Idėjos ir patarimai, kaip išsirinkti lauko baldus

Lauko baldai / „Shuterstock“ nuotr.
Lauko baldai / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-07-04 15:00
AA

Vasarą po darbų dažnai atsipalaiduojame kieme, balkone ar terasoje. Dalijamės idėjomis ir patarimais, pagal ką verta rinktis lauko baldus ir kaip susikurti tikrą poilsio oazę po atviru dangumi.

Kokybiškos ir ilgaamžės medžiagos – vienas svarbiausių kriterijų, renkantis lauko baldus. Jų įvairovė varijuoja nuo plastiko, aliuminio iki geležies ar įvairių rūšių medienos. Baldai, kurių pagrindas plastikinis ar aliumininis, yra nesunkūs ir lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą. Ši savybė leis jums ne tik nesudėtingai keisti poilsio zonos išplanavimą, bet ir nesudarys papildomų sunkumų, kai lauko baldus norėsite sandėliuoti sezonui pasibaigus.

Pagrindiniai geležinių lauko baldų privalumai – stabilumas bei ilgaamžiškumas. Tiesa, tokiems baldams reikalinga papildoma priežiūra kas porą sezonų juos padengiant medžiagomis, didinančiomis atsparumą rūdims ir oro sąlygų poveikiui.

Ieškantiems natūralumo, vertėtų apsvarstyti lauko baldus, gaminamus iš natūralaus medžio. Nors šios medžiagos taip pat kas porą metų pareikalaus papildomo dėmesio, tinkamai prižiūrimi tikmedžio, raudonmedžio ar kiparisiniai baldai ne tik tarnaus ilgus metus, bet dėl savo natūralios prigimties puikiai sujungs lauko ir namų erdves bei suteiks papildomo jaukumo, kuriuo pasižymi būtent mediniai baldai.

Idėjos, kaip įsirengti jaukią poilsio oazę po atviru dangumi (11 nuotr.)
+5

Planuojant poilsio erdvę jaukioje terasoje, vienas iš svarbiausių kriterijų lauko baldams yra jų patogumas. Mėgstantiems leisti ilgus tingius vakarus ar savaitgalio popietes patogiai įsitaisius ant sofutės, verta rinktis didelius minkštus lauko baldus ar jų komplektus. Prie plačios sofos priderinę nedidelį kavos stalelį sukursite jaukią, namų svetainę primenančią erdvę.

Kiemas ar lauko terasa šiltuoju metų laiku – nepamainoma vieta jaukiems susibūrimams su draugais. Jeigu mėgstate rengti pasisėdėjimus gausesnėms kompanijoms, terasoje ar kieme drąsiai įkurdinkite lauko baldų komplektus, kurie susideda iš daugiau atskirų dalių. Komplektai, kuriuose yra ne tik sofa ir stalas, bet ir daugiau smulkesnių elementų (krėslų, fotelių, pufų), yra lengvai moduliuojami ir nesudėtingai perstatomi.

Interjero salono „Rooms“ krėslas / „Domus galerija“ nuotr.

Kuriantiems jaukų poilsio kampelį nepamainomu lauko baldu taps patogus krėslas. Jeigu mėgstate derinti modernų stilių su klasika, rinkitės supamą krėslą minkšta ir plačia atkalte.

Modernaus dizaino gerbėjai, mėgstantys kieme atsipalaiduoti, pasikaitinti ant saulės ar patogiai įsitaisius paskaityti knygą, gali rinktis šiuolaikiškų formų pakabinamą krėslą ar krėslą-gultą. Šalia tokio gulto pastatę nedidelį, minimalistinio stiliaus staliuką, susikursite savo nedidelę oazę vasaros poilsiui.

Tam, kad sukurtumėte jaukią vasaros poilsio zoną, nepamirškite lauko erdvės dekoruoti stilingais aksesuarais: lauko šviestuvais, šildytuvais, margaspalviais audiniais ir šiemet labai madingomis ryškių spalvų pagalvėlėmis.