Kaip natūraliomis priemonėmis atsikratyti pleiskanų?

Kaip atsikratyti pleiskanų? / Fotolia nuotr.
Kaip atsikratyti pleiskanų? / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Pleiskanota galvos oda ne tik atrodo neestetiškai. Dažniausiai ją niežti, tempia, skauda, todėl sukeliama begalė nemalonių išgyvenimų.

Ką daryti? Visų pirma aiškintis, kodėl jūsų galvos oda pradėjo taip reaguoti. Kaltos gali būti įvairios plaukų priežiūros ir formavimo priemonės, kurios netinka arba sausina odą; atsitiktinė reakcija į vieną ar kitą naują priemonę, tarkime, šampūną. Taip pat didelę įtaką turi įvairios odos ligos: psoriazė, egzema, alergijos ir pan., nusilpęs organizmas, vitaminų trūkumas... Kovos kelias su pleiskanomis gali būti nelengvas ir reikalaujantis iššūkių, tačiau svarbiausia atrasti, kas jums netinka, ir kaip to išvengti savo kasdieniame gyvenime.

Kokios natūralios priemonės gali padėti sušvelninti šią bėdą? Primename, kad procedūras reikėtų daryti reguliariai, ne mažiau, kaip 1–2 kartus per savaitę

  • Išbandykite arbatmedžių aliejų. Jau rašėme, kad jis puikiai kovoja su grybeliu, bakterijomis, pasižymi uždegimą malšinančiu poveikiu. Įlašinkite jo kelis lašus į šampūną ir ištrinkite galvą.
  • Dilgėlės. Jos taip pat kone stebuklingos, o dabar puikus metas jų prisiskinti. Taigi, kelis šaukštelius šviežių arba džiovintų dilgėlių užpilkite verdančiu vandeniu, pavirinkite apie 5–10 minučių. Palikite atvėsti. Perkoškite ir gautu nuoviru skalaukite galvos odą ir plaukus.
  • Geriamoji soda padeda nuo daugelio dalykų, tad kodėl jos neišbandžius ir galvos odai? Drėgną galvos odą įtrinkite geriamąja soda ir gerai įmasažuokite. Vėliau perskalaukite vandeniu.
  • Štai trintų svogūnų kaukė padės ne tik nuo pleiskanų, bet ir skatins jų augimą. Išbandžiusios tikina, kad nuo vešlių plaukų jų neatbaidė nė nemalonus svogūnų aromatas. Taigi, sutrinkite vieną svogūną ir gautą masę įtrinkite į galvos odą. Apvyniokite plėvele, apgaubkite rankšluosčiu ir palaikykite šiltai apie pusvalandį. Vėliau plaukus išplaukite šampūnu ir prižiūrėkite įprastai.
  • Obuolių actas – ne tik salotų pagardas. Jis dažnai minimas kaip lieknėjimo ir grožio receptų ingredientas, tad kodėl gi jo nepasitelkus pleiskanoms vaikyti? Sako, kad jis padeda atstatyti pažeistą odos pH. Taigi sumaišykite lygiomis dalimis actą ir vandenį bei gautą tirpalą supilkite į butelį su purkštuvu. Tuomet apipurkškite juo galvos odą, apvyniokite galvą rankšluosčiu ir palaikykite 15–50 min. Vėliau prižiūrėkite įprastai.
  • Varnalėšų šaknys taip pat puikus būdas išvengti pleiskanų. 1 valg. š. trintos šaknies užpilkite stikline augalinio aliejaus, gerai išmaišykite ir palikite kelioms savaitėms tamsioje vietoje. Po to gautą aliejų perkoškite ir naudokite prieš galvos plovimą: įtrinkite ir palaikykite 1 val.
  • Dar vienas aliejų karalius – tai kvapnusis kokosas, kuris gali padėti išvengti pleiskanų. Kadangi jis puikiai maitina ir drėkina galvos odą, įtrinkite jį į galvos odą ir palikite 1 valandai. Vėliau plaukus išplaukite švelniu šampūnu. Tokiu pačiu principu galite panaudoti ir alyvuogių aliejų.
  • Citrinos – nebrangi ir efektyvi priemonė. Įtrinkite plaukus citrinų sultims ir gerai įmasažavusios išskalaukite. Na, o pačius plaukus skalaukite vandeniu, pagardintu keliais šaukšteliais citrinų sulčių.
  • Apie alijošiaus naudą taip pat kalbama jau nuo seniausių laikų. Jeigu pleiskanota oda sudirgusi, ją niežti ir degina, pats laikas odą palepinti alijošių sultimis. Įmasažuokite jas į galvos odą ir palikite kuriam laikui. Vėliau nuskalaukite vandeniu.
  • Medetkų tinktūra taip pat, sakoma, daro stebuklus. Maišykite ją su ricinos aliejumi arba skieskite vandeniu ir įtrinkite galvos odą.