Kaip namai gali jus susargdinti?
Namus tvarkome pasitelkdamos pačias įvairiausias priemones. Daugelis jų mums atrodo būtinos, be jų sunkiai išsiverstume, kitos – padeda pašalinti sunkiai įveikiamus nešvarumus, tad manome, kad tai geriausias pasirinkimas. Tačiau retai susimąstome apie tai, ar tikrai sveikai tvarkome buitį. Kokius darbus galbūt pamirštame atlikti?
Patikrinkite ir pakeiskite įvairius filtrus
Filtrai, esantys jūsų namų oro kondicionavimo ar šildymo sistemose, reikalauja metinio patikrinimo ir, kai reikia, atnaujinimo. Taigi, būkite dėmesingi, mat kitu atveju į jūsų namus gali patekti kenksmingų patogenų.
Neskubėkite siurbdami
Namų tvarka ir švara – rimtas dalykas. Tačiau kai tai susiję su siurbimu, verčiau darbą atlikite neskubėdami, lėtai, kadangi greitas darbas tik dar labiau sukels dulkes, nei padės jas pašalinti. O kai maišelis prisipildo dulkių ir kitų nešvarumų, pašalinkite viską lauke. „Kai ištuštinate siurblio maišelį, ore gali pasklisti didelis E.coli bakterijų ir salmonelių debesis“, – tikina profesorius Charlesas Gerba iš Arizonos universiteto.
Ventiliatoriaus pagalba
Įjunkite jį vonioje, kai maudotės, kadangi jis padės išvengti drėgmės jūsų vonios kambaryje dėl kurios susidaro pelėsis. Pastarasis gali būti itin nuodingas ir sukelti įvairias ligas – nuo perštinčių akių iki sunkių astmos, alergijos priepuolių.
Nuodingi kvapai
Dauguma valymo priemonių, skalbimo miltelių, oro gaiviklių ir pan. sudėtyje turi nuodingų, toksiškų ingredientų. Pavyzdžiui, ftalatai, kurių randama įvairiuose produktuose, gali sukelti įvairias neigiamas odos reakcijas, netgi turėti įtakos reprodukcinei sistemai. Todėl geriau namus kvepinti natūraliomis žolelėmis, citrusinių vaisių žievelėmis ir t. t.
Taip pat skaitykite: Dėmių valymas (IV): rūdžių, pelėsio, žolės dėmės
Nepamirškite virtuvės čiaupo
Ant jo taip pat klesti bakterijų kolonijos, kurios gali patekti į jūsų maistą ar indus. Todėl tam, kad išvengtumėte tokios tikimybės, kruopščiai ir reguliariai valykite ne tik virtuvės kriauklę, bet ir vandens maišytuvą.
Durų kilimėlio priežiūra
Tik įsivaizduokite, kiek bakterijų parsinešate jūs, vaikščiodami gatvėmis, ir kiek jų atneša jūsų svečiai. Todėl specialistai pataria reguliariai valyti kilimėlį, jį dezinfekuoti specialiomis priemonėmis.
Guminės šaldytuvų tarpinės
Na, prisiminkite, kada paskutinį kartą šveitėte gumines šaldytuvų tarpines? Specialistai sako, kad šio darbo pamiršti nevalia – štai Arizonos universiteto tyrimo duomenimis, iš 160 namų net 83 proc. buvo aptikta pelėsio, augančio guminėse tarpinėse. Padėti gali dezinfekcija ir nuolatinės švaros užtikrinimas.
Taip pat skaitykite: Vėdinimas – geriausia priemonė nuo pelėsio ir langų rasojimo