Kaip padaryti gerą įspūdį? 6 neverbalinės kalbos pamokos

Besišypsanti moteris / Vida Press nuotr.
Besišypsanti moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Nesvarbu, einate į darbo pokalbį, oficialų vakarėlį ar tiesiog su kuo nors bendraujate, skleisti tinkamą informaciją savo kūno kalba labai svarbu. Juk jums dar nespėjus ištarti nė žodžio, aplinkiniai jau susidaro pirmąjį įspūdį. Tad svarbu ir kaip stovite, kur laikote rankas, koks jūsų balso tonas. Tai paaiškinama labai paprastai – neverbalinė kalba suteikia net daugiau informacijos nei verbalinė.

1. Laikysena – savijautos išdavikė

Mūsų laikysena – labai svarbi. Pagal ją aplinkiniai susidaro įspūdį, ar žmogus savimi pasitiki, ar ne, o gal pasitiki pernelyg stipriai. Tad tiek stovėti, tiek sėdėti reikia tiesiai, neišlenkus stuburo ir neišrietus užpakalio. Pečius lengvai atloškite atgal, krūtinę atstatykite į priekį (žinoma, proto ribose) ir įsivaizduokite, kad jūsų viršugalvis vos vos tempiamas aukštyn. 

Plaukai
Plaukai / Vida Press nuotr.

2. Bendraudami dviese nekryžiuokite rankų ant krūtinės

Kartais taip darome, nes tiesiog nerandame, kur laikyti rankų, o tokia padėtis bendraujant atrodo patogi. Net mokslininkai teigia, kad sukryžiuotos rankos skatina veikti abi smegenų puses ir taip lengviau sukoncentruoti dėmesį.

Tačiau kūno kalbos ekspertai įspėja, kad bendraujant dviese taip daryti negalima, nes sukryžiuotos rankos reiškia nepritarimą girdimai informacijai. Kas kita, jei esate didesniame žmonių susibūrime.

Plaukai
Plaukai / Vida Press nuotr.

3. Papildykite žodžius gestais

Nesiūlome maskatuoti rankomis taip karštai, kaip tai darytų pietiečiai. Tiesiog pamėginkite išreikšti savo emocijas rankomis, kalbėkite jomis. Tai parodys, kad galvojate apie tai, ką kalbate, esate susidomėję ir karštai tikite tuo, ką sakote. Gestikuliavimas įtikina ir intriguoja.

Plaukai
Plaukai / Vida Press nuotr.

4. Palaikykite akių kontaktą

Kai žmogus kalba, žiūrėkite į jį, o kai kalbate jūs, formuluodami mintį galite nukreipti žvilgsnį ir į aplinką.

Galbūt teko pastebėti, kaip būna nesmagu, jei žmogus, su kuriuo bendraujate, vengia akių kontakto. Jei kontakto trūksta, pašnekovas parodo, kad nėra susidomėjęs, tačiau per dažnai žiūrint į akis arba darant tai ilgiau nei kelias nepertraukiamas sekundes, irgi galima išgąsdinti. Taigi, labai svarbu balansas.

Kai žmogus kalba, žiūrėkite į jį, o kai kalbate jūs, formuluodami mintį galite nukreipti žvilgsnį ir į aplinką. Taip lengviau sukoncentruoti dėmesį į tai, ką norite pasakyti, o pašnekovas nesijaus įsižeidęs.

Plaukai
Plaukai / Vida Press nuotr.

5. Palinkite į priekį

Kad parodytumėte, jog jums įdomus pašnekovas ir kad jo klausotės, ne tik žiūrėkite į akis, bet ir nežymiai palinkite į priekį pašnekovo link. Nedarykite to dirbtinai ir nepažeiskite žmogaus erdvės – atstumas tarp pašnekovų turi būti išlaikytas, kad abu nepasijustumėte nepatogiai.

Plaukai
Plaukai / Vida Press nuotr.

6. Kalbėkite lėčiau ir tyliau

Pakeltas ar aukštas balso tonas niekam nepatinka, dėl to, priklausomai nuo situacijos ir atstumo tarp pašnekovų, kalbėkite vidutinišku garsumu arba netgi tyliai. Jūsų kalba turi būti aiškiai artikuliuota ir ne per greita. Greitakalbė sudaro įspūdį, kad žmogus labai jaudinasi.