Kaip išvengti nutrintų pėdų vasarą?

Batai storais kulniukais / Vida Press nuotr.
Batai storais kulniukais / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-07-11 12:54
AA

Jau praktiškai vasaros vidurys, ir nors orai pastarosiomis dienomis mainosi kas kelias valandas, moterys renkasi atviresnę avalynę – basutes, platformas, retesniais atvejais – kedus, laivelius ar espadriles. Tokia avalynė ir suprakaitavusios pėdos – lygu nuospaudos, nutrynimai ir kiti nemalonūs dalykai. Kaip to išvengti ir kaip greičiau užgydyti?

Su naujais batais – po namus

Jau spėjote įsigyti bent vieną porą naujų batelių, o kadangi prasidėjo išpardavimai, gal ir ne vieną. Su naujais, net patogiausiais, batais taip jau yra: kol nepranešioji, vis tiek kur nors nutrina. O tada savaitei tenka atsisveikinti su mėgstamais bateliais, prisilipdyti krūvą pleistrų ir eiti su kuo nors patogiu, bet nelabai gražiu.

Įsigijus naujus batelius, geriau nei į ilgą pasivaikščiojimą, nei į darbą pirmąkart su jais neiti. Antraip įpusėjus darbo dienai atsiras labai nemalonių pojūčių. Visos moterys žino, kaip greitai gali nutrinti pėdas iki nuospaudų, pūslių ar net kraujo.

Nutrintas kulnas / Vida Press nuotr.

Naujus batus pirmiausia pranešiokite namie, nueikite su jais išmesti šiukšlių, į artimiausią parduotuvę. Taip galima numatyti, kurioje vietoje gali trinti, ir kitąkart prieš einant toje vietoje iš anksto užklijuoti pleistriuką. O jei turite vietų, kurias nutrina dažnai, nepriklausomai nuo avalynės, taip pat kaip prevenciją naudokite pleistrus.

Visada pasiruošusi

Vasaros metu apskritai rekomenduojama visuomet su savimi turėti keletą skirtingo dydžio pleistriukų, kad ištikus bėdai nereikėtų ieškoti artimiausios vaistinės. Geriausia rinktis vandeniui atsparius antibakterinius pleistrus, kurie neatsiklijuos ir nenusmuks suprakaitavus pėdai.

Pirkite protingai

Batus rekomenduojama pirkti antroje dienos pusėje. Per dieną nuo vaikščiojimo ar kaitros mūsų kojos bei pėdos patinsta.

Pirkdamos naujus batelius, atsižvelkite ne tik į grožį, bet ir į patogumą. Įsitikinkite, kad basučių dirželiai netrina kojos kauliuko, kad jie yra pakankamai minkšti – tai sukels mažiau frikcijų. Jei vos apsiavusios jaučiate, kad kažkur spaudžia ar nesijaučiate komfortabiliai, tokių batų geriau nepirkti. Nebent nusiteiksite: a) ilgai juos nešioti po truputį, kol GALBŪT prasitampys; b) nešti pas batsiuvį, kad paminkštintų arba praplatintų; c) mėginsite juos pratampyti buitinėmis priemonėmis – purškalais ir pan.; d) esate pasirengusios vaikščioti nutrintomis ir pleistrais nuklijuotomis kojomis.

Batus rekomenduojama pirkti antroje dienos pusėje. Per dieną nuo vaikščiojimo ar kaitros mūsų kojos bei pėdos patinsta, tad jei batai nespaudžia net pėdoms patinus, neturėtų spausti ir joms atsigavus, t. y. ryte.

Gydykite

Gali būti, kad kai skaitote šį straipsnį, kalbėti apie būsimas nuospaudas per vėlu – jų jau yra. Nutrintas vietas reikia gydyti. Pavyzdžiui, galite pamirkyti kojas į šilto vandens dubenį pribėrusios jūros druskos. Darykite tai triskart per savaitę, tai turėtų apraminti sudirgusias pėdas, patinimą, kuris skatina dar didesnę trintį į avalynę. Tuomet patepkite pėdas kremu.

Nutrintas kulnas / Vida Press nuotr.

Dažna klaida – bandymas paskubinti įvykius ir pačioms pradurti pūslę. Tačiau čia tas pats, kas spausti pūliuojančius spuogus: gali įsimesti infekcija, skaudės ir toliau pūliuos. Palikite pūslę ramybėje – kai reikės, arba prakiurs pati, arba pamažu išnyks.

Drėkinkite

Pūslių atsiranda dėl to, kad pėda pernelyg trinama į avalynę. Jei pėdos išsausėjusios, taip nutinka dažniau.

Pėdos kasdien atlaiko didelį krūvį – mūsų kūno svorį. Todėl reikia labai rūpintis jomis, nesvarbu, nutrynė jas ar ne, vasara dabar ar žiema. Pūslių atsiranda dėl to, kad pėda pernelyg trinama į avalynę. Jei pėdos išsausėjusios, taip nutinka dažniau. Todėl kasdien vakarais tepkite kojas riebiu taukmedžio sviestu, kad suminkštėtų padai ir kulnai.

Jei pėdos smarkiai prakaituoja, papurkškite jas vėsinamuoju mėtiniu purškikliu ar pėdų dezodorantu.