Kaip išmokti „susitvarkyti“ su savo mintimis
Kartais labiau nei įkyrūs žmonės įgristi gali mūsų pačių mintys. Kai esame blogos nuotaikos, linkstame prisiminti tai, kas buvo bloga. Kartu – piešti blogiausius scenarijus. Tačiau mūsų mintys nėra absoliuti tiesa. Taigi jei jaučiate, kad trukdote laimingai gyventi patys sau, pasidomėkite, kaip galima pamėginti „susitvarkyti“ su savo mintimis.
Atminkite, kad perskaityti neužteks – teks ir praktikuoti.
Taikykite Sokrato metodą
Filosofo Sokrato klausimų metodą taiko tiek mokytojai bei dėstytojai, tiek psichologai, tiek saviugda besidomintys žmonės. Jūs irgi galite pritaikyti šį metodą sau, tai padės pažvelgti į savo mąstymą iš kitos perspektyvos ir kartu sukelti abejonių savo negatyvių minčių teisingumu. Atsakydami į savo klausimus, galite sužinoti atsakymus.
„Kodėl man atrodo, kad yra būtent taip?“, „Iš kur žinau, kad mano mintys teisingos?“, „Kokie mano argumentai?“. Galite pradėti nuo paprastesnių klausimų ir eiti sudėtingesnių link. Klausinėjimo pabaigoje pajusite žinantys daugiau, nei žinojote pradžioje.
Išmėginkite gilų kvėpavimą
Tai padeda, kai kankina įtampa, nerimas, jaučiate, kad nerandate sau vietos, negalite išbūti su savo emocijomis. Priklausomai nuo situacijos, patogiai atsisėskite arba atsigulkite, kvėpuokite giliai, lėtai ir ritmingai. Pasidomėkite meditacija – kasdien tam skiriant po 10 minučių, tai bus didelis žingsnis sąmoningumo link.
Tokį kvėpavimą praktikuokite ir tada, kai labai susinervinate ir jaučiate, kad tuoj ką nors aprėksite ar išklosite viską, ką galvojate ir ko negalvojate.
Prisiminkite būti sąmoningi
Kartais sunkiau prisiminti būti sąmoningam, nei būti sąmoningam. Tačiau prisiminti verta – nesvarbu, ar einate pasivaikščioti, ar geriate rytinę kavą, o gal sėdite darbe – jeigu pagaunate save, beviltiškai mintimis grimstančius į praeitį, save smerkiančius ar pykstančius ant viso pasaulio, tiesiog prisiminkite, kad reikia grįžti į dabartį. Būti „čia ir dabar“ šiuolaikiniam pasaulio žmogui reikalinga dėl jo paties emocinės sveikatos.