Kaip keičiasi jūsų seksualinis gyvenimas su tuo pačiu partneriu bėgant metams?

Pora / Fotolia nuotr.
Pora / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Visi puikiai žinome, kad medaus mėnesio fazė yra laikina. Santykiai keičiasi, auga, kaip ir mūsų troškimai vienas kitam.

Tiksliau tariant, seksualinis gyvenimas bėgant metams negali išlikti toks, koks buvo santykių pradžioje, kad ir kaip norėtųsi tos aistros ir geismo. „Potvyniai ir atoslūgiai intymume nėra blogai, kadangi tai nereiškia, kad viskas keičiasi į bloga, kaip daugelis mano“, – tikina santykių ekspertai.

Psichologė, sekso terapeutė Rachel Needle sako, kad „yra daugybė faktorių, kurie veikia mūsų seksualinį atsaką. Tarkime, fizinė sveikata, stresas, nerimas, santykių kokybė. Natūralu, kad geismas tai pasiekia piką, tai apskritai dingsta“.

Taip pat skaitykite: Įsisenėję mitai apie moterų seksualumą

Štai kokiomis patirtimis dalinasi žmonės apie sekso ypatumus, veikiamus bėgančių metų.

Antrosios metinės

„Kaip dauguma porų, mano vyras ir aš išgyvenome fazę, kai mylėjomės rytais, perpiet, vakarais ir netgi vidury nakties“, – sako Lisa Mattson iš Santa Rosos. Tačiau po poros metų intymių santykių gerokai sumažėjo, nors, kaip tikina, moteris seksas yra vis dar jaudinantis.

Rachel Needle pastebi, kad dėl to jaudintis nereikėtų: „Kai jūsų seksualinis gyvenimas keičiasi, jaudinimasis dėl to gali tik pabloginti situaciją. Reikia tiesiog suvokti, kad nėra įmanoma atkurti tos aistros ir geismo, kurį patyrėte tik įsimylėję. Tačiau tai visiškai normalu ir reikia su tuo susitaikyti“.

Penktosios metinės

Penktaisiais metais dauguma porų augina vaikus, o tai taip pat atsiliepia seksualiniam gyvenimui. „Kai poros panyra į tėvystę, intymumas turi būti apibrėžtas iš naujo. Juk tai, ką kūrėte aplink du žmones, dabar kuriama aplink tris ir daugiau“, – teigia santykių ekspertė Rebecca Wong. Natūralu, kad dažniausiai nuo pirmų iki penktų vaiko metų santuokinis gyvenimas įgauna kitokių spalvų.

Štai Suzy Olds pasakoja, kad kai jos vaikai buvo maži, libido kaip reikiant nuslopo: „Aš buvau išsekusi, pavargusi, rūpinausi vaikais, dirbau, o kur dar namų ruoša. Naktį aš mažiausiai galvojau apie seksą – tiesiog norėjau miego!”

Dešimtosios metinės

Šis metas gali būti tiesiog karštligiškas – vieniems įsibėgėjusi karjera, kitiems verslas, tretiems rūpinimasis gausia šeima. „Mano vyras ir aš tiesiog važinėjomės iš vienos mokyklos į kitas popamokines veiklas, vėliau likdavo laiko tik vakarienei ir namų darbams. Koks seksas?“, – pasakoja Sherry Klein.

Tačiau santykių ekspertai pataria nenuleisti rankų – jeigu reikia, tuomet susidarykite tvarkaraštį, kada galėsite skirti laiko vienas kitam. Kad ir kaip tai „užmuša“ spontaniškumą ir intymumą, tačiau gali turėti naudos – jūs žinosite, kad vakaras bus skirtas tik jums abiems, o tai suteiks pasitikėjimo savimi, energijos ir, žinoma, geros nuotaikos.


Dvidešimtosios metinės

Kai vaikai palieka šeimos lizdą, ateina metas, kurį poros tiesiog privalo išnaudoti. „Jeigu jūs rūpinotės savo santykiais 20 metų, ši naujai atgauta laisvė ir tušti namai gali virsti tikra šokių aikštele ir linksmu medaus mėnesiu“, – tikina sekso terapeutė Rachel Needle.

Ji pasakoja, jog pora, kurią moteris konsultavo, po dukrų išvykimo į koledžą mylėjosi kiekviename savo namų kambaryje! Moteris mėgavosi tuo, kad gali vaikščioti nuoga po tiek daug metų ir nustebinti savo vyrą, grįžtantį iš darbo.

Žinoma, kai kurios poros vis dar augina ir paauglius, todėl reikia pasistengti ir paieškoti sprendimų, padėsiančių puoselėti intymumą – nuo jau minėto planuoto sekso iki išvykimo kartu paatostogauti.

 Trisdešimtosios metinės

Bendravimas – štai kas svarbiausia, kai keičiasi tavo gyvenimas. Be to, vyrai kur kas mažiau kritiški savo partnerėms nei jos pačios sau.

Menopauzės įtaką seksualiniam gyvenimui nagrinėjanti psichoterapeutė Diann Wingert tai patyrė ir savo kailiu: „Kai ištekėjau 50-ies, maniau mes lakstysime vienas paskui kitą nuogi namuose, tačiau tikrovė buvo tokia – menopauzė. O tai reiškia: priaugau daugiau kaip 15 kg, praradau bet kokį potraukį ir kentėjau nuo karščio priepuolių, prakaitavimo bei nemigos“.

Nereikia nė sakyti, kad pora jautėsi tiesiog nusivylusi ir nelaiminga, kadangi Diann net negalėjo pakęsti prisilietimų dar ir dėl pasikeitusio savo kūno. Tačiau vėliau pasinėrusi į sportą, sveiką mitybą ir meditaciją, ji atrado, kaip reikėtų pakeisti sudėtingą situaciją: „Bendravimas – štai kas svarbiausia, kai keičiasi tavo gyvenimas. Be to, vyrai kur kas mažiau kritiški savo partnerėms nei jos pačios sau“.

Keturiasdešimtosios metinės

Šiuo metu svarbu atrasti bendrų interesų ir veikti tai, kad smagu abiem – nuo maisto gaminimo iki kapstymosi sode ar darže. Ilgalaikiai santykiai kenčia ir gali „mirti“, kai tikimės, kad viskas klostysis automatiškai. Kaskart į juos reikia įtraukti ką nors naujo, kad jaustumėtės įdomūs vienas kitam, laimingai, laisvi ir gyvybingi.

Taip pat skaitykite: Tikra istorija. „Ačiū, kad pagaliau mane palikai“

Seksas jau nebėra toks jaudinantis – juk su tuo pačiu žmogumi jūs praleidote daugiau kaip 40 metų kartu. „Poros labai dažnai pasineria į seksualinę rutiną ir remiasi vis tuo pačiu scenarijumi. Pabandykite ištaisyti situaciją pasitelkdami naują maistą, sekso žaisliukus ar fantazijas“, – tikina sekso ekspertė Rachel Needle.

Penkiasdešimtosios metinės

Tikinama, kad seksas po penkiasdešimties metų kartu gali pakilti ir į naujas aukštumas. „Seksas – tai ne sportas, bet malonus būdas išlikti gyvybingam ir laimingam. Susitelkiama į patį bendrumo jausmą, susijungimą, o ne į klubus, pilvo presą ir kitus dalykus, kurie svarbūs jauniems“, – tikina Genas ir Helena Banksai.