltojo sezono aprangą, kad pačios sau netaptume nuobodžios.

Renkantis viršutinį drabužį, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į figūros tipą. Pabandykite objektyviai įvertinti savo kūno linijas, raskite jų pranašumus ir trūkumus. Jei tai jau padarėte, keletas patarimų.

Kaip išsirinkti viršutinį drabužį

► Lietpalčio silueto paltai, sujuosiami diržu, tinka beveik visų figūros tipų moterims, nes padeda pabrėžti smėlio laikrodžio formas arba sukuria iliuziją, kad jūsų figūra yra būtent tokia – su visais reikalingais linkiais ir įdubomis.

► Militaristinio stiliaus puspalčiai su dviem eilėmis sagų yra ne tik labai patogūs, bet ir puikiai tinka pilnesnio sudėjimo arba „kriaušės“ figūrą turinčioms moterims. Dideli atlapai padeda akcentuoti pečius ir nukreipti dėmesį nuo ne itin liekno liemens ar plačių klubų. Puiku, jei tokio stiliaus puspaltis per liemenį gerokai įimtas arba su diržo imitacija – toks vėlgi pabrėš jūsų linijas.

► Verstos odos paltai arba paltai su kailinėmis apykaklėmis tinka „kriaušės“ figūros savininkėms, nes suteikia tobulas formas ne itin proporcingai figūrai, kuria smėlio laikrodžio silueto įspūdį.

► Trumpus tvido puspalčius patariama rinktis itin lieknoms, berniukiškos ar atletiškos figūroms moterims. Jie dailiai pabrėžia liauną liemenį ir lieknumą.

► Pirmenybę teikiate sportiškam stiliui? Geriausias variantas žiemą – parka tipo striukė. Ji tinka beveik visų figūrų savininkėms, svarbiausia, kad striukė nebūtų beformė, nes tokia atrodys ir jūsų figūra. Galite pasimatuoti kelis modelius ir nuspręsite, kuris jums labiausiai tinka.

Ką dar reikėtų žinoti

Kai jau nusprendėte, kuris modelis jums tinkamiausias, neskubėkite pirkti. Yra dar keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis viršutinius drabužius.

Nepamirškite, kodėl perkate paltą. Ar norite, kad jis būtų ne tik gražus, bet ir funkcionalus, puikiai šildytų žiemą? O gal jums reikalingas gobtuvas, nes nemėgstate nešiotis skėčio? Lietuvoje paltų pasiūla ne visai atitinka lietuviškų žiemų oro sąlygas, todėl kartais reikia gerokai pasukti galvą. Nuspręskite, ar norite mokėti brangiau ir nusipirkti kokybišką paltą ne vienam sezonui, ar ruošiatės žengti koja kojon su naujaisiais mados vėjais ir kiekvieną žiemą įsigyti naują viršutinį drabužį. Aš balsuočiau už pirmąjį variantą, nes turėdama klasikinio stiliaus paltą kiekvieną žiemą, kuri visada užklumpa netikėtai, būsite rami. Jeigu jums taip pat priimtinesnis toks viršutinis drabužis, neprašausite pro šalį pasirinkusi lietpalčio silueto paltą su diržu.

Visada įvertinkite audinio kokybę ir sudėtį. Puiku, jei jame bus kašmyro ar alpakų vilnos. Tokio audinio drabužį dėvėsite ilgai. Tai dar viena priežastis, kodėl turite būti visiškai tikra, kad paltas jums puikiai tinka. Jei dėl modelio nors truputį abejojate ar vilkėdama paltą jaučiatės ne itin gerai, tęskite paieškas. Paltą rinkitės neutralių, akies neerzinančių spalvų – juodos, pilkos, kupranugario, šokoladinės, alyvuogių žalios arba tokios, kuri idealiai tinka prie jūsų plaukų ir odos. Jei nenorite vienspalvio, neprašausite pro šalį įsigijusi tvido, vadinamojo žąsų kojelių rašto ar languoto audinio paltą. Nebijokite klasikinio modelio, nes kiekvieną sezoną, taikydama vis kitus aksesuarus, galite sukurti naują įvaizdį, kuris nustebins ne tik kitus, bet ir jus pačią.

Atkreipkite dėmesį į smulkmenas

Viršutinį drabužį jau išsirinkote, dabar beliko pati lengviausia ir smagiausia dalis – prisitaikyti aksesuarus ir susikurti skirtingus įvaizdžius. Tik atrodo, kad visa tai – menkniekiai, bet juk iš smulkmenų susideda gyvenimas. Susikurtas stilius nebūtinai turi atitikti jūsų būdą ar įprastą stilių, nebijokite eksperimentuoti ir bandyti. Juk neklysta tik tie, kurie nieko nedaro.

Jei nedrįstate eksperimentuoti, pradėkite nuo įvairiaspalvių, ryškių ir margų pirštinių ir šalikų. Šalikus keiskite skaromis, išbandykite įvairius jų rišimo būdus: netvarkingai apsukite, palikite vieną galą ilgesnį, o gal suriškite kaspiną. Šį sezoną ypač madingos įvairios kailinės detalės: apykaklės, rankogaliai. Pamatysite, kaip spalvingos ir netikėtos smulkmenos pakelia ūpą.

Kai norėsis žengti dar vieną žingsnį, galite pabandyti keisti diržus: įsiverkite kontrastingos spalvos ar audinio, platų diržą pakeiskite keliais siaurais, įsisekite keletą tarpusavyje derančių segių arba, atvirkščiai, bandykite sukurti menišką chaosą. Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir išradingumo, juk ne veltui sakoma, kad apetitas kyla bevalgant.

Galvos apdangalai

Belieka pakalbėti apie galvos apdangalus. Šis aksesuaras kažkodėl šiandien ne toks populiarus kaip senais laikais. Ir visai be reikalo. Galvos apdangalai ne tik suteikia daugiau šilumos (tai labai svarbu žvarbiomis dienomis), bet ir išskiria jus iš kitų, priverčia nepažįstamuosius atsisukti ir nusišypsoti.

Skirtingo stiliaus galvos apdangalai padės kasdien sukurti visiškai kitą stilių ir nuotaiką. Nebijokite kartais pasijusti lyg teatre. Galbūt norite pabūti žavia prancūzaite su atsainiai ant galvos uždėta berete, išsitaršiusiais plaukais arba, atvirkščiai, pridengti plaukus skarele, kad jų netaršytų vėjas. Ir visai nesvarbu, kad jūs kaip kino herojė nevažiuojate kabrioletu. O gal šiandien užsidėsite varpo formos skrybėlę, kad sugrįžtumėte į dvidešimtuosius metus ir pasijustumėte maištaujanti „flapper mergina“?.. Tiesiog prisitaikykite prie savo stiliaus. Taikliai parinkta kepuraitė išties gali gerokai pagyvinti įvaizdį.

 

Taip pat skaitykite:

Mada: karščiausi rudens pirkiniai

Batų dizainerė Rūta Rimšelienė pataria rinktis linksmesnes spalvas

Kepurę rinkitės pagal veido formą